Obvod Plzeň město čeká v podzimních senátních volbách duel zajímavých osobností

Obvod Plzeň město čeká v podzimních senátních volbách duel zajímavých osobností | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

Vlastimil JežíkVlastimil Ježík

středoškolský učitel

Více

Jan KučeraJan Kučera

Více

Obvod Plzeň město čeká v podzimních senátních volbách duel zajímavých osobností

Plzeň, 04.06.2014, aktualizováno 10.06.2014 10:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Některé politické strany již mají jasno, jakého kandidáta nasadí do podzimních senátních voleb za 9. volební obvod Plzeň město, kde je současným senátorem Jiří Bis (ČSSD). Tomu po šesti létech vyprší mandát a on sám již kandidovat nehodlá. Hnutí ANO vyšle do boje o křeslo v Senátu svoji plzeňskou předsedkyni a známou kinezioložku Miloslavu Rutovou. Kandidátem ODS se s největší pravděpodobností stane starosta městské části Slovany a nově i plzeňský městský zastupitel Lumír Aschenbrenner. Za KSČM bude kandidovat slovanský zastupitel Karel Kvit a KDU-ČSL nominovala krajského předsedu Petra Rybáře. Známý kandidát zatím není za TOP 09 a konečné rozhodnutí ještě nepadlo ani v táboře ČSSD.

Populární a dlouholetý starosta Slovan Lumír Aschenbrenner byl zatím nominován na místní úrovni. O jeho kandidatuře teprve rozhodne členská základna během stranických primárek, které se uskuteční ve dnech 6. a 7. června v Plzni. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediného kandidáta ODS, lze předpokládat potvrzení jeho kandidatury. Slovanský starosta Aschenbrenner nemůže paradoxně při volbě počítat s hlasy svých občanů ze Slovan. Městský obvod Slovany totiž patří při senátních volbách do 7. volebního obvodu, kde se tentokrát senátor nevolí. Stejně na tom ovšem bude i slovanský zastupitel a kandidát KSČM Karel Kvit.

Vedení sociální demokracie se bude nakonec rozhodovat mezi dvojicí kandidátů, kteří jsou oba lékaři. Jedná se o pediatra Jiřího Lišku a chirurga Václava Šimánka, který je v současné době náměstkem hejtmana Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví. Jméno svého kandidáta do Senátu zatím nezveřejnila TOP 09, i když je již známý.

Volební obvod číslo 9. Plzeň město zahrnuje okres Plzeň-město, bez městského obvodu Plzeň 2-Slovany a bez obcí Chrást, Dýšina, Kyšice, Letkov, Tymákov, Mokrouše, Starý Plzenec, Lhůta, Šťáhlavy, Losiná, Nezvěstice, Nezbavětice, Chválenice, Štěnovický Borek. V minulosti byli senátory za tento obvod vedle Jiřího Bise ještě Bohumil Kulhánek (ODS) a Richard Sequens (US-DEU).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.