ROP Jihozápad uvolní 200 milionů na modernizaci krajských silnic a škol

ROP Jihozápad uvolní 200 milionů na modernizaci krajských silnic a škol | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Vladimír VyšteinVladimír Vyštein

podnikatel, trenér, kynolog

Více

Martin ŠvejdaMartin Švejda

Moderátor

Více

ROP Jihozápad uvolní 200 milionů na modernizaci krajských silnic a škol

Plzeň, 22.05.2014, aktualizováno 19:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Regionální operační program Jihozápad uvolňuje dalších 200 milionů korun na modernizaci silnic a škol. Zájemci o dotace mohou předkládat své žádosti do 18. července. Sto milionů půjde na modernizaci regionální silniční sítě v Plzeňském a Jihočeském kraji. Druhá polovina peněz je určena na rozvoj infrastruktury základního, středního a vyššího odborného školství. Pro server Regionpodlupou.cz to uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad.

O 100 milionů na podporu regionální silniční sítě mohou žádat oba kraje nebo jimi zřizované organizace. „Cílem podpory je zlepšení propojení center a jejich napojení na nadřazenou silniční síť, napojení rozvojových ploch na nadřazenou silniční síť, zlepšení napojení venkovských oblastí a příhraničních oblastí na centra, zlepšení dostupnosti hraničních přechodů a snížení negativních vlivů dopravy na obyvatelstvo, což je například stavba obchvatů,“ uvedla Michaela Šímová s tím, že se jedná o komunikace II. a III. třídy.

Druhá výzva ROP Jihozápad je zaměřena na oblast podpory rozvoje infrastruktury základního, středního a vyššího odborného školství. Na podporu škol v Plzeňském a Jihočeském kraji je v tomto případě vyčleněno 100 milionů korun. „O finance mohou žádat kraje, obce, školy a školská zařízení, církevní školy, soukromé školy a školská zařízení a školské právnické osoby podle zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání,“ vysvětlila Michaela Šímová.

Dotace z této výzvy jsou vyčleněny na pořízení a modernizaci vybavení škol a školských zařízení vedoucí k vyšší efektivitě výuky. Jedná se například o vybavení a modernizaci tříd, IT infrastrukturu, tělocvičny, hřiště, jazykové a další jinak specializované učebny nebo dílny. „Aktuální stav školských objektů a jejich vybavenost neodpovídá v některých případech požadavkům na kvalitní vzdělávání. Proto je nutná obnova objektů škol a školských zařízení, ale také zkvalitnění vybavení pro vzdělávání,“ uvedl předseda Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.