Centrální obvod usiluje o umístění lávky, která by propojila Skvrňany s Lochotínem

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Centrální obvod usiluje o umístění lávky, která by propojila Skvrňany s Lochotínem

19.05.2014, aktualizováno 20.05.2014 12:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada města schválila již před několika lety umístění lávky přes řeku Mži z Radčické ulice u Zoologické zahrady Plzeň. Pro tento účel byla určena konstrukce potrubní lávky demontované z původního přemostění železniční stanice Plzeň – Jižní předměstí. 

„Na přání občanů žádáme Magistrát města Plzně o umístění lávky propojující lokalitu Skvrňany a Lochotín. Lávka doposud leží ve skladu Správy veřejného statku města Plzně a je připravena k namontování tak, jak bylo přislíbeno již dříve,“ upozorňuje starosta centrálního obvodu Jiří Strobach.

Vedení obvodu se bude i nadále zabývat tím, proč se montáž lávky odsouvá, a konstrukce zůstává ležet ve skladech.

„Obyvatelům Plzně by se výrazně zjednodušil přesun z jedné městské části do druhé. Především právě pro Skvrňany by lávka představovala nejrychlejší pěší spojení s plzeňskou zoologickou zahradou. Proto chceme občanům vyjít vstříc,“ dodává Strobach.

Autor: Jiří Strobach

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Arias 21.05.2014 01:10, Reagovat

O umístění této lávky na zmíněné místo usilujeme (TOP09) již delší dobu.Osobně jsem jako zastupitel inicoval několik schůzek na toto téma jak s představiteli ODS, tak i ČSSD (naposledy s technickým náměstkem). Lávka má v pravém slova smyslu "strategickou polohu". Zároveň ale z důvodů úřední liknavosti propadla sítem z projektů spolufinancovaných EU. V současné době hrozí propadnutí stavebního povolení. Nicméně i malá investice v řádu jednotlivých milionů (tedy bez dotace EU)by umožnila lávku realizovat.myslím, že Plzeňanům by podobná "drobnost" udělala větší radost než deset divadel"Ementálů".
Jsem osobně moc rád, že si nyní i pan starosta uvědomil užitečnost zmíněné lávky. Jsem přesvědčen, že zastupitelé TOP09 by hlasování o této investici, i vzhledem k energii, kterou tomuto projektu věnovali v minulosti, jednoznačně podpořili.

Alfa 21.05.2014 09:03, Reagovat

Top09 je v zastupitelstvu?

Arias 21.05.2014 14:35, Reagovat

ve velkém ano,jsme poměrně aktivní opozicea někdy mám pocit, že patříme k tomu málu zastupitelů, kteří materiály čtou :-D. V jednotlivých UMO ve velké většině též. ve velkém zastupitelstvu samozřejmě v opozici, v malých převážně též.
Add. Lávka - zajímavá věc, tuto věc jsme opakovaně řešili. Kouzlo bylo v tom,že realizace lávky připomínala hlavu 22. Během jednání jsem se setkal jak s velmi racionálním přístupem (Rund, stávající technický náměstek, další celebrity plzeňské ODS, ale i náměstek pro dopravu. velmi vstřícný a skvělý byl i ředitel koordinace evropských projektů Erich Beneš. bohužel ale došlo k situaci, kdy "lávka" zamrzla na v minulosti na nemožnosti čerpat evropské peníze (chybělo tuším vstřícné vyjádření povodí) a protože byl projekt v EU projektech spojených s dotací, zatuhnul ve vzduchoprázdnu. ve finále nebyla ochota vše zaplatit bez dotace. A byl to "malý projekt". To byl jeho hlavní problém. pokud se jedná o to "mávnout" chronickou překládku tramvajového kolejiště, nebo někam nahulákat Everest betonu v řádu stovek milionů, mají podobné projekty vždy řadu přátel. "Quality of life" obyčejného plzeňáka ale neurčuje jestli má fotbalová tribuna deset pater, nebo jestli máme divadlo za miliardu, zajímají ho ony malé projekty á la lávka, chodník, aby necoural v blátě,nebo aby nemuselpřekračovat bezdomovce, nebo kopat do exkrementů. Zajímavé je , že na konci funkčního období je vládnoucí koalice schopná bojovat mezi sebou velmi tvrdě o podobné "maličkosti", třebaže po většinu funkčního období preferovala projekty ála "divadlo", nebo nyní katastrofický Světovar. ve finále je ale člověk rád, pokud semalé projekty ála Lávka zrealizují a je mi jedno, kdo to odpracovalakdo se bude culit před novináři do objektivu při stříhání pásky. Volič to má na praku a hloupý není. navíc ve finále bude podobná věc krásně sloužit a to je asi to nejdůležitější.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.