Radní města i kraje hledali společnou řeč při řešení vzájemných problémů

Radní města i kraje hledali společnou řeč při řešení vzájemných problémů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Jan ŠašekJan Šašek

předseda Kontrolního výboru ZPK, zastupitel PK, místopředseda RS ODS Plzeňského kraje

Více

Radní města i kraje hledali společnou řeč při řešení vzájemných problémů

Plzeň, 12.05.2014, aktualizováno 21:55 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje se sešli se svými kolegy radními z plzeňského magistrátu a měli o čem diskutovat. Na společném jednání řešili například přípravu 2. etapy městského okruhu, kofinancování sociálních služeb, majetkové záležitosti, ale také financování městských kulturních organizací, které mají regionální dosah. Dalším tématem byla spolupráce na organizaci celostátní letní dětské olympiády v roce 2015. V pořadí druhé setkání dvou výkonných orgánů obce a kraje se konalo zhruba po roce na plzeňské radnici.

Plzeň - ilustrační foto | Autor: Richard BenešPlzeň - ilustrační foto | Autor: Richard Beneš

„V úvodu je nutné podotknout, že bez finančních prostředků z Evropské unie je projekt druhé části výstavby městského západního okruhu v úseku Křimická, Karlovarská nerealizovatelný. Na nás je nyní zahájit výkup pozemků. Společně se pak musíme pokusit získat finanční prostředky v rámci integrovaných územních investic programovacího období 2014 – 2020,“ uvedl primátor Martin Baxa (ODS).

Na výkup pozemků vyčlenilo město v letošním rozpočtu 60 milionů korun. Jedná se tedy zhruba o třetinu z celkové odhadované částky. Městští radní na svém posledním jednání odsouhlasili zrychlený postup majetkoprávního vypořádání. „Pokud návrh bude schválen na červnovém jednání zastupitelstva, můžeme s výkupy pozemků začít,“ konstatovala radní pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová (ODS) s tím, že úřad je už nyní připraven oslovit všech 101 vlastníků. Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) by měla být projektová dokumentace ke stavebnímu povolení připravena do poloviny června.

Radní kraje souhlasí s přemístěním Sportovního gymnázia v Táborské ulici do areálu Středního odborného učiliště ve Vejprnické ulici, jehož vlastníkem je Plzeňský kraj. Sportovní gymnázium, sídlí v budově ve vlastnictví města a využívá také sportoviště a sportovní halu taktéž v majetku města Plzeň. Sportovní gymnázium je jedinou střední školou zřizovanou Plzeňským krajem, která zajišťuje všestrannou a speciální sportovní přípravu v rámci vzdělávacích plánů předmětu sportovní příprava a navštěvuje ji 466 žáků. Současné umístění Sportovního gymnázia neumožňuje další rozvoj školy. Přestěhování gymnázia do areálu ve vlastnictví Plzeňského kraje se uskuteční po rekonstrukci objektu a od 1. září 2016 už bude působit na nové adrese.

V kontextu s nájmy a výpůjčkami městských nemovitostí, jejichž hodnota je vyčíslena na 800 milionů až jednu miliardu, požádal kraj o bezúplatný převod depozitáře Západočeského muzea, který sídlí ve Zborovské 40 a do něhož hejtmanství investovalo zhruba 33 milionů korun. Oficiální žádost, kterou krajští úředníci připraví, projednají následně orgány města.

Naléhavě zněla při jednání prosba Jiřího Kuthana (ČSSD), radního pro sociální věci a zdravotnictví, na spolufinancování sociálních služeb. Nárůst počtu bezdomovců, absence zákona o sociálním bydlení, nárůst seniorů, kteří se dostávají do dluhové pasti. To jsou příklady oblastí, ve kterých chybí nejen finanční prostředky, ale i systémová řešení. „Je třeba si uvědomit, že je nutné na všech úrovních směřovat priority do měkkých projektů, jako je právě sociální oblast,“ konstatoval ekonomický náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD) po potvrzení finanční podpory ze strany kraje radním pro oblast sociálních věcí Zdeňkem Honzem (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.