Prezident bude nocovat v hotelu Golden Fish, hejtmanství ho obdaruje artefaktem od Benedikta Tolara

Prezident bude nocovat v hotelu Golden Fish, hejtmanství ho obdaruje artefaktem od Benedikta Tolara | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří JindraJiří Jindra

živnostník – informační technologie

Více

Tereza KarbanováTereza Karbanová

Kavárnice

Více

Marcela KrejsováMarcela Krejsová

Zastupitelka PK

Více

Aktualizováno: Prezident bude nocovat v hotelu Golden Fish, hejtmanství ho obdaruje artefaktem od Benedikta Tolara

Plzeňský kraj, 12.05.2014, aktualizováno 13.05.2014 16:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Žádné speciální požadavky na stravu nezazněly z Kanceláře prezidenta republiky u příležitosti návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji, která se uskuteční ve dnech od 14. do 16. května. Podle informací hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse (ČSSD), který bude prezidenta doprovázet na každém jeho kroku v regionu, nevyžadovala striktně prezidentská kancelář ani výtahy v budovách, jež hlava státu v celkem sedmi městech v kraji navštíví.

„Pan prezident Miloš Zeman je prý ve formě a zvládne všechno, tedy i cestu do schodů na některých radnicích, kde nemají výtah,“ konstatoval hejtman Václav Šlajs krátce před návštěvou prezidenta. Toho vedle Plzně přivítají ještě v Přešticích, Klatovech, Sušici, Horažďovicích, Tachově, v Rokycanech a na zámku Zbiroh. Například do Sušice přijede prezident České republiky vůbec poprvé. Z větších měst regionu se neobjeví například v Domažlicích, které si v minulosti návštěvy prezidentů užily již několikrát. „Dali jsem přednost městům, kam prezidenti v minulosti nejezdili tak často,“ dodal na vysvětlení hejtman Václav Šlajs.

Hrad neměl výhrady ani k nabídce šéfkuchařů restaurací, ve kterých se bude prezident během návštěvy regionu stravovat. Vedení restaurací obvykle prezidentské kanceláři nabídlo čtyři menu, konečné slovo pak měl při výběru šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Prezident si tak podle slov hejtmana pochutná především na českých specialitách. Ty ochutná v plzeňském Parkhotelu, v restauraci v pivovaru Plzeňský Prazdroj, v hotelu Rozvoj v Klatovech nebo na zámku ve Zbirohu. Nocovat bude prezident v plzeňském hotelu Golden Fish, kde před ním pobývaly mnohé tuzemské i zahraniční celebrity a osobnosti z oblasti kultury, sportu i politiky.

A na čem si tedy pan prezident pochutná? V restauraci Emporio Parkhotelu Plzeň to bude například jako hlavní chod srnčí hřbet v bylinkové krustě, liškové raugot s polentovým bouches, jako předkrm se budou servírovat kachní jatýrka Foie-gras s višňovým coulis, dále hovězí vývar s masem, zeleninou a játrovými knedlíčky a vše zakončí jako dezert domácí lívanečky s borůvkami. Na Spilce čeká prezidenta s doprovodem večeře a k ní šunka od kosti s čerstvým křenem, pečivo, Plzeňský guláš “Prazdroj“ s knedlíky a pečivem a jablková baba s rumem, sabayon omáčka a ovoce.

Na kachní játra jako předkrm vsadili i v klatovském hotelu Rozvoj, následovat bude bramboračka, telecí svíčková pečená na zelenině, svíčková omáčka plné chuti, opékané škubánky. Sladkou tečkou na konec má být sváteční jablkový závin. Během slavnostní večeře ve čtvrtek se bude v plzeňském hotelu Golden Fish podávat telecí vývar s křepelčím vajíčkem a masovými knedlíčky, jako hlavní chod připraví šéfkuchař telecí tournedos v zauzené slanině, podávané s gratinovanými brambory a pepřovou omáčkou a na závěr bude čokoládová zmrzlina.

Prezident Miloš Zeman se může těšit i na originální dárek od Plzeňského kraje. Jeho přesnou podobu hejtmanství zatím tají. Ví se pouze, že půjde o umělecký artefakt od mladého místního autora Benedikta Tolara. A dárek prý nebude tak drahý, jako ten, který dostal v roce 2011 u příležitosti svých sedmdesátých narozenin a návštěvy v regionu bývalý prezident Václav Klaus. Toho kraj obdaroval obrazem od jeho oblíbence Milana Knížáka v hodnotě 100 tisíc korun.

Plzeňský sochař a pedagog Benedikt Tolar ve své tvorbě využívá různé nalezené věci, které takto recykluje. Mnohdy používá i kosti a lebky zvířat. Prezident tak má velkou šanci, že získá například letadlo vyrobené z kostí a lebky kachny nebo lebku jednorožce s parukou a obřím kovovým vrutem vyrůstajícím z čela. Nechme se tedy překvapit. Jasno už máme ohledně daru pro první dámu. Ta si z Plzeňského kraje odveze šumavské vinuté perly.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.