Jiří Pospíšil zahájil v Plzni předvolební kampaň do Evropského parlamentu, tam se chce bít hlavně za studenty

Jiří Pospíšil zahájil v Plzni předvolební kampaň do Evropského parlamentu, tam se chce bít hlavně za studenty | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ivo KadlecIvo Kadlec

praktický zubní lékař

Více

Gabriela LevorováGabriela Levorová

Mateřská dovolená

Více

Jiří PrantnerJiří Prantner

Radní města Plasy, předseda Finančního výboru města Plasy

Více

Jiří Pospíšil zahájil v Plzni předvolební kampaň do Evropského parlamentu, tam se chce bít hlavně za studenty

Plzeň, 23.04.2014, aktualizováno 14:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svoji plzeňskou premiéru pod vlajkou TOP 09 zažil ve středu bývalý krajský šéf ODS Jiří Pospíšil (BEZPP), který kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu na druhém místě kandidátky TOP 09. Společně s lídrem eurokandidátky TOP 09 a Starostů Luďkem Niedermayerem tak Pospíšil zahájil na domácí půdě svoji předvolební kampaň debatou se studenty. A právě zájmy studentů by chtěl Pospíšil, který v minulosti působil jako děkan právnické fakulty, hájit i v Evropském parlamentu.

Lídr kandidátky TOP 09 a Starostové Luděk Niedermayer zahájil v Plzni předvolební kampaň společně s druhým mužem kandidátky, kterým je domácí Jiří Pospíšil | Autor: Richard BenešLídr kandidátky TOP 09 a Starostové Luděk Niedermayer zahájil v Plzni předvolební kampaň společně s druhým mužem kandidátky, kterým je domácí Jiří Pospíšil | Autor: Richard Beneš

Na úvod tiskové konference vysvětlil Jiří Pospíšil svůj příchod k TOP 09 a důvody, které ho tam přivedly. „Po odchodu z ODS jsem dostal nabídku od Karla Schwarzenberga (TOP 09) a Miroslava Kalouska (TOP 09), zda bych za ně nechtěl kandidovat do Evropského parlamentu jako nezávislý kandidát. Nabídku jsem přijal i díky svým dlouhodobým korektním a přátelským vztahům s místopředsedou TOP 09Markem Ženíškem, který byl dlouhou dobu na ministerstvu spravedlnosti mým náměstkem. Jsem rád, že mi takovou nabídky učinili a udělám maximum proto, budu-li zvolen, abych dobře reprezentoval stranu kterou reprezentuji a také Plzeňský kraj. Na jiných kandidátkách kromě KSČM není Plzeňák na čelných pozicích. V mém případě je šance, že by Plzeňský kraj mohl mít pravicového europoslance,“ konstatoval Pospíšil.

V Bruselu by se chtěl Pospíšil zasazovat mimo jiné o podporu možnosti studentů vycestovat v rámci výměnných pobytů do zahraničí, aby získali zkušenosti, rozhled a zlepšili se v jazycích. „Studium v zahraničí člověka obohatí, ale také zlepší uplatnitelnost na trhu práce. Dnes mají šanci obstát v evropské konkurenci jen ti studenti, kteří získají alespoň roční zkušenosti někde na zahraničních univerzitách. I proto bych podpořil rozšíření Erasmu na středoškolské studenty a studenty vyšších odborných škol. Je potřeba, aby na podobné vzdělávací projekty byl dostatek finančních prostředků,“ řekl Pospíšil.

V období 2014 až 2020 je na Erasmus+ vyčleněno z evropských peněz celkem 14,7 miliardy eur, z toho 4,9 miliardy pro mobilitu vysokoškolských studentů. „Evropští poslanci přímo rozhodují o penězích, které budou určeny pro Erasmus+. My budeme podporovat to, aby ty peníze byly ještě vyšší. Naše česká zkušenost ukazuje, že českých studentů, kteří by tento program rádi využili, je více než kolik peněz se reálně rozděluje. Rektotka ZČU Ivana Mauritzová říká, že pokud by těch peněz bylo více o jednu třetinu, tak by mohlo do zahraničí vycestovat o jednu třetinu studentů ZČU více. Tyto výdaje z rozpočtu EU považuji za smysluplné, navýšení prostředků na podobné projekty vítám,“ doplnil Pospíšil a připomněl také, že příspěvky pro jednotlivé studenty ale bývají často poměrně nízké a nestačí na pokrytí nákladů na studium v zahraničí.

Na Jiřího Pospíšila navázal také lídr kandidátky TOP 09 a Starostů Luděk Niedermayer, který připomněl, že evropské mobility se nemusí zdaleka týkat jen studentů. „Evropská lidová strana prosadila lepší uznávání odborných kvalifikací v celé Evropě. Pro řadu odborníků představovala potřeba uznání odborné kvalifikace na evropské úrovni často skutečnou překážku jejich mobility. Díky novým pravidlům o uznávání odborných kvalifikací mezi členskými státy EU přijatým v říjnu 2013 se budou moci občané snadněji stěhovat za prací do jiné země,“ upozornil Niedermayer s tím, že hlavní novinkou je zavedení profesního průkazu. „Migrující pracovníci mohou nyní využívat výhod tohoto elektronického osvědčení, které jim umožní těžit z jednoduššího postupu při uznávání kvalifikací,“ doplnil Niedermayer.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

*** 26.04.2014 16:28, Reagovat

Neúnavný reformátor Jiří Pospíšil nemá evidentně pro evropské volby žádné "atraktivní" téma. A přesto tam strašně moc chce. Mezi ty noblesní lidi, s vysokým platem a mezinárodní prestiží. Jeho letitý domácí šlágr reforma justice skončila v propadlišti reforem všeho druhu. Ve skutečnosti nebylo v justici zreformováno vůbec nic. Vše jede ve starých kolejích. Ano mediální presentace jeho ministerské činnosti byla maximální, v tom nemá Jiří Pospíšil konkurenci. Laikovi však unikne skutečný stav. Nic se nezměnilo, nic! Nové kodexy nejsou jeho zásluhou. A v případě občanského zákoníku je výsledek více než diskutabilní. A jeho tragické výkony na Právnické fakultě ZČU jsou také více než zřejmé. Kromě toho, že si díky permanentnímu pobytu na televizních obrazovkách, rádíich a tisku,pomohl do poslanecké sněmovny, vnesl do této akademické instituce chaos a klientelismus jiného druhu (zaměstnal mj.všechny své věrné z ministerských dob,ti už tam ve větší míře samozřejmě nejsou). Výsledkem mu. Je i to, že dnes máme ministra vnitra s diplomem z této školy, který nějakým záhadným způsobem školu absolvoval, a který je dnes, po odeznění skandálu, na způsob svého studia dokonce pyšný. (sic!)Volal po změně vysokoškolské legislativy, úpravě podmínek pro akreditace atd. Výsledek? Nula nic. A tenhle člověk si jako téma pro volby vybere studenty? Jedině to, že nikoho (rozuměj novináře) nezajímá faktický výsledek jeho působení na právnické fakultě, vyplácené miliony za nulové výsledky,chaos, a návrat do původních kolejí. Mnoho problematických lidí na škole i nadále působí.Škola dala do pořádku administrativu, formálně splnila požadavky a o formu v naší zemi přeci jde. Avšak to vše se událo zásluhou intenzivní práce nového vedení školy, až po jeho (jejich odchodu). Škola ale nenabízí žádný nadstandart, který ji mohl vymezit alespoň v rámci ostatních českých fakult. Jiří Pospíšile, mistře prázných frází,od studentů ruce raději dál. Byl to horor, avšak marketinkově maximálně zvládnutý. Možná, že se jednou Vaše osoba dostane do učebnic marketinku, do kapitoly jak to dělat, nebo nedělat?! Kdoví.

xxx 24.04.2014 16:33, Reagovat

Dlouholeté vztahy s Ženíškem?
To je ten pracovitý člověk, který učí současně na Plzeňské univerzitě, Metropolitní univerzitě, Cevro, je ministerským náměstkem pro cokoliv, poslancem, zastupitelem, místopředsedou ...
A všude vykazuje stoprocentní přítomnost a bere brebendy - normální člověk by byl již dávno stíhán za zneužití veřejných zdrojů.

KAB 24.04.2014 08:55, Reagovat

No ještě že se našel někdo, kdo tomuto teplýmu zlodějíčkovi zajistí teplé místečko, když v ODS to už nějak nešlo.

Vosí Hnízdo 23.04.2014 22:02, Reagovat

No, studentíci co zrovna nemáte zbohatlické rodiče, jistě se vám bude líbit, když se prosadí placené školné a mnoho jiných kapitalistických lahůdek. Po studiu máte nastartovanou kariéru uklízečů u McDonalda s výhledem kariérního růstu na výdejce hamburgrů či si budet moci vybrat z příležitostí podomních prodejců bez stálého platu, zato s povinností si sami platit zdravotní a sociální pojistné ať vyděláte nebo ne. Sociální demokraté vám pak k tomu ještě přibalí si na té živnosti povinně platit i daň 1000Kč měsíčně, zase ať vyděláte nebo ne. Mladé vystudované dámy pak mohou dělat s nadšením posluhu, pardon ou par v nějaké zahraniční zbohatlické rodině. Tak si studentíci podporujte tohoto przniče zákonů a uklízeče svinstev na akademické půdě. Divím se, že má tu drzost se ještě naparovat. Však na to možná přijdete, ale aby nebylo pozdě. Já říkám jedno. Socialismus je řešení, socialismus dle Marxe a Engelse. Lepší společenský model ještě vymyšlen nebyl. Zažil jsem socialismus, zažil jsem kapitalismus a mohu srovnávat.

Guma 23.04.2014 14:57, Reagovat

Doufám, že lidi už nejsou tak pitomí a tady toho politickýho turistu nezvolí. Tomu je jakýkoliv téma dobrý. Třeba ho budou volit ty jeho právnický rychlokvašky!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.