Lochotínská radnice hodlá mírně šetřit za úpravu zeleně, nakoupila vlastní techniku a využije nezaměstnaných

Lochotínská radnice hodlá mírně šetřit za úpravu zeleně, nakoupila vlastní techniku a využije nezaměstnaných | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HahnerJiří Hahner

Starosta Strašic

Více

Jan BuriánekJan Buriánek

Místostarosta města Horažďovice, zastupitel PK

Více

Jiří PapežJiří Papež

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Lochotínská radnice hodlá mírně šetřit za úpravu zeleně, nakoupila vlastní techniku a využije nezaměstnaných

Plzeň, 18.04.2014, aktualizováno 11:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lochotínská radnice se rozhodla ušetřit za úpravu zeleně, kterou až doposud provádělo několik firem. Smlouvy na sekání trávy, údržbu zeleně a zimní úklid, které v minulosti uzavřel plzeňský městský obvod Lochotín s několika soukromými společnostmi nyní prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS). Obvod nyní nakoupil několik sekaček a křovinořezů, se kterými bude pracovat osm nezaměstnaných, uvedl starosta Lochotína Miroslav Brabec (ČSSD). I nadále však budou o zeleň na území obvodu pečovat specializované firmy.

„Zatím nevíme, kolik ušetříme. Šetření je také důležité, ale není na prvním místě. Na prvním místě je flexibilita, že jsme schopni kdykoliv a kdekoliv zasáhnout,“ řekl starosta Miroslav Brabec. Prostřednictvím své techniky a svých pracovníků bude obvod pečovat o dvouhektarový park za obchodním domem Plaza a hektarový Centrální park v Lochotíně. V případě potřeby budou pracovníci sekat trávu u mateřských škol, zdravotních středisek či na plochách s přerostlou travou, na které upozorní obyvatelé. Starosta uvedl, že zhruba 350 tisíc korun, které obvod investoval do zahradní techniky se mu vrátí už za rok vrátí, protože je nebude platit externím firmám.

Lochotínský obvod má v péči 110 hektarů travnatých ploch. Podle cen vzešlých z konkurzů dá ročně firmám za sekání trávy, prořezávání keřů a další péči o zeleň až šest milionů korun. Kromě sečení ale budou práce o zeleň pro obvod nadále vykonávat různé firmy. Jejich smlouvy na údržbu zeleně z minulých let nyní prověřují experti z UOHS. Mluvčí úřadu Martin Švanda uvedl, že se prověřuje především možné dělení veřejných zakázek a jejich zadávání jako zakázky malého rozsahu.

Zmíněný způsob umožnil lochotínské radnici zaplatit desítky milionů korun za úklid a údržbu zeleně, aniž by ze zákona vypsal otevřené výběrové řízení, ve kterém by firmy o zakázky soutěžily. Práci tak dostávaly stále stejné firmy jako je Asagaj, Eliod servis, Versado nebo AVE odpadové hospodářství.

Šéf kontrolního výboru na ÚMO Plzeň 1 Michal Vozobule (TOP 09) k tomu před nedávnem uvedl, že popsaným jednáním obvod opakovaně porušoval zákon o zadávání veřejných zakázek. Podle jeho slov se od roku 2010 dělila údržba zeleně do malých zakázek tak, aby nepodléhaly režimu zákona. Starosta Lochotína Miroslav Brabec (ČSSD) je naproti tomu přesvědčen o tom, že zákon porušen nebyl.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.