Šéf Mladých konzervativců odešel od soudu s podmínkou za křivé obvinění

Šéf Mladých konzervativců odešel od soudu s podmínkou za křivé obvinění | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Štěpán JindraŠtěpán Jindra

Student a sociální pracovník

Více

Eliška KantárováEliška Kantárová

středoškolská učitelka, účetní, vedoucí volejbalové přípravky v Rokycanech

Více

Jan KučeraJan Kučera

Více

Šéf Mladých konzervativců odešel od soudu s podmínkou za křivé obvinění

Plzeň, 15.04.2014, aktualizováno 19:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Městský soud v Plzni uložil v úterý celorepublikovému šéfovi Mladých konzervativců Jiřímu Fremrovi (ODS) trest 26 měsíců vězení s podmínečným odkladem na 28 měsíců za zločin křivého obvinění. Případ se týká kauzy z roku 2010, kdy se politik dostal do vzájemné potyčky s Milošem Knedlhansem, za což byl odsouzen k podmíněnému trestu a na základě amnestie mu byl tento trest prominut. Nyní se Fremr znovu ocitl před soudem proto, že po potyčce v roce 2010 podal trestní oznámení na Knedlhanse a označil ho za viníka incidentu. Policie se nově tímto trestním oznámením začala zabývat až po amnestii. Následovalo zahájení trestního stíhání Fremra za křivé obvinění.

Advokát Jiřího Fremra se po vynesení rozsudku proti verdiktu soudu na místě odvolal. Sám Fremr rozsudek nekomentoval. Květnovou potyčku z roku 2010 popisoval u soudního projednávání každý z obou aktérů zcela jinak. Soud dal tehdy za pravdu Knedlhansovi a Fremra zachránila až Klausova lednová amnestie z roku 2013. „Průběh potyčky soud posoudil v můj neprospěch, už ho nebudu komentovat, byl jsem amnestován. O to více jsem nemile překvapen z toho, co teď předvádí policie,“ konstatoval již před časem pro server Regionpodlupou.cz Fremr.

A co tedy předvedla policie? V odůvodnění usnesení o zahájení trestního stíhání Jiřího Fremra ze dne 5. června 2013 policisté uvedli, že ke svým poznatkům přišli při prošetřování podnětu z června 2010, který podal právě Jiří Fremr na Miloše Knedlhanse. V něm ho označil jako útočníka s tím, aby policie prošetřila, zda nespáchal trestný čin. A i když mu byl amnestií trest prominut, policie usoudila, že Fremr svým podáním Knedlhanse křivě obvinil a začala konat. Policie navíc zahájila také trestní stíhání několika svědků, kteří tehdy u soudu vypovídali ve prospěch šéfa Mladých konzervativců a to za křivé svědectví. Analytičce ministerstva spravedlnosti Gabriele Wagnerové již v březnu plzeňský krajský soud uložil roční podmínku za křivé svědectví.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Spravedlnost 23.10.2015 17:01, Reagovat

Soud zmírnil trest předsedovi Mladých kozervativců Fremrovi
Plzeň – Odvolací soud ve čtvrtek už potřetí rozhodoval o republikovém předsedovi Mladých konzervativců, který úzce spolupracuje s ODS.

Jiří FremrAutor: Archiv Deníku
Za křivé obvinění dostal Jiří Fremr již dvakrát podmínku, ale Krajský soud v Plzni věc vždy vrátil Okresnímu soudu Plzeň – město. Ten Fremra sice zprostil části obžaloby, ale v druhé části politika potrestal 24měsíční podmínkou s odkladem na zkušební dobu osmnácti měsíců. Verdikt není pravomocný, protože státní zástupce se odvolal.
Soud projednává kauzu proto, že Fremr křivě obvinil Miloše Knedlhanse z napadení, ke kterému mělo dojít na jaře roku 2010. Fremr navíc tvrdil, že mu zasahující policisté uštědřili facku.
Vše se týká incidentu, který se odehrál v noci na 1. května 2010. Fremr se tehdy v plzeňském Újezdu vracel se známými z májky a kolem projíždělo auto, ve kterém seděl Miloš Knedlhans. Fremr na auto vulgárně pokřikoval a v tu chvíli Knedlhans zastavil. Opilý Fremr se dostal se sokem do potyčky. Knedlhans nakonec musel podstoupit operaci. Za tuto rvačku dostal na konci roku 2012 Fremr podmínku – vše ale bylo zahlazeno prezidentskou amnestií.
Jenže tím kauza neskončila, protože státní zástupce dospěl k závěru, že po konfliktu Fremr nařkl řidiče, že ho napadl první, a obžaloval politika ještě z křivého svědectví.
Okresní soud před rokem a půl potvrdil, že Fremr neříkal pravdu, a za křivé svědectví mu vyměřil 28měsíční podmínku. Poté, co krajský soud na okres kauzu vrátil kvůli neúplnému dokazování, zmírnila soudkyně Martina Modráková trest na 25 měsíců s odkladem na dva roky. Také druhý verdikt krajský soud zrušil, protože ten okresní nevzal v potaz věrohodnost Knedlhanse a jeho manželky.
„Není pochybnost, že obžalovaný obvinil poškozeného s cílem zakrýt či zlehčit svůj trestný čin,\" odůvodnila ve čtvrtek rozsudek Modráková.
16.10.2015

Autor: Martin Švec

Vosí Hnízdo 19.04.2014 19:30, Reagovat

Podívejte se, jak se ten syčák usmívá. To si necháme líbit, aby se nám takoví kriminálníci a zločinci věčně smáli?

Vosí Hnízdo 19.04.2014 09:09, Reagovat

To je divné, že se tady nikdo nezastane tohoto vyvrhela před mojí pravdivou kritikou. To jsou mi kamarádi, že Voliči a ostatní tví redakční klonové.

Vosí Hnízdo 15.04.2014 23:57, Reagovat

Kdy se konečně soudy naučí takovéto vyvrhele trestat podle metru co si zaslouží a oko za oko či zub za zub. Jaképak podmíněné tresty pro takovýto lidský odpad!! Tykadlový řidič támhle namaloval tykadla jeho ikonám a šel sedět natvrdo. Co to vůbec může být za charakter tento Fremr - předseda Mladých konzervativců alias ODSJugend? On zmrzačí chlapa a ještě na něj podá trestní oznámení. To je opravdu zavrženíhodné jednání, které by se mělo velmi přísně trestat. Navíc to mělo politický kontext neboť ztlučený chlap byl opačného politického smýšlení. Chování přesně po vzoru fašistických HitlerJugend. Jenže doba takovým gaunerům pomalu odzvání. Malou vyrůstající květinkou je to, že tito gauneři se pomalu dostávají před řádné soudy. Bohužel je zatím velkou škodou, že odsud neodlézají v řetězech za rytmu bejkovce na zasloužené nucené práce, které by jim jedině prospěli, protože jediné, co o práci ví je to, že o ní umí mluvit či k ní buzerovat své poddané. Tam by alespoň trochu odčinili škody, které svým smýšlením a skutky společnosti učinili. Doufám, že napříště podobní Fremrové budou sedět hodně v koutku a klepat se strachy před rukou spravedlnosti lidového soudu, který k nim rozhodně nebude vůbec schovívavý.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.