Novým regionálném šéfem ODS se stal poměrně překvapivě plzeňský primátor Martin Baxa

Novým regionálném šéfem ODS se stal poměrně překvapivě plzeňský primátor Martin Baxa | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr RundPetr Rund

Zastupitel města Plzně

Více

Miroslav RauchMiroslav Rauch

Starosta Hostouně

Více

Miroslav HejzekMiroslav Hejzek

Sezónní promotér, barman, MC a DJ

Více

Aktualizováno: Novým regionálném šéfem ODS se stal poměrně překvapivě plzeňský primátor Martin Baxa

Vejprnice, 14.04.2014, aktualizováno 22:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Novým regionálním šéfem ODS v Plzeňském kraji se stal v pondělí večer ve Vejprnicích, pro mnohé poněkud překvapivě, plzeňský primátor Martin Baxa. Účastníci sněmu vybírali mimořádně hned ze tří kandidátů na předsednický post. Po prvním kole hlasování vypadl nejvíce favorizovaný předseda Oblastního sdružení ODS Domažlice a místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec. Do druhého kola společně s Martinem Baxou postoupil vejprnický starosta a šéf oblastního sdružení ze severního Plzeňska Pavel Karpíšek. V tomto kole volby pak zvítězil primátor Martin Baxa ziskem 48 hlasů, zatímco Pavel Karpíšek získal na domácí půdě 42 hlasů. Všichni tři kandidáti šli do volby s cílem uklidnit rozjitřenou situaci uvnitř ODS a připravit se na podzimní komunální volby.

Ve funkci předsedy regionu střídá Martin Baxa bývalého dlouholetého regionálního šéfa a bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (BEZPP). Ten v lednu ODS opustil po neúspěchu na kongresu, kdy kandidoval na post prvního místopředsedy strany a nakonec neobhájil ani místo řadového předsedy.

Regionální předseda se na sněmu ve Vejprnicích poprvé volil podle zcela nového klíče, který měl být tentokrát poprvé příznivější pro „venkovské“ oblasti, jež měly nyní šanci prosadit do čela své lidi, místo Plzně, jak tomu bývalo až doposud, kdy o počtu delegátů volebního sněmu rozhodoval počet členů v oblastech. Nyní se účastníci sněmu volili podle úspěchu jednotlivých oblastních organizací v krajských volbách v roce 2012. Dalším faktorem byla i velikost oblasti a počet voličů. Oslabila tak o deset delegátů Plzeň, posílila naopak oblast Klatovy, která místo obvyklých pěti delegátů získala 11 mandátů.Regionální sněm ODS se konal tentokrát v poněkud skromnějších prostorách restaurace Formanka ve Vejprnicích | Autor: Richard Beneš

Sám Martin Baxa se prezentoval jako kandidát, který spojuje zájmy města i oblastí mimo Plzeň. „Město Plzeň má samozřejmě v Plzeňském kraji naprosto dominantní pozici a já jako člověk s politickou zkušeností na kraji mohu nabídnout silnou vnímavost i pro témata venkovská. Jsem člověk, který umí spojit Plzeň i mimoplzeňské oblasti našeho kraje. Pevně věřím, že to nebude volba venkov proti městu, ale že se bude rozhodovat podle programu kandidátů a zkušeností, které nabídnou,“ uvedl těsně před volbou pro server Regionpodlupou.cz Martin Baxa.

„Osobně to jako bitvu mezi městem a venkovem neberu, prezentuji se jako jeden z mála politiků z Plzně, který má dlouholetou silnou vazbu do plzeňských oblastí. Byl jsem čtyři roky krajským radním pro kulturu, jsem čestným předsedou Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje, cítím se jako člověk rozkročený mezi městem a mimoplzeňskými oblastmi,“ dodal nový regionální předseda ODS Martin Baxa.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Martin Baxa | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz
  • Regionální sněm ODS se konal tentokrát v poněkud skromnějších prostorách restaurace Formanka ve Vejprnicích | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 16.04.2014 00:06, Reagovat

A dalším malým úspěchem je to, že se tenhleten MOdrý MOr už neslézá na svých sněmech v zasedačkách Úřadu městského obvodu za peníze daňových poplatníků, ale halt jim teď musí stačit sál Vejprnické putiky. Kdopak je asi putikářem, co mu ta putika patří, že tam nechal tuhletu svoloč sněmovat? Velkým úspěchem však bude, až tenhleten Modrý MOr bude čekat na své ortely před lidovým soudem a až bude muset vracet majetky lidu českému nakradené a navykořisťované.

Vosí Hnízdo 16.04.2014 00:00, Reagovat

Dalšího vyvrhela Fremra z jejich řad soud odsoudil. Bohužel jen k podmínce, ale i to je úspěch!!

Alfa 15.04.2014 08:22, Reagovat

Teď tam teprve bude teplo :-)

Vosí Hnízdo 15.04.2014 07:28, Reagovat

No, pěkného si vybrali modromorští. Kamarádíček przniče Občanského zákona a "uklízeče" pana Pospíšila a odsud vedou pořádná lana ke kmotrovi Jurečkovi. Takže pojedeme ve starých kolejích. Jen snad, že už tato enkláva nebude už mít takovou moc škodit lidu. Ale krysy utekli z potápějící se lodi jinam, do ještě horších žump a bahen, tak důvod k radosti ještě není. Je třeba řádně zatočit s těmito všemi špinavci a předložit jim účet za zlo a škody, které způsobili lidu této země.

Josef 15.04.2014 12:30, Reagovat

Vosáku, opět dokazuješ, že jsi vyšel ze zvláštní pomocné školy. Ale co jiného můžeme chtít od plzeňské KSČM.

Vosí Hnízdo 15.04.2014 18:48, Reagovat

Co tím chtěl básník říci, pikylíku? Že bys nějaký přicmrndávač? Tak už si chystej tepláky. Však už ta špína brzo praskne totálně. Jen ještě kde je konec největšího vyvrhela Drábka. O tom by se mělo informovat, aby nedejbůh nestačil někam zdrhnout a uniknout spravedlivému trestu. Je třeba mít přehled o těchto škůdcích.

Josef 16.04.2014 07:29, Reagovat

Vosák vyšel ze zvláštní pomocné školy. O tom svědčí jeho výše inteligence. Takoví lidé vždycky tvrdí blbosti , o kterých jsou přesvědčeni, že jsou správné. Je smutné,nebo vlastně veselé. že plzeňská KSČM nemá lepšího mluvčího jejich názorů.

Vosí Hnízdo 16.04.2014 07:48, Reagovat

Musím tě zklaman paranoidní primitive. Nejsem členem současné KSČM. To už jsem ale napsal tady několikrát a pochybuji, že bys to jako můj pozorný čtenář nezaregistroval.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.