Horažďovice chtějí dům pro seniory, letos by se měl vybírat provozovatel

Horažďovice chtějí dům pro seniory, letos by se měl vybírat provozovatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav VrbaStanislav Vrba

ředitel ZŠ Kolinec, hasič

Více

Rostislav SenjukRostislav Senjuk

předseda strany

Více

Jan KůrkaJan Kůrka

olympijský vítěz ve střelbě, stálý člen Českého olympijského výboru, předseda sportovní sekce Nadace

Více

Horažďovice chtějí dům pro seniory, letos by se měl vybírat provozovatel

Horažďovice, 24.03.2014, aktualizováno 14:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení města Horažďovice chce do roku 2017 postavit dům pro seniory. Nechce se přitom spoléhat pouze na dotace, pokud by město žádnou nezískalo, postaví ho samo, i když se bude muset zadlužit. A přesto, že dům je zatím pouze na papíře, bude se už teď vybírat provozovatel.

Plánovaný dům pro seniory v Horažďovicích. | Autor: Jan DvořákPlánovaný dům pro seniory v Horažďovicích. | Autor: Jan Dvořák

„Dům pro seniory tady jednoznačně chybí a už víc než deset let se mluví o jeho stavbě. Hlavním zaklínadlem je dotace, ale my už se nechceme spoléhat pouze na ni. V roce 2011 jsme o dotaci žádali, ale marně. Rozhodli jsme se proto, že pokud se nám nepodaří nějakou dotaci získat, vezmeme si na stavbu úvěr,“ říká starosta Horažďovic Karel Zrůbek (ČSSD).

V plánu je zařízení pro 80 až 100 seniorů až té nejvyšší kategorie sociální potřebnosti. Stavba domova by přitom měla vyjít na 80 až 100 milionů korun.

„Počítá se s tím, že výstavba jednoho lůžka vyjde na milion korun. Pochopitelně je možné postavit luxusnější domov za 1,5 milionu za lůžko, ale také skromnější za 750 tisíc. Půjdeme asi tou zlatou střední cestou,“ říká Zrůbek.

Město přitom při realizaci postupuje, na první pohled, netradičně. Aniž by ještě začalo se samotnou stavbou, bude letos vybírat provozovatele tohoto zařízení.

„V současné době máme hotový projekt a platné územní rozhodnutí. Prakticky bychom mohli jít cestou, že vybereme stavebníka, který dům postaví a pak vybereme provozovatele, ale tento postup skrývá to nebezpečí, že provozovateli nebude dům dispozičně vyhovovat. To se nám potvrdilo u původního projektu, kdy se zjistilo, že počet lůžek je naddimenzován, ale provozní prostory jsou nedostačující,“ vysvětluje starosta.

„Proto asi půjdeme tou cestou, že nejdříve vybereme provozovatele, který si vybere dodavatele stavby a postaví ho tak, aby vyhovoval jemu. To by se mělo zvládnout tom letošním roce,“ dodává.

Vedle plánované stavby domu pro seniory se v Horažďovicích letos začne s rekonstrukcí náměstí, za zhruba 50 milionů korun.

„Jsou to akce, které jsou nutné a potřebné. Bohužel zatíží městský rozpočet a je tak nutné počítat s tím, že další investice se budou muset omezit,“ doplňuje Karel Zrůbek. 

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 24.03.2014 20:07, Reagovat

Jistě hezké, by řekl nezasvědcený poutník. Jenže otázka zní, který ze seniorů na tak hezké bydlení na stáří bude mít. Aby nakonec do Horažďovic nesváželi zbohatlické důchodce z celé republiky, možná i z ciziny nebo aby jim dům pro seniory nezel prázdnotou.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.