Radnice lobbuje u státu za úsporu zbytečně vynakládaných 400 tisíc korun ročně

Radnice lobbuje u státu za úsporu zbytečně vynakládaných 400 tisíc korun ročně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Jiří ŠtanclJiří Štancl

Místostarosta Klatov

Více

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Radnice lobbuje u státu za úsporu zbytečně vynakládaných 400 tisíc korun ročně

Plzeň, 24.03.2014, aktualizováno 11:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň bojuje za to, aby nemuselo ročně zbytečně vynakládat 400 tisíc korun za přeměnu akcií vlastní společnosti Plzeňská teplárenská na akcie zaknihované. Podporu hledá Plzeň nejen u poslanců ve Sněmovně, ale hodlá oslovit i členy vlády. Pro server Regionpodlupou.cz to uvedl náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Na konci loňského roku vešla v platnost novela zákona, který řeší zelenou energii a energetické zdroje, na které lze čerpat dotaci. Pokud máme čerpat v rámci Plzeňské teplárenské dotaci, která je řádově někde kolem 200 milionů korun ročně, tak musíme přeměnit akcie z listinné podoby, to znamená akcie na jméno, na tzv. zaknihované,“ vysvětlil náměstek primátora. Podle jeho slov to pro město znamená fakt, že musíme přes vybraný bankovní ústav soukromému subjektu zaplatit zhruba 300 tisíc korun, banka si z toho vezme poplatek 100 tisíc korun. Ze celý proces přeměny akcií tak město zaplatí 400 tisíc korun.

A musíme archivovat ty „Naše akcie musíme právě formou zaknihování archivovat u soukromého subjektu. Nám se to samozřejmě nelíbí, protože jsme jako město jediným akcionářem, což je známé, je to veřejná záležitost. Tento proces v těchto dnech běží, někteří poslanci navrhují novelu toho zákona a vypuštění potřeby zaknihovat zmíněné akcie. Snažíme se v tento okamžik přimět naše zákonodárce, aby to podpořili,“ konstatoval náměstek primátora.

Minulý týden odeslal Martin Zrzavecký dopis 40 zákonodárcům do Sněmovny, ve kterém je seznamuje s uvedenou problematikou a žádá je o podporu. „Netýká se to jen města, těch subjektů, které to má postihnout bude samozřejmě více. Zákon šel minulý týden do druhého čtení a přibyla tam poslanecká iniciativa, aby byla vymazána potřeba zaknihování akcií. Sledujeme ten proces. Připravujeme nyní dopis všem členům vlády, ta by měla na dubnovém zasedání předložit komplexní novelu tohoto zákona. Budeme tlačit a pozitivně lobbovat ve prospěch města, aby nemuselo vynakládat 400 tisíc korun ročně. Předpokládáme, že postižených měst je víc. Primátor Martin Baxa (ODS) bude jednat se Svazem měst i obcí, tu problematiku tam přednese, aby se naše síly koncentrovaly,“ dodal náměstek Martin Zrzavecký.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.