Na magistrátu zavlála tibetská vlajka, hejtmanství se k akci nepřipojilo

Na magistrátu zavlála tibetská vlajka, hejtmanství se k akci nepřipojilo | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel JakubecKarel Jakubec

Živnostník

Více

Bohuslav ŠimekBohuslav Šimek

vysokoškolský učitel, bývalý vedoucí katedry FEK ZČU

Více

Alena ŠůmováAlena Šůmová

Místostarostka Horní Břízy

Více

Na magistrátu zavlála tibetská vlajka, hejtmanství se k akci nepřipojilo

Plzeň, 10.03.2014, aktualizováno 14:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zatímco na budově plzeňského magistrátu na náměstí Republiky od pondělního rána vlaje tibetská vlajka, hejtmanství stejný prapor nevyvěsí. Tento fakt na jednání zastupitelstva Plzeňského kraje zkritizoval primátor Plzně a zároveň i krajský zastupitel Martin Baxa (ODS). Radnice, školy, úřady i další instituce nejen v České republice vyvěšují tibetskou vlajku na podporu lidu Tibetu, ale i dalších národů, které bojují za svoji svobodu a identitu.

Tibetská vlajka na budově plzeňského magistrátu | Autor: Richard BenešTibetská vlajka na budově plzeňského magistrátu | Autor: Richard Beneš

„Zavlaje i na budově Krajského úřadu Plzeňského kraje tibetská vlajka? Na magistrátu visí již od dnešního rána,“ vznesl dotaz na jednání krajského zastupitelstva primátor Martin Baxa a od hejtmana Václava Šlajse (ČSSD) se mu dostalo zamítavé odpovědi.

„Představitelé Plzeňského kraje respektují a podporují ochranu lidských práv a svobod a nesouhlasí s jejich porušováním. Na druhou stranu si uvědomují, že problémů obdobného charakteru je ve světě daleko více a neradi by vyjímali a zviditelňovali pouze jeden z nich. Proto se Plzeňský kraj z výše uvedených důvodů k akci „Vlajka pro Tibet“ nepřipojí,“ uvedl hejtman Šlajs s tím, že podobných Tibetů je ve světě mnoho a vyvěšením vlajky se stejně nic nevyřeší.

Město Plzeň se tradičně připojuje k akci Vlajka pro Tibet | Autor: Richard Beneš

Na dvojsečnost tradice s vyvěšováním tibetské vlajky upozornil také náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD), jenž často jedná s českými podnikateli, kteří mají zájem nebo již obchodují s Čínou. „Když s těmi lidmi mluvím, tak si často stěžují na to, že jim stát a naše instituce vyvěšováním tibetské vlajky přidělávají značné problémy a komplikují jejich obchodní vztahy s čínskou stranou,“ dodal náměstek Grüner.    

Česká republika se k celosvětové akci na podporu Tibetu aktivně připojila v roce 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice. Letos se k akci připojilo kolem 600 radnic obcí a měst. Tibetskou vlajku v pondělí vyvěsil například také Liberecký a Pardubický kraj. 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Tibetská vlajka na budově plzeňského magistrátu | Autor: Richard Beneš
  • Město Plzeň se tradičně připojuje k akci Vlajka pro Tibet | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 13.03.2014 00:41, Reagovat

Když v rámci celosvětové akce budou hlupáci skákat z okna, tak skočíme taky, že? No, u pánů Baxů a podobně vyšinutých lidí by to asi nebyla žádná škoda. Dobře kraj udělal, že vlajku fanatického pseudonároda nevyvěsil. Dovedete si představit, kdyby pohlaváři takového Tibetu získali slovo a moc? Tak to si ani nedoveďte představit, co by se dílo!!

Volič 13.03.2014 12:17, Reagovat

pseudonárod? To si děláš srandu, ne?

KAB 11.03.2014 19:02, Reagovat

Osobně mě takové akce jako vyvěšování cizích vlajek, nějaký čas tibetská a nyní dokonce už i ukrajinská, velmi vadí. Magistrát platím z daní i já (i toho zmetka Baxu, byť jsem ho nevolil) a nemá právo dělat něco, co mu absolutně nepřísluší a čím mě jako občana uráží a poškozuje.

Alfa 11.03.2014 08:36, Reagovat

Chápu, že Tibet trpí, ale v Číně máme byznys. Já upřednostňuju český obchod před nějakým státečkem o kterém ani nevím kde je.

Vosí Hnízdo 10.03.2014 19:11, Reagovat

Nevím, co nám nějaký Tibet dá, když už se poskocky vyvěšují jeho vlajky. Spíš se stavět na stranu Ruska a být na jeho straně, alespoň co se Krymu týče. Jen si rozhádejme Rusko a podporujme nějaký Tibet! Vždyť máme "plné sýpky" a peněz přehršel. Ostatně asi ano, když si tady můžeme dovolit posílat za naše peníze vládní speciály pro lehce zraněné Banderovce. Zato na naše nemocné děti se žebrá sbírkami. Na to není, tak kde to jsme!!!!!

Alfa 11.03.2014 08:37, Reagovat

Vyjímečně souhlasím. Dokud nám rusko dodává plyn a české firmy tam dodávají své zboží, tak si ho nemůžeme rozhádat...

Jan 12.03.2014 12:44, Reagovat

Tak to mě levičáci překvapujete. Pro byznys , obchodní kšefty si radši Čínu a Rusko nerozházet.To je fakt ubohost. Svými názory vlastně dáváte legitimitu okupaci Sudet , okupaci v roce 1968. V prvém případě taky Hitler chránit "utlačované" Němce, v druhém případě okupace Krymu RUsáky byla také na zvací dopis ochránit Ukrajinu před západními živly. Podle Vás jen a´t Tibeťané chcípají, Rusáci dál okupují , koho si vyberou, hlavně, že je náhodou nerozčílíme. Jste zbabělci.

Vosí Hnízdo 12.03.2014 18:53, Reagovat

Hlavně, že ty jsi hrdina, ty dalajlámo! Řeknu ti jedno přísloví: Hrdinů jsou plné hřbitovy. Asi tak!

KAB 12.03.2014 14:58, Reagovat

Když on ten západní "demokratický" svět neví co chce :)

V Kosovu chtěl, aby se odtrhlo od Srbska. V Tibetu chce, aby se odtrhl od Číny. Na Krymu chce, aby se naopak neodtrhl od Ukrajiny. V Baskicku chce, aby se neodtrhlo od Španělska.

Tak to by si měl nejdříve tedy ujasnit pravidla a to stejná pro celý svět. Platí to co si přeje většina občanů? Mají to ti občané říct referendem? Nebo rozhoduje dav? Nebo vláda původního státního útvaru? Nebo vnější síla?

Já nevím jak by to mělo být, pocitově si myslím, že by si měli říct občané v referendu ústavní většinou občané daného historicky usazeného území a toto rozhodnutí by bylo pro celý svět svaté. Ale dnes je to tak jak si někdo zpravidla zvnějšku přeje a každý si to přeje jinak, tedy rozhoduje nakonec to, kdo získá na svojí stranu větší sílu policejní a vojenskou. To je jako princip absurdní.

Ale když ten neuvěřitelný kretén a ostuda města Baxa (co taky od někoho z ODS čekat než že to je hajzl) vyvěsí Tibetskou vlajku, proč hned vedle nepověsil tedy vlajku Krymskou?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.