Nový radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr začal úřadovat

Nový radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr začal úřadovat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Jiří UhlíkJiří Uhlík

Místostarosta MO Plzeň 1

Více

Jiří BisJiří Bis

Senátor PČR

Více

Nový radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr začal úřadovat

Plzeňský kraj, 18.02.2014, aktualizováno 20.02.2014 15:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na začátku tohoto roku došlo na krajském úřadu nejen ke změně hejtmana Plzeňského kraje, ale zároveň do jednoho uvolněného křesla radního usedl nový člen ČSSD Jaroslav Šobr. V jeho kompetenci bude kultura, památková péče a nestátní neziskové organizace. To měl doteď na starosti jeho kolega radní pro oblast školství a cestovního ruchu Jiří Struček.

Nový radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr | Autor: Plzeňský krajNový radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr | Autor: Plzeňský kraj

Jaroslav Šobr (ČSSD) dosud působí, jako neuvolnění místostarosta Staňkova na Domažlicku, kde zároveň řídí i místní základní školu. Od roku 2010 je členem krajského výkonného výboru ČSSD a je místopředsedou základní organizace sociální demokracie v Domažlicích a od roku 2012 je členem krajského zastupitelstva.

V současné době se Jaroslav Šobr bude zabývat kulturou a památkovou péčí v Plzeňském kraji. V jeho kompetenci bude také zodpovídat za naplňování dohody, kterou se zavázal plnit Plzeňský kraj vůči nestátním neziskovým organizacím Plzeňského kraje.

Otevřenou deklaraci o spolupráci Plzeňského kraje ve vztahu k nestátním neziskovým organizacím podepsal v lednu 2014 hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD). Smyslem dokumentu je deklarování partnerství mezi územně vyšším samosprávním celkem a všemi nestátními neziskovými organizacemi v Plzeňském kraji.

„Nestátní neziskové organizace jsou důležitou součástí našeho kraje, vyplňují mezeru mezi službami, které poskytuje stát, kraj, obce a podnikatelský sektor. Jejich důležitost si uvědomujeme, proto vzniklo toto prohlášení, které zajišťuje spolupráci a podporu nestátních neziskových organizací,“ uvedl radní Jaroslav Šobr.

Deklarace nahradila dosavadní dohodu podepsanou v roce 2010, která se týkala spolupráce Plzeňského kraje s pěti sdruženími zastupující nestátní neziskové organizace. Nově podepsaná dohoda deklaruje spolupráci se všemi nestátními neziskovými organizacemi, jež působí na území Plzeňského kraje. Přínosem pro neziskové organizace je zejména možnost spolupracovat v oblastech uvedených v deklaraci přímo bez prostředníků, kterými dosud byla sdružení uvedená v původní dohodě. Koordinátorem pro styk s nestátními neziskovými organizacemi PK zůstává i nadále Bc. Jindra Radová.

Na krajském úřadě došlo k ještě jedné změně kompetencí. Oblast centrálního nákupu, která dosud spadala pod správu Václava Šlajse, ještě jako radního pro ekonomiku, bude mít na starosti náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková (KSČM). Ekonomiku si ve svých rukách stále ponechá hejtman Václav Šlajs.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.