Jaromír Drábek nebude kandidovat do Evropského parlamentu, udělal prostor Jiřímu Pospíšilovi?

Jaromír Drábek nebude kandidovat do Evropského parlamentu, udělal prostor Jiřímu Pospíšilovi? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie ČápováMarie Čápová

starostka města Kasejovice

Více

Karel BaumrukKarel Baumruk

starosta obce Žihobce, ekonom podnikatel

Více

Ladislav MacákLadislav Macák

Více

Jaromír Drábek nebude kandidovat do Evropského parlamentu, udělal prostor Jiřímu Pospíšilovi?

Plzeňský kraj, Praha, 14.02.2014, aktualizováno 14:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ještě před koncem minulého roku strana TOP 09 uvažovala o bývalém ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (TOP 09), jako o možném lídrovi do Evropského parlamentu. Dnes je ale jisté, že tento silně kritizovaný politik, který je spjat s neúspěšnými projekty jako sKarta nebo změna výplaty sociálních dávek, se na kandidátce TOP 09 do europarlamentu v květnu neobjeví. Sám se vzdal nominace, právě kvůli tomu, aby kritika jeho osoby negativně neovlivnila výsledek voleb.

„Nechci, aby se další díl mediálně vděčných polemik o mém působení na ministerstvu práce a sociálních věcí, často založený na nepravdivých či zkreslených informacích, stal předmětem volební kampaně před volbami do evropského parlamentu a zastínil tak důležitá věcná témata, o kterých je třeba vést diskusi a která TOP 09 musí ve volební kampani otevřít. Proto jsem se rozhodl, že v evropských volbách kandidovat nebudu,“ říká Jaromír Drábek.

„I po 15 měsících od mého odchodu z ministerstva práce a sociálních věcí se snaží Bohuslav Sobotka namluvit občanům, že snad za všechno, co je v této zemi špatné, může Drábek, jak jsme toho byli svědky při jeho vystoupení v poslanecké sněmovně v tomto týdnu,“ stojí dále v jeho prohlášení.

Jaromíra Drábka by v čele kandidátky přitom rád viděl místopředseda strany krajský šéf TOP 09 v Plzeňském kraji Marek Ženíšek.

 „Lidsky bych si to velmi přál, protože je to velmi pracovitý člověk, rozumí té problematice. Z pozice místopředsedy strany si ale myslím, že jeho přítomnost na kandidátce bude, pro mnohé voliče, velmi obtížná,“ řekl našemu serveru na začátku prosince poslanec Ženíšek.

Je možné, že se přání a požadavky TOP 09 změnily a místo Jaromíra Drábka bude TOPka prosazovat Jiřího Pospíšila (BEZPP). Ten by jako nezávislý kandidát do eurovoleb za TOP 09 šel rád, a předseda Karel Schwarzenberg (TOP 09) se nechal slyšet, že by si to uměl představit.

Na sestavení kandidátky má TOP 09, stejně jako ostatní strany, ještě měsíc. Na ministerstvo vnitra je musejí podat nejpozději do 18. března. 

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (24 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

MYSAK 19.04.2015 15:06, Reagovat

LIDI V TETO ZEMI,UZ NIKDY NEVOLTE ODS A TOPOÍ,JSOU TO SMEJDI,TY NIKDY,NIKDY NECHTELI A NECHTEJI,ABY SE PROSTI OBCANE MELY DOBRE, NEVOLTE TYTO ZRUDNE HYENY.

ANONYM. 19.04.2015 15:08, Reagovat

NIKDYNEVOLTEODS ATOPO9.LIDSKE HYERNY AZRUDY.

mysak 19.04.2015 15:04, Reagovat

tahle lidska zruda a hyena,drabek,patrido kriminalu,ozebracovalnemocny lidi a chude,takova je to lidska zruda ahyena,

Vosí Hnízdo 18.02.2014 01:09, Reagovat

MŮŽEME TAKOVÝM ŘÍKAT JEŠTĚ LIDÉ ?

Zamýšlím se nad tím, zda takovým, co jsou u MOdrého Moru či mezi Vytopovanými a jejich sympatizantům nebo sympatizantům ostatní pravice můžeme říkat ještě lidé. Mám doma několik zvířat a věřte, že takových svinstev by ta zvířata schopna nebyla. Tito lidé však ano. Proto možná pro takovéto by čeština měla vymyslet jiný název, aby nekazili pojmu "člověk" a "lidé" dobré jméno. Já říkám, že jejich charaktery jsou dokonce hluboce pod charaktery zvířat, i těch nejúskočnějších jako je třeba hyena či skunk.

Vosí Hnízdo 17.02.2014 05:43, Reagovat

Nejdřív celé stránka vytapetovaná modrými ptáky a teď se nám to tady nějak topuje. Že by redakce změnila sponzora? Já bych se styděl od takové svoloče dostat zlámanou grešli, i kdybych na chleba neměl. Uvědomme si, co tady lidi od Vytopovaných způsobili. Jaké osobní tragédie, moře bezdomovců, zoufalých lidí, kdy beznohé zbavovali invalidních důchodů a hnali je do práce atd, atd. Já bych se styděl o takové pakáži napsat jediný neutrální článek, natož pozitivní. Tahle chamraď si zalouží, když už, tak články silně hanlivé s radikálními názory na řádné potrestání všech aktérů z této strany smrti. A je pochopitelné, že lidi od potápějící se lodi jménem MOdrý MOr do této žumpy budou hojně vstupovat, či za tuto žumpu jako nezávislí kandidovat. Vybrali si sami a je vidět, jaké zvrácené mají hodnoty a jak podlé mají charaktery. Tito lidé si nezalouží nic jiného, než naší nenávist a až nastane správná doba, přísný a spravedlivý trest. Pamatujme si je, všechny ty sympatizanty podobné třeba zde diskutujícímu Voličovi se zvrácenými pravičáckými názory a sympatizujícími právě s takovými vyvrhely.

Volič 16.02.2014 13:12, Reagovat

Tak hlavně, že tam máme podvodníky jako je třeba Ransdorf! A co třeba podvodník Dolejš, Semelová v naší Sněmovně. Ty by měli hnát párem volů ...

http://zpravy.idnes.cz/ransdorf-podvadi-v-evropskem-parlamentu-ff5-/domaci.aspx?c=A130625_175824_zahranicni_brm

Pavla 17.02.2014 07:28, Reagovat

Taky ještě estébák Filip, Valenta, Lípa. Feťák Vosák zase prožil "svoji" noc. Slušní lidé spali a nyní jsou už v práci. Vosák si právě píchá morfium.

Vosí Hnízdo 16.02.2014 15:51, Reagovat

Drzost pravičáckého plevele nezná mezí. Je velice zajímnavé, že podobný povl má bordelu před svým prahem přehršel, škod nadělali na 3 generace dopředu, zločinů na generací pět, ale furt se budou otírat o Komunisty. Za nich Drábci, Kalousci, Rittigivé a podobný zločinecký hmyz nebyli, případně ten hmyz byl tam kam patří - za katrem např. v případě Rittiga, zemi se dařilo a jejímu lidu taktéž. Kdyby měli kouska cti, půjdou ke Komunistům a budou jim líbat omluvně nohy. Lid ví, kdy mu bylo nejlépe!!

Volič 17.02.2014 11:37, Reagovat

No on takovej Klement Gottwald, Milouš Jakeš, Vasil Bilak, Lubomír Štrougal, Marta Semelová, Jiří Dolejš, Miroslav Grebeníček, Miroslav Ransdorf?

Dolejš co byl ochoten brát úplatky a Ransdorf co bere v Bruselu peníze za schůze na kterých není?

Těmhle bychom měli líbat nohy? Jsi upadl ne?

http://myego.cz/item/hodni-a-nevinni-komuniste-aneb-jak-se-nam-pod-nimi-zilo

Tábory nucených prací, cenzura, smrtící hranice, znárodňování, vraždění letců RAF, popření všech práv a svobod.

NASRAT!

ANONYM. 19.04.2015 15:11, Reagovat

NECHTE SI VYSETRIT MOZEK.

K. 17.02.2014 13:46, Reagovat

Tak i když proti bývalé KSČ mám řadu výhrad (třeba pronásledování vojáků co byli za války v RAF nechápu dodnes), volím KSČM, protože výhrady proti ní mám výrazně menší než proti kterékoliv jiné straně.

Pokud si tedy mohu vybrat, a to mohu, tak pro mě jakožto sociálně a spravedlivě smýšlejícího člověka by byla ideální většinová jednobarevní vláda KSČM.

Vosí Hnízdo 17.02.2014 16:04, Reagovat

Já měl v příbuzenstvu vysokého důstojníka, sestra jeho manželky utekla do západního Německa, kde se vdala a on z tohoto důvodu musel také pryč z armády. Bez pardónu. Bral slušnou rentu, našel si dobré místo v civilu, ale z armády musel. Tak to prostě chodilo. Byla studená válka.

Vosí Hnízdo 17.02.2014 15:56, Reagovat

Pronásledování letců z RAF. Strohá věta, která dává různorodý smysl. Rád bych tedy vysvětlil, sice stručně, ale alespoň trochu reálně, o co šlo. Za prvé. Byla zde větev bývalých vojáků, včetně letců ze západní fronty, kteří pod vlivem západní a v té době nepřátelské propagandy podrývali nově vzniknuvší socialistický režim otevřenými protistátními akcemi, špionáží atd. Proti těm samozřejmě bylo trestněprávně zakročováno, protože porušovali zákony. Za podobné rozvědné, mnohdy i záškodnické a teroristické akce proti vlasti by byli potrestáni kdekoli jinde vč. USA. Pak je tady fakt druhý, a to ten, že přeci jen oni sloužili na "druhé straně" politicky smíšlejícího světa, v době studené války na straně nepřátelské. Žádná armáda si ve svých řadách nenechá lidi, co sloužili u nepřátel z preventivního důvodu. Západní vojáci byli tedy z nové ČSLA z preventivních důvodů samozřejmě odejiti se všemi výsluhovými nároky. Chovali li se slušně, mohli pracovat v civilu. Mnozí to nesli jako křivdu, ale jinak to prostě nešlo. Tak je třeba se na to tedy dívat.

Volič 17.02.2014 23:40, Reagovat

Neskutečně vymytý mozek!

Volič 17.02.2014 23:41, Reagovat

Je milé, že se vyjádříš k RAF, ale k těm ostatním? Co tví milující soudruzi podvodníci a informace v tom článku? To by člověk, blil!

Vosí Hnízdo 18.02.2014 00:58, Reagovat

Pokud je někdo podvodník a jsou pro to pádné důkazy, asi by se měl trestně zodpovídat, být obviněn, souzen a odsouzen. U žádného z nich tomu však není a na to vemte jed, že kdyby na Komunistu byl sebemenší reálný důkaz v praxi použitelný, že by si ho pravičáci vychutnali. Asi tak!!

K. 15.02.2014 07:02, Reagovat

Tady je strategie poměrně průhledná :) Kalousek samozřejmě nemůže stranu vést, na to je jeho zločinecká minulost příliš profláknutá a navíc už se na jeho mentálních schopnostech začíná dost viditelně projevovat alkoholismus.

Schwanzenberg, za kterého je nyní schovaný, už mu dlouho nevydrží a do dalších voleb už nepůjde.

Tedy potřebuje jiného maskota, který ale nemá vlastní názor, jen ambici být vidět - a na to je pro Kalouska Pospíšil naprosto ideální. Nic moc inteligence, rád se ale naparuje před kamerami - takže Pospíšila vidím jako příštího formálního předsedu TOP09, kterou bude ale fakticky samozřejmě nadále vést Kalousek.

Vosí Hnízdo 14.02.2014 20:23, Reagovat

Ostatní noviny včetně staigerwaldovské MFD už se ani neodváží o těchto grázlechn napsat. A tady se na ně pějou ódy. To je opravdu nastavené zrcadlo tomu nejhoršímu mediálnímu odpadu!! Za čí peníz a komu jsou poplatné??

Vosí Hnízdo 14.02.2014 20:14, Reagovat

Jsem zvědav, kolik morálního bahna a kolik zvrhlíků mne tady bude kontrovat a zastávat se jak lumpa Drábka, tak lumpa Pospíšila. To se pak pozná ten páchnoucí hnilobný odpad. Že Voliči, Dostále a vám podobní? Život je opravdu krásný. Ale bez dobytka jako jste VY!!!!

Volič 15.02.2014 11:40, Reagovat

Na každou svini se vaří voda. Na tebe Vosáku už se brzy dovaří!!

Vosí Hnízdo 14.02.2014 20:09, Reagovat

Drábek zaslouží provaz. Ač jsem odpůrce trestu smrti, za tu genocidu, kterou tenhle gauner způsobil bych udělal výjimku. Dokonce bych se přihlásil bez nároku na honorář, že bych mu podtrhnul stoličku. Až by ho na Staromáku pověsili, zatleskal bych jako se tleská pilotům za úspěšné přistání!!

Vosí Hnízdo 14.02.2014 20:05, Reagovat

Antikomunisté zbystřete. Pan Pospíšil pochází z udavačské rodiny, která za minulého režimu udávala jak mourovatá. To vám nevadí? Ať se pan Pospíšil pochlubí svojí rodinkou!!

Vosí Hnízdo 14.02.2014 20:01, Reagovat

To ještě ten grázl nesedí? Bez ňákých caviků je třeba ho dokopat před lidový soud a tam mu dát, co mu patří. Gauner Pospíšil má tu drzost ještě kandidovat? Vybral si sám za koho, tak je třeba mu to taky po právu spočítat.

nevosí 16.02.2014 10:25, Reagovat

... co hulíte? Nevadilo by opáčko z gramatiky.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.