Starostka Plané čeká na nového ministra zdravotnictví, má pro něj připravený dopis se žádostí

Starostka Plané čeká na nového ministra zdravotnictví, má pro něj připravený dopis se žádostí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie ČadkováMarie Čadková

starostka obce Tisová

Více

Martin FojtíčekMartin Fojtíček

ředitel neziskové organizace Ledovec

Více

Josef Gilbert MatuškaJosef Gilbert Matuška

Starosta Města Manětín

Více

Starostka Plané čeká na nového ministra zdravotnictví, má pro něj připravený dopis se žádostí

Planá, 24.01.2014, aktualizováno 11:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obnovení akutní nemocniční péče na Tachovsku požadují občané tohoto regionu už několik let. Možnost obnovit čtyřiadvacetihodinovou ambulantní péči v bývalé nemocnici v Plané by uvítali tisíce lidí, přinejmenším 6232 obyvatel okresu, kteří se loni připojili pod sepsanou petici. Nestalo se ale nic, Plzeňský kraj odpovědnost přehodil na ministerstvo zdravotnictví a starostka Plané Martina Němečková (BEZPP) čeká na příští týden, kdy by měl být do úřadu jmenován nový ministr.

Nemocnice v Plané už je v soukromém vlastnictví. Akutní chirurgická péče by se tu ale obnovit mohla. | Autor: Jan DvořákNemocnice v Plané už je v soukromém vlastnictví. Akutní chirurgická péče by se tu ale obnovit mohla. | Autor: Jan Dvořák

„Stejný dopis, který jsem posílala loni na Plzeňský kraj na VZP i na ministerstvo tehdejšímu ministrovi, pošlu na ministerstvo zdravotnictví opět, až budeme vědět, kdo za tento rezort bude zodpovídat. Nemáme přitom megalomanské požadavky, nechceme nové zdravotnické zařízení, ale chceme pouze, aby se využily stávající prostory v dnes soukromé nemocnici v Plané. Její vlastník je připravený spolupracovat, je jen třeba, aby se chtělo,“ říká starostka Plané Martina Němečková.

„Očekávám, že mě ministerstvo pošle na Plzeňský kraj a kraj opět na ministerstvo, ale já budu chtít, ať se mi ten, kdo je kompetentní, jasně vyjádří. Je načase, aby se přestalo chodit kolem horké kaše. Je to přitom jednání pro silné nervy, já se totiž ptám na A a oni mi odpovídají na B. Stále dostávám odpověď, že tu máme nemocnici Svaté Anny, ale tam jsou lůžka následné péče. Já jim vždy, po sto páté opět opakuji, že my řešíme problematiku akutní péče,“ dodává.

Lidé v regionu se obávají také nejisté situace v nejbližším zdravotnickém zařízení v Mariánských lázních.

„Podle mě je pouze otázka času, kdy Mariánské lázně skončí. Pokud se nepletu, tak tam silou vůle drží deset interních lůžek, chirurgická lůžka tam už nejsou vůbec. Využíváme tady čtyřiadvacetihodinovou ambulantní službu, ale až toto skončí, tak si nedovedu představit, jak maminka jede se svým dítětem, které si poranilo třeba ruku, šedesát kilometrů do Plzně,“ vysvětluje situaci starostka.

Ta ke konci loňského roku navíc začala řešit omezení záchranné služby v Tachově. „To mi přišlo úplně šílené, když se mi dostali do ruky informace o tom, že tachovská záchranka má, kvůli omezení rozpočtu, vybrat pět lidí, kteří budou propuštěni. My tady bojujeme za obnovení akutní nemocniční péče a stane se to, že kraj chce omezit záchrannou službu. Nakonec se tak nestalo a všichni opakují naučené fráze, že nic se omezovat nebude, rozpočet ale zkrácený byl. Teď si tuto věc velmi pečlivě hlídám, protože když už tady nemáme dostatečnou zdravotní péči, tak musíme alespoň spoléhat na záchranku,“ tvrdí Martina Němečková.  

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.