Bitvu o náměstka primátora Petra Runda svedou kluby zastupitelů ODS a ČSSD v pondělí

Bitvu o náměstka primátora Petra Runda svedou kluby zastupitelů ODS a ČSSD v pondělí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Tomáš BabickýTomáš Babický

technik

Více

Jiří StrobachJiří Strobach

Předseda konntrolního výboru MO Plzeň 3

Více

Bitvu o náměstka primátora Petra Runda svedou kluby zastupitelů ODS a ČSSD v pondělí

Plzeň, 23.01.2014, aktualizováno 26.01.2014 23:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

S napětím očekávaná schůzka členů zastupitelských klubů ODS a ČSSD, na které se bude řešit problematika související se stavbou nového divadla a především také to, zda se setrvá ve funkci technického náměstka primátora Petr Rund (ODS), proběhne v pondělí příštího týdne v odpoledních hodinách. Pro server Regionpodlupou.cz to potvrdil náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD) a zastupitel Pavel Šindelář (ODS).

Ostře nabroušený klub zastupitelů ČSSD požaduje hlavu koaličního náměstka Runda kvůli tomu, že na stavbě divadla vznikly vícepráce za téměř 40 milionů korun, které požaduje uhradit společnost Hochtief. Zastupitelé loni v listopadu odhlasovali, že město zaplatí zhruba polovinu požadované sumy na nákup divadelní technologie. Pro zhotovitele to byl pokyn, aby dál pokračoval ve stavbě divadla. „Klub řekl, že je potřeba tuto situaci řešit, náměstek Rund by měl odstoupit sám a z vlastní vůle. Ztratil důvěru našeho klubu,“ konstatoval Zrzavecký.

„Od začátku jsme měli obavy, že na stavbě divadla vzniknou vícepráce, ale od začátku jsme byli ujišťováni, že žádné vícenáklady nebudou. Pak jsme se najednou dozvěděli, že už se jednalo o vícenákladech na nákup kvalitnější divadelní techniky, jež vznikly z důvodu nových norem a také o uhrazení nákladů za neplánovaný odvoz kontaminované zeminy ze staveniště. Nejsme přesvědčeni o tom, že se tak stalo v souvislosti s tím, jak se projednávají změny projektu,“ řekl náměstek Zrzavecký s tím, že se zastupitelé z ČSSD cítí takovým jednáním podvedeni. V ohrožení se tak ocitla i samotná koaliční smlouva mezi ODS a ČSSD v rámci radnice.

„Celá situace je hodně nešťastná z důvodu, že přišla před komunálními volbami. Není to dobré pro obě politické strany ani pro město. Funkcionalita města by mohla být narušena. Bohužel to ale dospělo do stavu, kdy se nám nechce vydávat zbytečně peníze na více práce. Nejsme přesvědčeni, že jsou oprávněné,“ dodal Zrzavecký.

Už před týdnem o striktním požadavku sociálních demokratů jednal klub zastupitelů za ODS, který si na kobereček pozval nejen náměstka Runda, ale i vysvětlení ke stavbě divadla přišel podat i šéf odboru investic magistrátu. Výsledek jednání byl takový, že zastupitelé ODS se za náměstka Runda postavili. Nabídli svým koaličním partnerům jednání na úrovni klubů zastupitelů, kde si mají vše náležitě vysvětlit před čtvrtečním jednáním plzeňského zastupitelstva, kde se na téma dostavby divadla očekává bouřlivá diskuse napříč politickým spektrem.

„Náměstek Rund s vedoucím odboru investic nám vysvětlili, že se postupovalo správně, nedošlo k žádnému pochybení, což potvrdily i výsledky kontroly, kterou náměstek zadal. Zjistili jsme, že náměstek koná správně,“ konstatoval šéf klubu zastupitelů, radní Robert Houdek (ODS). Klub zastupitelů ODS tedy rozhodl, že technického náměstka Runda bude i nadále podporovat a ten tedy zůstane ve své funkci. Podle Houdka by změna na postu technického náměstka primátora nebyla k ničemu. Odchod Petra Runda z funkce by nevyřešil problematiku stavby divadla. Navíc by bylo pro každého jeho nástupce do funkce téměř nemožné, aby se v dané záležitosti, kterou je třeba urychleně řešit, rychle zorientoval.

V podobném duchu reagoval i primátor Martin Baxa (ODS), který navíc vyjádřil jasnou vůli pokračovat na radnici v koaliční spolupráci s ČSSD. „Nevidíme důvod několik měsíců před volbami smlouvu s ČSSD vypovídat,“ konstatoval primátor s tím, že se zastupitelé z ODS budou na společné schůzce snažit přesvědčit kolegy z ČSSD o tom, že není důvod dělat nějaké personální kroky.

Náměstek primátora Petr Rund od začátku trval na tom, že nemá nejmenší pochybnosti o tom, co předložil zastupitelům na podporu svého návrhu na uhrazení všech vícenákladů. Více se ke kauze odmítal vyjádřit. „Že chce ČSSD moje odvolání? To je její věc, musí si to v rámci koalice vyřídit,“ prohlásil náměstek primátora Petr Rund. 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Aha 26.01.2014 01:37, Reagovat

Paní Maršálková, článek o Chovancovi a jeho studiu, v době, kdy byl tak tlustý, že se nemohl vejít do vysokoškolských lavic, což jeden z fyzických důkazů, o tom, že nejenže nestudoval, ale i lhal, jste stáhla, ale článek o tom, jak se chytrolíni z ČSSD budou v pondělí rvát o hlavu Runda točíte pořád do kola? Zvláštní novinářský přístup. Žádná reakce na žádost o vyjádření Válkové, Pospíšila či třeba Petra Bezoušky ke studiu Chovance? Průšovi ani Mauritzové nevěřím. Není v jejich zájmu kauzu znovu otevírat, z mnoha logických důvodů. Necháte to jentak vyšumět? Nezajímá Vás pravda?!

Alena Maršálková 26.01.2014 10:38, Reagovat

Dobrý den přeji, já jsem žádné články nestáhla a žádné se z našeho serveru nestahují. Ten o Chovancově studiu je stále na stránkách, jen se časově posunul níže. Článek o Rundovi je aktuální, jednat o něm budou v pondělí 27. 1. a proto tento článek bude na stránce nahoře tak dlouho, dokud ho jiné neposunou dolů. Je k měnu anketa, proto jsou vedle sebe. K volbě nového hejtmana už jsme měli 3 ankety, proto je k P. Rundovi. A jsem přesvědčena, že pan náměstek v tom nic zvláštního nevidí. Ke studia M. Chovance jen tolik, že jsem prostudovala všechny podklady, to, že jeho legitimitu potvrdily mnohokrát zprofanované osoby, už ví každé malé dítě. Jsem ráda, že máte zájem o můj novinářský přístup, já si své informace velice pečlivě zjišťuji a ověřuji a až získám nové a hlavně situaci měnící informace, zveřejním je. Nebo si snad myslíte, že vyjádření p. Válkové a J. Pospíšila změní skutečnost, že budeme mít ministra vnitra, rychlostudenta? Nepotřebuji do M. Chovance kopat znovu a znovu jen proto, že se mi Válková a Pospíšil řeknou to, co už všichni dlouho víme. Já raději budu sledovat jak profesně kvalitní vzdělaný bakalář bude vést svůj resort. A věřím, že materiálu k článkům budeme mít dost. A pokud jde o znovu otevření kauzy studia M. Chovance, právo není vždy spravedlivé. Není právní důvod ji otevřít a nikdo to neudělá a nikdo už ten verdikt nezmění a to mě můžete klidně peskovat jak chcete. Nic s tím neudělám ani já. A pravdu? Vy jste byl u toho, že víte co je pravda? To já bych si nikdy a o ničem netroufla říci.

XX 26.01.2014 08:48, Reagovat

Nevím, proč by se měla vyjadřovat Válková, Pospíšil,....
M.Ch.studoval 2 roky (celoživotní vzdělávání) a pak další rok v 3. roč. bakalářského studia. Tedy stejně jako jiní to máme 3 roky.
Tato věc byla prošetřena správním soudem, studium shledáno v pořádku!

Vosí Hnízdo 25.01.2014 17:44, Reagovat

Obecně platí jeden za 18 a druhý bez dvou za 20. Však ony se ty kluby nějak domluví ke škodě města, kraje i občanů.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.