Piráti mají novou místní organizaci, v Rokycanech jsou zatím tři členové, ale budou se rozrůstat

Piráti mají novou místní organizaci, v Rokycanech jsou zatím tři členové, ale budou se rozrůstat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří KorešJiří Koreš

Ovčák a manažer neziskové organizace

Více

František UlčFrantišek Ulč

Manažer

Více

Václav ŠlajsVáclav Šlajs

Hejtman Plzeňského kraje

Více

Piráti mají novou místní organizaci, v Rokycanech jsou zatím tři členové, ale budou se rozrůstat

Rokycany, 16.01.2014, aktualizováno 17.01.2014 11:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Místní organizace České pirátské strany v Rokycanech založil nejmenší možný počet členů, který uvádějí stanovy strany. Tři členové a předseda krajské organizace Lukáš Bartoň (ČPS), podepsali zakládající listinu ve středu večer v centru Rokycan. Podle předsedkyně místní organizace Heleny Jarolímkové (ČPS), by noví členové měli v nejbližší době přibývat, už teď registrují dva sympatizanty.

Zakládající členové místní organizace Pirátů v Rokycanech, Helena Jarolímková, Martin Beránek a Jaroslav Pešek. | Autor: Jan DvořákZakládající členové místní organizace Pirátů v Rokycanech, Helena Jarolímková, Martin Beránek a Jaroslav Pešek. | Autor: Jan Dvořák

Mládí, nadšení a energie, to se neslo středečním slavnostním založením nové místní organizace Pirátů v Plzeňském kraji. Právě nadšení a energie, která ze členů a sympatizantů vyzařuje je hlavní devizou této strany, která v posledních parlamentních volbách získala v kraji přes tři procenta hlasů.

Jejich bezprostřednost dokáže být nakažlivá, navíc zakládání nové místní organizace a podpis zakládací listiny v restauraci, působí velmi sympaticky. Žádné škrobené límečky, žádné „americké“ úsměvy, ale pouze čistá radost.

Nevýhodou Pirátů může být jejich mladost a to nejen věkový průměr jednotlivců, ale především mladost strany a tím i krátké funkční období jednotlivých členů. Například předsedkyně nově založené místní organizace v Rokycanech Helena Jarolímková, je členkou strany jen půl roku.

„Tady na Rokycansku jsme tři zakládající členové. Dva jsou z Dobříva, já jsem z Hrádku a všichni tři jsme se už podíleli na chodu strany v rámci kraji v Plzni. Nebyl tedy důvod, abychom nezaložili místní sdružení. Teď můžeme být voličům a také potenciálním členům a sympatizantům blíž,“ vysvětluje předsedkyně místního sdružení Helena Jarolímová.

„Do komunálních voleb bychom chtěli rozšířit naší základnu v Rokycanech maximálně do deseti lidí. Víc jich asi ani nedokážeme přitáhnout, protože lidé do strany vstupovat nechtějí. Angažují se, chtějí diskutovat, ale vstoupit do strany a stát se jejím členem se bojí,“ dodává Helena Jarolímková.

Piráti v Plzeňském kraji působí už od založení strany, tedy celé čtyři roky. Do konce loňského roku byla v kraji jediná místní organizace v Plzni. Na přelomu listopadu a prosince vznikla místní organizace Tachovsko, teď se Piráti rozrostli i na Rokycansko

„Místní organizace Rokycansko má v tuto chvíli pole působnosti i na Plzni-severu. Tam pochopitelně chceme také místní sdružení, ale pokud se nám to do komunálních voleb nepodaří, tak je tam bude mít na starosti,“ říká krajský předseda Lukáš Bartoň.

Piráti v rámci komunálních voleb dávají svým místním organizacím plnou autonomii. To znamená, že jestli místní organizace v dané obci nebo městě udělá společnou kandidátku s jiným subjektem nebo někoho podpoří, je plně v její kompetenci a krajské předsednictvo do toho nebude zasahovat.

„Stále platí to, že bychom do komunálních voleb chtěli založit místní organizace i v dalších okresech. Zaznamenal jsem už nějakou aktivitu na Klatovsku, ale to se teprve ukáže,“ dodává Lukáš Bartoň. 

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.