Klatovští političtí vězni nechtějí za hejtmana Václava Šlajse, Milanu Chovancovi poslali dopis

Klatovští političtí vězni nechtějí za hejtmana Václava Šlajse, Milanu Chovancovi poslali dopis | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Štěpánka BalcarováŠtěpánka Balcarová

Jazzová hudebnice a skladatelka

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Robert ZelenkaRobert Zelenka

Konzultant RRA PK

Více

Klatovští političtí vězni nechtějí za hejtmana Václava Šlajse, Milanu Chovancovi poslali dopis

Plzeňský kraj, 02.12.2013, aktualizováno 13:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už za týden se bude rozhodovat o tom, kdo převezme hejtmanský post za Milana Chovance (ČSSD), který se stal poslancem a je stále možné, že usedne v budoucí vládě. Nejvážnějším kandidátem na pozici prvního muže v Plzeňském kraji je jeho první náměstek Václav Šlajs (ČSSD), proti kterému se ale zvedla vlna odporu a podepisuje se petice. Těm, kteří se pod petici podepsali, vadí Šlajsova profesní minulost před rokem 1989. Tehdy byl členem KSČ a pracoval, jako vysoký důstojník v armádě. Jako možného budoucího hejtmana ho odmítá i Konfederace politických vězňů v Klatovech.

Václav Šlajs by od 9. prosince mohl vést Plzeňský kraj. | Autor: Autor: Jindra Radová - KÚPKVáclav Šlajs by od 9. prosince mohl vést Plzeňský kraj. | Autor: Autor: Jindra Radová - KÚPK

„My, političtí vězni, se nedokážeme smířit s tím, že člen organizace, která nás, naše rodiče či naše prarodiče věznila, trýznila, šikanovala a pronásledovala, by se měl stát hlavou celého kraje, ve kterém žijeme,“ píší v dopise současnému hejtmanovi političtí vězni z Klatov. V plném znění je možné dopis přečíst v galerii pod článkem.

V dopise představitelé konfederace oceňují, že Milan Chovanec opouští místo hejtmana a nebude „sedět na dvou židlích“ zároveň jim ale vadí to, že jako svého nástupce prosazuje Václava Šlajse.

„Věříme, že své stanovisko ještě přehodnotíte. Jsme přesvědčeni, že v řadách sociální demokracie se rozhodně najde osobnost, která bude důstojným reprezentantem našeho kraje, ale zároveň s čistým morálním profilem z doby před 17. listopadem 1989,“ stojí dále v dopise.

Petice proti zvolení Václava Šlajse hejtmanem se objevila na začátku listopadu a do současné chvíle ji na internetu podepsalo bezmála 2500 lidí. Sám Václav Šlajs ale ve svém možném zvolení problém nevidí.

„Je pochopitelné, že vždy budou existovat lidé, kteří moji případnou kandidaturu budou zpochybňovat. Tyto lidi určitě vnímám, ale nemůže mě to odradit, protože já sám vím, jak si hodnotím svůj život. 20 let jsem  členem sociální demokracie, byl jsem zastupitelem města, kraje, byl jsem poslancem a myslím, že můj porevoluční život jasně ukazuje, jak jsem na tom názorově a jaké hodnoty hájím,“ tvrdí Václav Šlajs.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Václav Šlajs by od 9. prosince mohl vést Plzeňský kraj. | Autor: Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • Dopis politických vězňů z Klatov adresovaný k rukám Milana Chovance. | Autor: www.facebook.com

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Janík 03.12.2013 07:11, Reagovat

Kdyby byl pan Šlajs opravdu chlap a opravdu dobrý voják, tak sleze ze stromu a pokorně zůstane 1. náměstkem. To snad není významný post? Když ale fleky jsou vždy na 1. místě a jejich získávání předčí vše. Samozřejmě kritici jsou okamžitě umravňováni a na cti utrhováni.

XX 03.12.2013 08:26, Reagovat

Na prvním místě by měly být schopnosti. Ne politická minulost. Hysterické výkřiky některých jsou úplně stejné, jako to bylo v minulém režimu. Na vedoucích místech jsme měli leckde hlupáky, hlavně, že byli "oddáni"...... (např. Vasil Bilak). Nechápu, proč schopný člověk, první náměstek hejtmana, zapracovaný, by nemohl být hejtmanem.

K. 03.12.2013 06:32, Reagovat

Za politického vězně se dnes vydává každý šmejd, veksláci, zloději, šlapky - a tu a tam je tam někdo, kdo byl skutečně perzekvován z politických důvodů, ale těch je tam tak 1% a to bůhví jestli tolik. Takže tohle vyjadřují ti první nebo ti druzí?

To že byl členem KSČ je normální, to byla polovina národa a většina to myslela dobře, komunismus je v zsadě jediný společensky spravedlivý systém, všechny ostatní jsou založeny na vykořisťování někoho, vidíme to kolem sebe. Nakonec vývoj po převratu jim dává za pravdu. Podotýkám že já tam nebyl, jelikož jsem byl sotva batole :)

A že byl někdo v armádě? No v každé době je někdo v armádě a to je snad dobře. Takových lidí si společnost snad má vážit a ně vyjadřovat takové kecy.

John 03.12.2013 18:26, Reagovat

Fašisté to také mysleli dobře. A jaký byl výsledek!
Jako po komunistech.

K. 05.12.2013 06:58, Reagovat

Jenže za komunistů se dobře i žilo. Dnes se člověk dnes a denně bojí o život, zda neskončí pod mostem, zda neomarodí a nebude mít na léčbu, zda bude mít na jídlo atd. Kapitalismus je naprostro absurdní systém a i když jsem ho zpočátku hájil, postupem času mi došla jeho zrůdnost.

Aha 06.12.2013 04:48, Reagovat

Ještě větší zrůdnost je vše ostatní. Jsem rád za demokracii a kapitalismus, se všemi jejich slabostmi, než za, jinými řízený, život v kleci. Život v období komunismu byl strašný!!! Nikdy více.

K. 06.12.2013 07:49, Reagovat

No v tom se určitě neshodneme. Komunismus nebyl ideální, ale ve srovnání s kapitalismem byl zlatý, měli jsme mnohem více osobní svobody než dnes (nebál jsem se o život, dnes ano).

Tohle co prožíváme dnes považuji za to nejhorší, co nás mohlo potkat - snad ještě válka, byť kapitalismus je schopen ji jen kvůli zisku zbrojařských firem klidně vyvolat i zde.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.