Výroční konference uzavře a zhodnotí sedmileté programovací období ROP Jihozápad

Výroční konference uzavře a zhodnotí sedmileté programovací období ROP Jihozápad | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav HeřmanVáclav Heřman

zastupitel MO Plzeň 1

Více

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Pavel LiškaPavel Liška

Výtvarník

Více

Výroční konference uzavře a zhodnotí sedmileté programovací období ROP Jihozápad

České Budějovice, Plzeň, 25.11.2013, aktualizováno 14:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sedmileté programovací období Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ), které se uzavře v letošním roce, zhodnotí prosincová výroční konference. Ta se koná každoročně ke konci roku a letos se oproti dřívějším letům více zaměří na bilanci dosavadního stavu čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím ROP JZ a také zejména na budoucnost regionálních operačních programů.

„Pro tento rok jsme zvolili aktuální téma Evropské regionální dotace a jejich budoucnost. V dopoledním bloku budeme spíše bilancovat a hodnotit končící programové období 2007–2013. Odpoledne účastníky čekají semináře zaměřené na minulost, současnost a budoucnost programů přeshraniční spolupráce, dále bude následovat přednáška, která se bude věnovat přípravám na nové programové období a odpolední blok ukončí přednáška k novým pravidlům poskytování veřejné podpory,“ uvedl Ivo Grüner (ČSSD), předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje.

Díky Regionálnímu operačnímu programu (ROP) regionu soudržnosti NUTS II Jihozápad do jižních a západních Čech plynulo z Evropské unie už více než 9,6 miliard korun. „Přesná částka, vyplacená úspěšným příjemcům dotací od roku 2007 do 31. 10. letošního roku se vyšplhala na 9 666 681 825 korun, smlouvy na projekty v tomto období dosahují částky 15 306 706 224 korun,“ informovala ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Šímová.

Nejvíce financí mířilo do podpory dopravní infrastruktury, podepsané smlouvy na tuto oblast činí téměř sedm miliard korun a dosud bylo proplaceno více než 3,8 miliard korun. Další dotace byly na rozvoj měst a obcí, podepsané smlouvy jsou za více než pět miliard korun, proplaceno je více než 3,7 miliardy korun. Třetí nejvýznamnější oblastí je pak na cestovní ruch, smlouvy na projekty od roku 2007 do 31. 10. 2013 zde činí více než 2,9 miliard korun a vyplacené dotace více než 1,7 miliard korun.

Konference je určena odborné i širší veřejnosti. Zúčastnit se mohou žadatelé nebo příjemci dotací poté, co se k účasti zaregistrují prostřednictvím webových stránek: www.rr-jihozapad.cz. Konference se koná 12. 12. 2013, od 9.45 hodin v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Po jejím skončení v 15.00 bude připravena tisková konference, na které budou prezentovány závěry akce, zejména nové informace k budoucím možnostem čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím regionálních operačních programů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.