Piráti v Plzeňském kraji mají nového kapitána, předsedou se stal Lukáš Bartoň

Piráti v Plzeňském kraji mají nového kapitána, předsedou se stal Lukáš Bartoň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš FronkTomáš Fronk

programátor a vývojář IT

Více

Vlastimil KonrádyVlastimil Konrády

zastupitel města Domažlice

Více

Jan ZavadilJan Zavadil

OSVČ, Člen Republikového výboru Svobodných

Více

Piráti v Plzeňském kraji mají nového kapitána, předsedou se stal Lukáš Bartoň

Plzeň, 24.11.2013, aktualizováno 21:22 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nové vedení bezprostředně po parlamentních volbách zvolilo o víkendu Krajské sdružení Plzeňský kraj České pirátské strany. V čele pirátů stojí nyní předseda Lukáš Bartoň. Krajské sdružení podle jeho slov čekají změny v podobě zlepšení organizace, nebo zavedení projektového řízení.

Předchozí krajské předsednictvo odstoupilo po nedávných volbách do Poslanecké sněmovny, ve kterých Piráti v Plzeňském kraji získali 3,19 procenta, i když celostátní průměr byl jen 2,66 procenta. Ačkoliv byly výsledky lepší než celostátní průměr, i tak se dnes již bývalé předsednictvo rozhodlo dát co nejdříve šanci novým členům aktivně se zapojit. Učinilo tak i v souladu s duchem Stanov, které vyžadují, aby republikové předsednictvo rezignovalo do tří měsíců po volbách.

Předsedou byl zvolen Lukáš Bartoň, který má dlouholeté akademické zkušenosti na Západočeské univerzitě. Prošel akademickými senáty fakulty i univerzity, Radou vysokých škol, či strategickými komisemi. Angažoval se také ve studentských spolcích, byl také šéfredaktorem studentského serveru Dioné. Zvítězil velmi těsně po souboji s bývalým krajským předsedou Adamem Šoukalem.

„Děkuji za projevenou důvěru, pokusím se jí nezklamat. Děkuji i Adamovi za to, co jako předseda dosud udělal a kam nás posunul. Doufám, že i nadále zůstane aktivním členem. Minimálně já jeho rady ocením. Předsednictvo by měl být tým, který táhne za jeden provaz s jasným cílem. Roli předsedy pak vidím jako roli tahouna tohoto týmu, který především lidi spojuje a motivuje, místo aby vytahoval rozpory. Předsednictvo ani tak nevládne, ale pomáhá členům, šíří informace a snaží se prorazit s tím, co mu dalo fórum za úkol. Určitě cítím potřebu posílit informovanost a zavedení projektového managementu na určité činnosti,“ uvedl ve svém projevu bezprostředně po zvolení Lukáš Bartoň.

Místopředsedy byli zvoleni Pavel Kašík (logistik), Josef Němec (fotograf) a František Ulč (manažer). Staré a nové předsednictvo již zahájilo přípravu předání agendy a plánuje uspořádat workshop, kde si předají členové navzájem zkušenosti s dosavadní činností krajského sdružení. To bude obzvláště důležité v kontextu nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a do Senátu (květen 2014) a komunálních voleb.

Před novým předsednictvem také stojí výzva v podobě hospodárného využití peněz ze státního příspěvku, ze kterého krajskému sdružení náleží asi čtvrt milionu korun. A v neposlední řadě bude také důležité, jakou podporu dá předsednictvo místním sdružením, která se nyní vytvářejí i mimo Plzeň, například na Tachovsku.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.