Domažlice mají připravené investice za stamiliony, jejich realizace závisí na úspěchu při žádostech o dotace

Domažlice mají připravené investice za stamiliony, jejich realizace závisí na úspěchu při žádostech o dotace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František KopeckýFrantišek Kopecký

starosta obce Luženičky

Více

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Kamil HrdinaKamil Hrdina

Ekolog provozů – enviromentalista

Více

Domažlice mají připravené investice za stamiliony, jejich realizace závisí na úspěchu při žádostech o dotace

Domažlice, 18.11.2013, aktualizováno 11:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Za posledních sedm let se v Domažlicích prostavělo skoro 1,5 miliardy korun. Město má přitom připravené akce za dalších zhruba 300 milionů korun. Jejich realizace ale záleží na tom, jak bude město úspěšné při žádostech o dotace z Evropské unie.

Domažlice mají připravené investiční akce za sta miliony. | Autor: Jan DvořákDomažlice mají připravené investiční akce za sta miliony. | Autor: Jan Dvořák

„Teď je asi poslední možnost získat evropské peníze. Byla by škoda se o ně nepokusit a my máme připravenou rekonstrukci plaveckého bazénu, rekonstrukci městského kulturního střediska, znovu se bude snažit žádat o revitalizaci historického pivovaru a je připravená stavba domova pro seniory se zvláštním režimem, a další fáze zateplování veřejných budov,“ vyjmenovává starosta Domažlic Miroslav Mach (BEZPP).

Podle jeho slov je přitom nejpotřebnější rekonstrukce plaveckého bazénu. „Je třeba vyměnit technologii, opravit bazénovou vanu, předělat střechu, která už nevyhovuje současným normám a samozřejmě se počítá s přístavbou relaxačních prvků. Předběžný rozpočet je zhruba 150 milionů korun, nutných je ale 70 až 80 milionů. Pokud bychom dotace nezískali, pak je na zvážní, jestli bychom nemuseli investovat do bazénu ze svého,“ doplňuje Mach.

Rozpočet na rekonstrukci pivovaru je zhruba 80 milionů a u rekonstrukce kulturního zařízení se počítá s padesáti miliony korun.

„Pokud by všechno vyšlo, což ale nepředpokládáme, jsme realisté, tak bychom si museli vzít úvěr. My teď dokážeme ročně investovat zhruba 100 milionů korun ze svého. Je tedy jisté, že nějaký úvěr bychom si vzít museli. Vše je ale závislé na tom, jak se nám podaří získat dotace,“ dodává starosta Domažlic.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Red Force 18.11.2013 23:49, Reagovat

Prý Domažlice dokážou investovat 100 milionů ročně ze svého :-)) Tak velké kulové, vždyť Domažlice by měli v r. 2013 schodkový rozpočet, kdyby nevyužili přebytků hospodaření z minulých let (8115), kontokorentu a úvěru (8123)!! Pan starosta snad byl pod vlivem návykových látek když tvrdí takové hovadiny. Vždyť on prý ani neví, že vloni v listopadu vysílala ČT1 pořad, ve kterém označila město Domažlice, že patří mezi 5 nejkorupčnějších měst v ČR - to je skutečný výsledek jeho starostování za posledních 7 let. Blahopřeji a vzhůru k dalšímu zadlužení a korupci!

Jirka 19.11.2013 08:42, Reagovat

Toto je nanejvýše sprosté, co si nějaký pisálek dovolí napsat. Když tak všechno ví, proč nejde na policii a nebo se řádně podepíše. Ubožák, který dokáže ublížit celému městu. Podotýkám, že nejsem z Domažlic, nemám k nim žádnou vazbu.Ale toto hulvátství mě nadzvihlo.

Red Force 19.11.2013 22:19, Reagovat

Když nic nevíte, tak bych na vašem místě mlčel a prověřil bych si sdělené informace. Pokud jde o váš nápad s tou policii, tak to není nic nového. Všechno potřebuje svůj čas :-)

Jirka 20.11.2013 07:24, Reagovat

Tak, nyní už urážíte i mne. Hulvátsky nepodloženě urážíte starostu, Vy hrdino! Když tak všechno tvrdíte, proč nevystoupíte se skutečným jménem? Urazit a poškodit druhého anonymem dokáže každý chudák.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.