Komárkovy názorové posuny či snad veletoče?

Komárkovy názorové posuny či snad veletoče? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Komárkovy názorové posuny či snad veletoče?

Plzeň, 14.11.2013, aktualizováno 18.11.2013 15:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

     Bývalého komentátora MF DNES a aktuálně jednoho z představitelů hnutí ANO 2011 Martina Komárka není nutno představovat. Za nepatrnou zmínku však stojí jeho mnohá názorová prozření, mající společného jmenovatele: téměř vždy „čerstvý vítr“.

     Mladý novinář, pocházející z nomenklaturní rodiny, člen KSČ podle jeho vlastního vyjádření v letech 1985-89, vstoupil do této strany údajně proto, že nabyl dojmu, že se socialistický systém nedá měnit zvenčí. A teď se za své dřívější rozhodnutí před českým národem velice stydí.

     Mrzí jej v této souvislosti například také článek v Mladé frontě z roku 1986, ve kterém autor adoruje osobu Klementa Gottwalda.  Za jeho tehdejší výroky by se nemusel stydět snad ani generální tajemník ÚV KSČ. Posuďte sami: „"Gottwaldův odkaz není zdaleka pouze na papíře. Je i v myšlení a práci těch, kdo o něm dokáží přemýšlet, kdo se dokáží řídit jeho příkladem. Jako magnet předává svou přitažlivou sílu, tak ji předává tvořivý a lidský člověk přes bariéru času."

     Komárek ale prý vše „špatné“ ze své minulosti již svojí prací odčinil! Jestli má nový pan poslanec na mysli štvavé, antikomunisticky a antisocialisticky laděné příspěvky v některých tendenčních novinách, vlastněných zahraničním kapitálem, plné neskrývaného vzteku a zášti, tak z úhlu jeho stále se měnícího pohledu, nepochybně jistě!

     V nedávné době odvysílaném pořadu ČT „Hydepark“ bylo mnohé Komárkem dříve vyřčené už zase trochu jinak! Volební lídr ANO 2011 v Libereckém kraji příkladně levicově horoval za odstraňování sociální nespravedlnosti přesně tak, jak to prý jeho politické hnutí „slibovalo před volbami do poslanecké sněmovny po náměstích“.

     Martinu Komárkovi také velice mrzí, že svého současného ideového guru Andreje Babiše, který zkritizoval obrovskou míru korupce v ČR, označoval ještě v roce 2011 jako „hospodského žvanila“ či „prskajícího Pepka z hospody“, jehož výroky „ukazují stav jeho miliardářské mysli“. Při „šéfově“ mediální ostrakizaci údajně vycházel z otevřených zdrojů a bohužel tak naletěl novinářským kolegům. K tomu lze dodat snad jen to, že jestli se jednalo o informace od některých jeho spolupracovníků z MF DNES, lze to snad i částečně pochopit.

     Komárek ve zmíněném  televizním pořadu také navrhoval vyvolat jednání s církvemi o sporných restitucích. Konstatoval, že církve možná řeknou, že „tolik majetku pro ně není třeba“, což při neústupně zištném chování církevních představitelů Duky a Vlka působí více než úsměvně. Zákon o církevních restitucích dokonce označil jako „ne úplně kvalitní“, na referendum je však již prý pozdě.

     Etablovaný zastánce zrušení platnosti „Benešových dekretů“ nakonec překvapil i sdělením, že zánik „Dekretů presidenta republiky z roku 1945“, o které se opírá poválečné uspořádání naší republiky prostřednictvím konfiskace nepřátelského majetku či pozbývání státního občanství u zrádců a kolaborantů, již není „ na pořadu dne“.

     

Autor: Jiří Valenta

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  •  | Autor: Jiří Valenta

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Michal 19.11.2013 22:43, Reagovat

Proč tak zostra? Vždyť jste kolegové s Komárkem máte mnoho společného :))) vy jste přeběhl prý od sedláků přes STB do KSČ a Komárek od KSČ k podnikajícím svazákům, to je stabilita kádrů a politický kapitál dneška! :))

Jiří Valenta 20.11.2013 02:55, Reagovat

Myslím, že jsem k tomu řekl již vše :-)

Janík 15.11.2013 07:13, Reagovat

Ač Komárka nemusím, opět kádrování ve stylu STB, jak jsme běžně znali za komunismu. A i na pracovištích, říkalo se tomu kádrové posudky. S takovým posudkem od soudruhů si nikdo ani neťuk. Bylo by určitě lepší se starat o sebe než o druhého, zvláště, když pisatel má sám na hlavě pořádný kýbl másla.

Jiří Valenta 15.11.2013 09:53, Reagovat

V případě, že by se takoví chameleóni, jako je Komárek, neotírali stále o ostatní, nikdo by po nich ani nevzdechl.Já své názory neměním a nemám se ani za co stydět..

Jan 17.11.2013 17:23, Reagovat

Názory neměnit ještě není přednost. Všeobecně to spíše svědčí o tuposti a absenci sebereflexe. A za to a za spolupráci s STB by jste se stydět měl.

Jiří Valenta 18.11.2013 09:07, Reagovat

Říkám to zde snad po desáté, ale již zcela naposledy. S StB jsem nikdy nespolupracoval (tzn. nebyl jsem žádný agent či spolupracovník), ale byl jsem k této složce v dubnu 89, jako nestraník, přeřazen, přičemž jsem byl ještě v roce 1986 vyhozen z praporčické školy SNB z politických důvodů (pocházím z kolektivizované sedlácké rodiny, matka byla vyloučena z KSČ 1970 kvůli odsouzení spojenecké okupace, velká část rodiny žije v Německu aj.) a přijat zpět až po stížnosti v prezidentské kanceláři. Na rozdíl od mnoha dnešních dnešních anitkomunistů jsem měl zákaz nejen vstupu do KSČ, ale i studia na VŠ a tak jsem si veškeré vzdělání doplnil po roce 89.Strávil jsem na krajské správě v Plzni, jako referent na odboru mládeže, necelé 4 měsíce, 3 měsíce jsem byl v nějakém vzdělávacím kurzu. A v lednu 1990 jsem byl opět z politických důvodů jako nějaký zločinec odejit..:-)Prostě život není černobílý a je vidět, že i tento "rádobydemkratický" systém má své obrovské nedostatky..

Josef 20.11.2013 07:37, Reagovat

Tady bych chtěl vidět názor Vosáka, , který jinde tvrdí, že za komunismu nemohli studovat jen hloupí lidí a všelijaké zákazy a pronásledování měli jen ti, co porušovali zákony. Možná se dozvíme, že soudruh Valenta byl nakonec chartista a disident!
Vosáku, Tvůj názor!

Alfa 19.11.2013 08:52, Reagovat

Pane poslanče Valento,
s STB jste nikdy nespolupracoval, ale byl jste k ní přeložen. To znamená, že jste nechodil do práce? Nebo jste na protoest svého přeložení sabotoval jejich činnost?

Jiří Valenta 19.11.2013 10:21, Reagovat

Vždyť přece stále a veřejně přiznávám, že jsem byl 4 předrevoluční měsíce zařazen na odboru mládeže StB v hodnosti nadstrážmistr, tzn. profesionál v kontrarozvědce, tedy službě, kterou má každý stát... ale nikdy žádným agentem či udavačem. Prověrkové komise (složené mj. z bývalých politických vězňů a disidentů)mi následně písemně potvrdily, že jsem se vždy choval zcela v souladu s demokratizačním procesem. Ujasněte si konečně pojmy a přestaňte mi s tímto tématem již obtěžovat, vše jsem k tomu již řekl, úmyslná nechápavost některých, je již docela k smíchu..a žádný politický kapitál z toho nevytlučete a mě nikterak neuškodíte

Janík 22.11.2013 21:28, Reagovat

Vám sudruhu je všechno k smíchu. Pochlubte se kolika lidem např. z Rokycan jste ublížil. Byl jste na odboru mládeže STB dokonce s vojenskou hodností! Radši mlčte!

Kamil 14.11.2013 14:44, Reagovat

Jeho otce jsem si vždy vážil. Martin Komárek mě také nepřestává překvapovat. Zajímavé, že na něj nepoukazují "horliví kritici" z našeho kraje.

BENA 14.11.2013 14:16, Reagovat

Píšete mi z duše. Držte se.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.