Jaké bude lustrační osvědčení Andreje Babiše? Ať je jakékoli, mě je to jedno, tvrdí krajský šéf ANO Jan Volný

Jaké bude lustrační osvědčení Andreje Babiše? Ať je jakékoli, mě je to jedno, tvrdí krajský šéf ANO Jan Volný | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana CísařováJana Císařová

ředitelka ZŠ a MŠ

Více

Jan KůrkaJan Kůrka

olympijský vítěz ve střelbě, stálý člen Českého olympijského výboru, předseda sportovní sekce Nadace

Více

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

Jaké bude lustrační osvědčení Andreje Babiše? Ať je jakékoli, mě je to jedno, tvrdí krajský šéf ANO Jan Volný

Plzeňský kraj, Praha, 12.11.2013, aktualizováno 09:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Politické hnutí ANO krátce po úspěšných volbách musí řešit jeden zásadní problém se svým šéfem Andrejem Babišem, lustrační osvědčení. Je totiž velmi pravděpodobné, že by Babiš negativní lustrační osvědčení nezískal, v materiálech STB byl evidován jako agent s krycím jménem Bureš. Vyjednávací strany, především lidovci ale negativní lustrační osvědčení od možných budoucích vládních činitelů požadují. Krajský šéf hnutí ANO Jan Volný věří, že Andrej Babiš s STB nespolupracoval a lustrační osvědčení považuje za přežitek.

Andrej Babiš s Janem Volným v Plzni | Autor: Jan DvořákAndrej Babiš s Janem Volným v Plzni | Autor: Jan Dvořák

„S Andrejem Babišem se známe dlouho a nemám důvod mu nevěřit. Já, jako bývalý vrcholový sportovec, jsem jezdil na západ a vždy po návratu nás STB vyslýchala. Andrej Babiš pracoval v zahraničním obchodě, takže je jasné, že absolvoval výslechy také a je pochopitelné, že se o něj starali. A že ho do toho svazku zavedli? To se mohlo stát komukoli, protože kdokoli jezdil na západ, ať jako umělec, sportovec nebo obchodník, tak pod tím hledáčkem byl,“ říká Jan Volný (ANO).

Minulost Andreje Babiše ale štěpí samotné politické hnutí. Například Ivan Pilný, lídr královehradecké kandidátky tvrdí, že pokud by se objevily důkazy, že jejich stranický šéf s STB spolupracoval, musel by z hnutí odejít, protože by se ukázalo, že jim lhal.

Naopak jiní tvrdí, že lustrační zákon je přežitek.

„Je to přežitek. Některé mohl pouze nějaký detail do těch spisů přivést a přitom nemuselo jít o práskače nebo zlého člověka. Byla to blbá doba, ve které se každý snažil nějak žít a přežít. Někteří, aby mohli dělat svoji práci, museli být třeba ve straně.  Za lidi už hovoří činy a to, jak se chovají posledních 22 let po revoluci. Prostě lidi se mají hodnotit za to, co dělají teď a ne za to, co dělali před čtvrt stoletím,“ dodává Volný.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (32 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jan 17.11.2013 17:09, Reagovat

Vosák často píše v noci nebo brzy ráno. Je to buď tím, že má tvrdého zaměstnavetele /KSČM/, a nebo je úchyl. Obojí je správně.

Vosí Hnízdo 16.11.2013 05:50, Reagovat

Opravdu stojí za přečtení příspěvky od "Josefa". Když mu nevyšla omýlaná 50. léta, strašení estébáky a podobné fráze, které známe nazpaměť od ukřivděných sedmilhářů, uchyluje se k pubertálním projevům vlastní ubohosti. To ho na té modrácké nebo knížepánské průpravce víc nenaučili? A "tohle" se ohání tím, že prý nešlo za minulého režimu studovat. Pochopitelně! Takového bych nepustil studovat ani na telecí vrch kydání hnoje.

Volič 17.11.2013 12:04, Reagovat

O tom jestli někdo půjde nebo nepůjde naštěstí už dávno nerozhodují lidé jako ty. A navíc, proč by někdo měl rozhodovat o tom jestli můžu studovat či ne? Když chci, tak se můžu rozhodnout sám ... To je mé právo!

Vosí Hnízdo 15.11.2013 16:19, Reagovat

No uvidíme, co nám pan Babiš předvede. Sám jsem zvědav. Jedno vím jistě. Lidi co pod ním dělají na tom moc dobře nejsou. Škoda, že před volbami nebyly rozhovory třeba s jeho dělníky v jeho drůbežářských závodech, pekárnách atd. Dřít za 70Kč na hodinu je vážně v dnešní době ponižující a jde spíše o otrockou práci. Pozitivní krůček ale udělal, podpoří zrušení zlodějských poplatků u lékařů...., faktem je, že si nahrabal dost a defacto hrabat už nepotřebuje...., devalvace koruny vůči euru, úmyslné podražení vlastní měny bude ale jistě jeho popud, což je svinstvo..., no necháme se překvapit.

Josef 15.11.2013 18:39, Reagovat

Vosáku, ve své podnikové prodejně ve Vodňanech má Babiš dvě kachny za 7 euro. Až pojedu okolo, mám vzít také pro Tebe? Cbci Tě do postele , má lásko!

Vosí Hnízdo 16.11.2013 05:44, Reagovat

Výstižná reakce pravičáckého lokaje, když dojdou argumenty. Nestojí za komentář. Obrázek úrovně inteligence příznivců pravice. To je počteníčko!!

KAB 12.11.2013 13:32, Reagovat

Tohle je absurdní - tady se čtvrtstoletí po změně režimu řeší taková hovadina, přitom se mezitím země v několika vlnách rozkradla do mrtě. Politici hodili lidem hračku na zabavení se a mezitím nerušeně kradli.

Za pár let zase budou lustrace na ty, co byli v policii a armádě za vlády ODS, pak za dalších 20 let na ty co sloužili státu za vlády ČSSD a tak to může jít do nekonečna.

Nenechme se opít takovými zhovadilostmi, notabene vyčpělými desetiletími odstupu a hlídejme politiky na každém kroku.

Vosí Hnízdo 12.11.2013 12:02, Reagovat

Největší práskači byli kariéristi. Většinou vůbec nebyli členy strany a dělalo jim dobře dělat nepříjemnost druhému. Ale co dovedou takoví dneska, to je teprv vrchol, to nebyl nějaký fenomén minulé doby. To proti tomu byl minulý režim procházka růžovým sadem. Ostatně, co si myslíte, kdo práskal nacistům? Také Češi na Čechy. Nacisté by nikdy nevěděli takové podrobnosti, jako kdo poslouchá cizí rozhlas, kdo támhle a támhle kde něco kecl. Všechno Češi!

Petr z Klatov 12.11.2013 10:27, Reagovat

Dokud se neobmění ještě celá jedna generace, tak tyhle diskuze neustanou.

Vosí Hnízdo 12.11.2013 10:26, Reagovat

Nechci se v žádném případě zastávat velkokapitalisty Babiše, který vykořisťuje lidi v té nejsurovější podobě a díky němuž máme umělou inflaci a euro před Vánoci o 1,50Kč dražší. Ale nějaké lustrace, členství v StB a podobné věci je fakt to poslední, co by mi na něm vadilo!!

Josef 12.11.2013 21:06, Reagovat

Činnost STB a spolupracovníci STB bylo to největší svinstvo od r. 1948 do dnešních dnů! Je to naprosto srovnatelné s činností gestapa. Ten kdo to zpochybňuje jen ten , kdo řádění STB nezažil, nebo byl agentem STB. Nelze říkat, že již uplynulo dost let, aby lustrační zákon přestal platit, Musí bohužel platit i nadále, protože je mezi námi stále mnoho členů a agentů STB, kteří vstupují do veřejné správy a znovu chtějí rozhodovat tehdejšími metodami KSĆ a STB. Například předseda komunistů Filip krajský zastupitel a poslanec Valenta, krajský zastupitel Podlipský s krycím jménem Lípa, další poslanci parlamentu za KSČM, politruk Václav atd...I Německo se stále s temnou minulostí vypořádává, přestože tamní gauneři už ve svých devadesáti letech jsou již skutečně mimo. Mocí i mentálně.

Vosí Hnízdo 13.11.2013 04:46, Reagovat

A jestli srovnáváš činnost nacistického gestapa a StB, je vidět, žes nazažil ani jedno ani druhé. Jinak bys tak blbě nekecal.

Vosí Hnízdo 13.11.2013 04:34, Reagovat

StB byla informační a vnitřně bezpečnostní složka tehdejší ČSSR. Připomenu ti, hloupá duše, že každá země takovou složku má, měla a mít bude. Dnes se tato složka u nás jmenuje BIS. V StB byli ti nejvzdělanější profesionálové, tzn. žádní hlupáci. Většina členů StB měla vysokoškolské vzdělání na nejprestižnějších školách. StB měla své úkoly jak vnitřně a politicko-bezpečnostní, tak se starala i o bezpečnost průmyslu, průmyslovou špionáž atd. Co se týče vyšetřovacích a pátracích praktik, tak se nijak neodlišovaly od praktik podobných služeb v celém světě. V porovnání s dodnešními praktikami např obdobné služby USA, CIA , byla ta naše StB doslova sbor vídeňských slečínek. Možná bys nám měl popsat, jak si zažil řádění StB. Možná si pak ještě lépe uděláme úsudek o tvé osobě. Kdo neprovokoval, nešpiónoval, nerozvracel, ten o StB ani nevěděl, že tady existovala. A takových byla většina!!

Josef 13.11.2013 08:42, Reagovat

Je mi nyní jasné, že i Vosák byl minimálně aqent STB.Pokud jsem nějakého estébáka poznal, vždy to byl ubohý blbec. Vzdělání bylo možná vysoké - vysoká škola SNB. Znám ze svého okolí jednoho, který si nejdříve musel dokončit základní školu - vyšel totiž ze sedmé třídy. Kdo držel hubu a krok, ten MOŽNÁ měl pokoj. Blbče, ale napiš, jak se zacházelo s lidmi, kteří nechtěli vstoupit do kolchozu, co provedlo 25o lidí, které STB dohnalo až na popraviště, jak estébákem byl třeba přítel, který předával informace, které v rodině zjistil, jaké to mělo nedozírné následky na mnoho let. STB byla horší než gestapo. Ty primitive a blbče, vůbec nevíš, jak většina národa nevinně trpěla atd atd...Jsi blbec, jsi svině a měl by si být potrestán za šíření těchto lží.Musím být takto hrubý, to nejde jinak ve jménu obětem komunistického zla. Svině, blbče , ksindle, hovado, pánský úde...

Vosí Hnízdo 13.11.2013 15:07, Reagovat

Aby ti nepraskla cévka, podvraťáku!!

Vosí Hnízdo 13.11.2013 15:04, Reagovat

Ve své blbosti se alespoň nauč základní legislativecké a správní postupy. StB nikoho na popraviště nedovedla. Její činností bylo vyšetřování. Prokurátor dnes státní zástupce) podle shromážděných důkazů navrhoval trest a soudci vynášeli konečný verdikt. Jestli někdo špionoval, podvracel, keťasil, rozkrádal, sabotoval, zabíjel...., tak se nesměl divit, že byl odsouzen podle tehdy platných zákonů, které ostatně byly v poválečné době přísné i jinde na světě.

Vosí Hnízdo 13.11.2013 14:59, Reagovat

Tady vidíte projev pravičáckého extrémisty, obrázek si každý slušný člověk udělá sám. Co s takovými Drábky, Kalousky, Julínky a spol.? Jestli takoví dostávali za spravedlivého socialismu přísné tresty, bylo to jedině dobře.

Vosí Hnízdo 13.11.2013 14:54, Reagovat

Tak zaprvé ty špíno nevymáchaná. Nikoho tady v prvé řadě neurážej a nikomu nenadávej. To o čem píšeš abych napsal, o tom psát nemusím. To už napsali lháři a lotři jako seš ty. Buď k nim patříš, nebo jsi jeden z nich. StBákem jsem nebyl, ale kdybych jím byl, rozhodně bych se za to nestyděl. Ale docela mne těší, jak jsem takový hnůj a lidský odpad, co ty rozpálil do běla. Ať se ti to líbí nebo ne, funkcionáři munulého režimu si zaslouží znovu být na výsluní, protože za nich to fungovalo nejlíp. Třeba i bývalí estébáci. Zvykej si, šmejde!!

Volič 13.11.2013 16:41, Reagovat

Souhlasím s Josefem. Sorry, Vosáku, ale ty urážíš každého na tomto serveru. Jen mě si urazil už v desítkách případů :-). Nechává mě to klidným, protože umíš akorát kecat na facebooku - ale pro v reálném světě si nepoužitelný :)

Vosí Hnízdo 13.11.2013 18:17, Reagovat

Urážka od takového dobytka je pro mne spíš vyznamenáním. Rétorikou ho typuji na bláznivého Šinágla ze Žebráku nebo holohlavce Pavla Dostála co nemůže přenést přes srdce, že jeho Svobodní skončili ve volbách jak sedláci u Chlumce. Kdyby mne tohle chválilo, musel bych se stydět. Jen aby mu z toho nepraskla žilka, dobytkovi jednomu. Škoda by to nebyla. Je to jeden ze strůjců neštěstí, kterým vygradovalo 23 let vlády kapitalismu. On nemůže přenést přes srdce, že mu lidi dneska prdí na ty jeho estébáky, pomeranče, banány, vložky, 50. léta. Lidi mají dneska jiné starosti a ví, že za socialismu takové existenční starosti neměli. I přesto, že občas nebyly plné regály zahraničního aušusu, i přes to, že občas nějakého parazita zavřeli, i přesto, že policajti občas nějakým chuligánům dali za bejkárnu pendrekem.

Josef 13.11.2013 20:47, Reagovat

Výraz "dobytek" jsem mnohokrát slyšel od STB. Tak nadávali každému, kdo se jim nelíbil. Vosák je , krom toho, co už jsem napsal, taky obyšejný lidský ksindl.

Vosí Hnízdo 13.11.2013 18:23, Reagovat

A dokonce na ty 50. léta a lži o socialismu prdí i ty školní děti, kteří doposavad byly obětmi fanatických přednášek dogmatiků, voděných do škol a kázající fanatické fantazmagorie. Většina dětí totiž má doma prarodiče, kteří socialismus zažili, pracovali v něm a vychovávali své děti. O tom, co se bude dít dneska je nenapadlo ani v nejhlubším snu. Mladí, kteří dneska vystudují a nemají práci moc dobře vědí, že za socialismu by se toto nestalo. To mladí mohli žít, pracovat, zakládat rodiny a vychovávat děti. Měli plnou podporu. A důchodci a nemocní neumírali na ulicích. Stát se o ně dokázal postarat!!

Jasn 14.11.2013 08:49, Reagovat

Vosáku, moc sníš. Za komačů se ani vystudovat nedalo, když tak velmi nekvalitně. Místo psaní nesmyslů si zajdi na dobrou večeři, projdi si obchody, přeplněná parkoviště, pozoruj lidi. A snad i Ty dostaneš lepší náladu. Život je krásný--kromě Tvého.

Vosí Hnízdo 15.11.2013 09:34, Reagovat

Negramot neandrtálského původu to pravda neměl lehké v kvalitním socialistickém školství, ba, ba. Dnes se takoví tupci rádi pyšní rétorikou, že nemohli studovat. Hlupáky opravdu na školy tehdy nebrali, ale měli možnost se kvalitně vyučit řemeslu a i tím si docela slušně vydělat. Tehdy se nikdo za montérky nestyděl, ba naopak. NO, hlavně, že ti chutnalo. Stavět krásu života na svatomartinské huse je opravdu primitivní.

Janík 13.11.2013 20:58, Reagovat

Vosáku, píšeš z hladu. Je martinský týden, zajdi si do Centralu na celou husičku pro 6 lidí. Dobrá cena 880,- Kč.
Já tam byl s přáteli v neděli a moc jsme si večer užili, na závěr dobrým martinským vínem.
Ať přijdeš na jiné myšlenky.Život je krásný, ty ale o tom nevíš.

Vosí Hnízdo 15.11.2013 09:41, Reagovat

Stavět krásu života na svatomartinské huse je opravdu primitivní. To si na tobě pěkně namastili kapsu. Já si raději upekl libovou kachnu za 7€ plněnou jablky, podlévanou černým bavorským pivem s červeným zelím s jablky a bavorským knedlíkem. Hospodským, až na světlé výjimky, já neplním jejich bezedné kapsy.

xxx 13.11.2013 17:19, Reagovat

Tak Josef neuráží každýho, jen každýho levicově konajícího či uvažujícího, vymýšlí si a to ještě poměrně primitivně..takže je dobře, že těm zainteresovaným to až tak nevadí..

Jan 13.11.2013 20:52, Reagovat

Pane xxx, píše se každého. Špatně si se ve škole učil. Przníš český jazyk a také dějiny.

Janík 15.11.2013 10:31, Reagovat

Vosáku, tys koupil kachnu za 7 euro, tak drahou? Za 7 euro já koupím dvě, české v podnikové prodejně u Babiše ve Vodňanech. Opět jsi ukázal, jak jaký jsi v.l.

Vosí Hnízdo 16.11.2013 08:15, Reagovat

V nuceňáku jsem nenakupoval ani dříve, natož dneska...

Vosí Hnízdo 15.11.2013 16:03, Reagovat

Právě, od Babiše, přichcíplé, přidušené a ještě z Polska speciálně pro český trh na českou objednávku (na ostatní trhy Poláci dodávají standardní kvalitu či nadkvalitu). Ve Vodňanech se ty mršiny krmené amarouny jen zpracovávají. Dobrou chuť!

Vosí Hnízdo 15.11.2013 16:09, Reagovat

Kdeže jsou ty časy, když se ve Vodňanech pěstovaly české kachny. To bylo naposledy za socialismu.....

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.