Otevřený dopis Milana Chovance členům krajské organizace ČSSD

Otevřený dopis Milana Chovance členům krajské organizace ČSSD | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Otevřený dopis Milana Chovance členům krajské organizace ČSSD

28.10.2013, aktualizováno 29.10.2013 14:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vážení přátelé,

nejprve mi dovolte, abych Vám všem poděkoval za práci ve volební kampani. Celkový výsledek sice není nijak oslnivý, nás může alespoň trochu těšit, že jsme dosáhli nejlepšího výsledku v rámci českých krajů. Na analýzu, proč jsme neuspěli tak, jak jsme si představovali, je ještě brzo.

Je však jasné, že nás ničí nejednota. Žádná normální strana nehlasuje o tom, kdo je jejím kandidátem na premiéra. Tím je přeci vždy předseda. A když o tom náhodou hlasuje, tak to dělá aklamačně, kdy kandidát dostává 100 % hlasů a celé ÚVV odchází do volebního klání. Všichni naši členové ÚVV, se kterými jsem mluvil v této volbě, podpořili předsedu Sobotku, a to včetně mě. Přišlo mi to naprosto normální a přirozené. Jinak totiž ani nemělo cenu do voleb chodit. Strašně mě mrzelo, že se toto hlasování odehrálo potom, co jsem členům ÚVV říkal, že straně chybí vůle po vítězství. Také jsem jim říkal, že musíme pro lidi znamenat naději na změnu a lepší život. Varoval jsem je, že můžeme v rámci kampaně říkat, co chceme, ale nebude to nic platné, když nebudeme jednotní a srozumitelní. A my jsme se zase zabývali sami sebou. Pak přišly žaloby našich lidí na vlastní stranu ohledně kandidátních listin. Těžko vysvětlíme voličům, že jsme normální, když děláme tyto věci.

Tato nejednota vznikla po sjezdu před třemi lety, kdy jsme se rozdělili na "Haškovce a Sobotkovce", později ještě přibyli Zemanovci. Ti, kteří dnes svádí naše problémy pouze na pana prezidenta, tak nemluví pravdu. Při prvním sjezdu byl ještě důchodcem na Vysočině. Toto rozdělení nás ničí a ničilo od samého počátku. Mnozí mě počítali do jednoho, druhého a pak třetího tábora. A já chtěl jen jedno jediné, být sociálním demokratem. Tak jsem byl chvíli zrádce pro jedny a pak pro druhé. Nechápu, když se u nás v kraji umíme chovat normálně, proč to nejde i jinde. Nevím, jak mám mnohým vysvětlit, že bez strany nejsme nic, a že pokud si ji rozbijeme, už to nedáme nikdy dohromady. Nemám nic proti frakcím, ty jsou součástí všech velkých stran. I u nich však musí převládnout společný zájem o rozvoj vlastní strany.

Včera jsem zažil jednání předsednictva ČSSD, kde jsem definitivně pochopil, jak moc je naše strana nemocná a jak moc potřebuje zásadní katarzi. Několik hodin jsme se zabývali opět sami sebou. Nutně potřebujeme volební sjezd, v tom má Slávek Sobotka pravdu. Tam musí celé vedení, včetně mě, skládat účty, bez toho se nehneme dál. Šance prosadit rychlé svolání sjezdu byla ovšem za daného rozložení sil mizivá.

Proto jsem hlasoval pro návrh usnesení o výzvě předsedovi k odstoupení. Musím Vám přiznat, že jsem to nedělal s lehkým srdcem. Viděl jsem to ale jako nejrychlejši cestu k naší katarzi. Máme velkou zodpovědnost k lidem, kteří nám dali svůj hlas ve volbách. Slíbili jsme jim fungující stát a oni oprávněně čekají, že jej vytvoříme. K tomu však potřebujeme být v kondici. K tomu si velmi rychle potřebujeme konečně pojmenovat naše problémy a začít je vážně řešit. Máme rozpůlený klub a rozpůlenou stranu. K tomu, abychom byli schopni plnit naše sliby a měli čas na práci pro lidi, potřebujeme jednotu a stabilitu. A na to opravdu nemáme čas do března, kdy by zřejmě šlo sjezd svolat. Toto se musí vyřešit v řádu týdnů, a proto jsem včera hlasoval, jak jsem hlasoval. Je mi v tuto chvíli úplně jedno, jestli budu ve vládě. Nikdy jsem nepreferoval osobní úspěch nad úspěchem strany. Pokud nepůjdeme do vlády jednotní, nebude mít dlouhého trvání. A asi tak po roce nás lidi poženou klacky. A u toho opravdu nechci být. Musíme najít společnou řeč, musíme se naučit spolu opět komunikovat a naslouchat si.

V našem kraji svolám na konec týdne mimořádné KVV, které bude otevřené všem členům ČSSD v našem kraji. Váš zájem o účast prosím nahlašte sekretariátu KVV, podle Vašeho zájmu bude vybrán prostor pro toto jednání. Včerejší usnesení PČSSD bude ještě projednávat ÚVV a před ním chci, abychom mohli celou věc projednat i u nás. Pokud naše problémy nevyřešíme, pokud zase zavřeme oči a odsuneme je na později, žádné později už nebude.

S úctou, Váš Milan Chovanec - předseda KVV a místopředseda ČSSD

Autor: Milan Chovanec

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Více ke kauze Rozkol v ČSSD

Více o této kauze


Doporučujeme také


Diskuse (22 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Josef 26.11.2013 21:49, Reagovat

Co dělá náš pučista, pak očista a bonzák ministr dopravy a nyní ministr vnitra a co dále? Snad ne předseda vlády. Milane, to bude tvrdý pusopád!

Kamil 30.10.2013 11:48, Reagovat

Po shlédnutí tiskové konference Sobotky a Chovance musím napsat: Chovanec je CHLAP. Je věcný, nepomlouvá, uvádí věci pravdivě. Je to vskutku velký politický talent, jak někdo nedávno napsal. Umí lidi spojovat a ne rozdělovat.

Josef 12.11.2013 21:17, Reagovat

Je to zrádce, kariérista a bonzák. Kolem sebe nespojuje, ale rozděluje. Úplně rozbil Asociaci krajů /sdružení všech hejtmanů/. Do Lán a na ostatní pučistická jednání jezdí služebním superbem krajského úřadu. To všechno je v pořádku?

Jenda 22.04.2015 00:29, Reagovat

No nebudu psát, že to je bonzák, ale byl to on, kdo práskl schůzku u Zemana. To se ví, takže slovy klasika bych musel napsat, že je krysa.

Ale co je zajímavé, jak dlouhé má prsty. Třeba se podívejme na nějakého pana Václava Váchala, bývalého vlivného na kraji, nyní je vedoucím odboru na ministerstvu - tam přišel s Chovancem! Není nic tajného, že tento pán Váchal je bývalý policajt a navíc je poměrně dlouhoprstým tahatelem nitek na kraji. Má prsty ve všem a do všeho strká nos: holding, záchranka, krajské nemocnice. Prostě rozhoduje o všem. A nevěřím Chovancovi nic, že už nestrká nos do toho, jak funguje kraj! Ne, tento člověk je doslova mafián

vlezDoPrdelka 31.10.2013 06:42, Reagovat

kaKamile, také jsem gay, ale ty jsi spíš Milan? Milane,takovéto komentáře si tu píší politici sami, je to snadno odhalitelné ..., tak se normálně podepiš a neříkej si Kamilka.

Kamil 31.10.2013 07:03, Reagovat

Pane, jste na omylu. Myslím, že k tomu by se pan Chovanec nesnížil.

Milan Albrecht 29.10.2013 21:29, Reagovat

Vážený pane hejtmane.
Nechci se pouštět do rozebírání situace,kdo,proč a jak se zachoval v ČSSD po výsledku voleb.Myslím,že kraj vedete v rámci možností vcelku dobře.Jedno mě ale zaráží a doufám,že se mě to pokusíte vysvětlit..Volby mimo nové strany,která se vyšvihla do popředí,jako kdysi VV nepřinesly nic nového-spíše patovou situaci,kdy bude třeba spousty vyjednávání a kompromisů.velice by mne zajímalo,jak může vítězná strana,která se rozhádá několik hodin po vyhlášení výsledků voleb a chce mermomocí upálit svého předsedu na hranici,aby rychle ukázala na viníka-jak tato strana chce vést křehká koaliční jednání o budoucí vládě a budoucnosti této země..Popravdě mě ČSSD velice zklamala,ale přeji panu Sobotkovi,aby situaci ustál a vyšel z ní i nadále,jako předseda a snad i budoucí premiér.Přesto,nebo právě proto,kdyby došlo k dalším volbám,budu velice přemýšlet,jestli svým hlasem podpořit ČSSD.

Marie 29.10.2013 14:15, Reagovat

Hejtman Chovanec zradil! Voliči poznali, že ČSSD jde zase jenom o fleky u žlabu. Při 20 procentech sr ale na všechny nedostane. Proto zaútočili na Slávka.

Josef 29.10.2013 07:45, Reagovat

Chovanče, jste obyčejný zrádce! V touze po flecích skáčete , jak Zeman píská. Vyhráli jste, ale po tomto vládu nesestavíte.Republika bude v chaosu s vládou v demisi dle diktátu Zemana. Za půl roku budou další volby, hlavně že stranám se znovu vyplatí další desítky milionů Kč. Domácí zabijačku ČSSD v přímém přenosu nemůžete omluvit! U televize se směji, až se za břicho popadám!

Vosí Hnízdo 29.10.2013 06:57, Reagovat

A další partu tupců, co volila Babiše by mělo zajímat, jak se mají u něho ty jeho zaměstnanci. Je zajímavé, že nikde o tom před volbami nebyla řeč. Dřou mu v jeho drůbežárnách, pekárnách a jiných podnicích za pár šupů, v hodně případech i na ŽL. Po inzertních serverech se už měsíce opakuje inzerát, že do svého plátku 5+2 (co nikdo nečte) přijme inzertního poradce. Proč to nikdo nechce dělat, když se to pořád opakuje? Zadarmo úsilí a zaplatí bídně jen za to, když dotyčný poradce sežene novou inzerci. A k tomu práce na ŽL. Tak si pan Babiš představuje řídit stát jako firmu. Fakt nakopat a nafackovat všem, co mu na to skočili. Ve spojení s nejednotnou ČSSD, to bude PARTIČKA !!!! Lidi těšte se !!

Venca 11.11.2013 21:15, Reagovat

Náhodou, pracuji u Babiše v jeho podniku Alimex Nezvěstice a mám se dobře.

Jenda 22.04.2015 00:32, Reagovat

No to se máte čím chlubit :-D Alimex je otázkou času, jakmile začne trochu kulhat, uvidíte jak dopadnete. Jako dopadla AGROMedia s deníky 5+2, začalo to regionálními redakcemi - okresními, zrušeny. Potom krajské - zrušeny a nyní jen regionální.

Vosí Hnízdo 29.10.2013 06:47, Reagovat

Docela by mne zajímalo, jaké motivy vedou voliče ČSSD k tomu, že jim po zkušenostech s nimi dají hlas. Snad "sexy" pleš pana Sobotky nebo že by redukční dieta pana Chovance? Jenže přátelé, pan Chovanec vážil 180kg, tak si nějaká ta kila shodit mohl dovolit. Pro mnohé z vás by taková redukce v podání ČSSD mohla mít fatální následky. A věřte, že ta redukce opět přijde a mnozí už nemají co redukovat. Pozdě bycha honit a čertit se nad tím, že jsem měl volební lístek raději roztrhat. Předpokládám, že ČSSD volí levicový volič a opravdu nevidím jiné důvody, proč člověk rozumu mdlého dal této "levicové" straně hlas a nikoli raději Komunistům. Opět se totiž povedl kousek známý už od Sametového puče. ČSSD je záchytný pytel nespokojených voličů. Jediný její cíl je odlákat nespokojené voliče, aby nevolili Komunisty. A to opět bohužel vyšlo!!

Jana Smutná 28.10.2013 18:42, Reagovat

Omlouvám se za překlepy.

Vosí Hnízdo 29.10.2013 06:48, Reagovat

Překlepy milá Jano nejsou ve Vaší zpovědi vůbec podstatné.

Jana Smutná 28.10.2013 18:06, Reagovat

Pan hejtman to nedělala s lehým srdcem?Tak se měl na to vyspat a na sjezdu se mohl projevit.Je to podraz na voliče největšího kalibru.Pár hodin po volbách a taková podpásovka.Kdo že může za cca 22%?Všichni kdo nepodpořili prezidentského kandidáta ČSSD a ještě to dávali ostentativně najevo,všichni kdo dnes a denně koketují s SPOZ.Ať tedy s okamžitou platností složí funkce a rozšíří jejich řady.Chybět nebudou.Hašek,Benešová,Urban a další a další,včetně té dvacítky včera večer.Kdyby to tak šlo,roztrhala bych svůj volební lístek.

Vosí Hnízdo 28.10.2013 18:42, Reagovat

Milá Jano, jste li mladá a nezkušená, snad je to pro Vás zkušenost. Je li ale opak pravdou, pak nemám co dodat. Kolikrát už ČSSD podrazila nejen vlastní mezi sebou, ale hlavně své voliče. Volební lístek ČSSD jste měla roztrhat před tím, než jste ho vhodila do urny. Jste li opravdu levicová volička a víte-li co chcet, pak jediná levice je tady KSČM. Díky takovým nezodpovědným voličům jako Vy se zase normální člověk v této zemi bude mít hůř a hůř. Jinak, pokud vyřazení Sobotky (známého odpůrce koalice s Komunisty) by mělo za výsledek koalici a pevnou vazbu s Komunisty, schvaluji to! Nevěřím ale, že tenhle kočkopes co vylezl z těchto voleb bude mít dlouhého trvání, takže nejblíže do předčasných voleb, které budou zákonitě následovat. Nevyhrají li Komunisti a nezačne li se budovat socialismus, líp v této zemi nebude. A nikde na světě. Tomu věřte!!

KAB 28.10.2013 14:21, Reagovat

Byť to ovlivňuje život celé země, zvlášť po volbách, tak jde o vaše špinavé prádlo a neserte s tím lidi - udělejte si ve straně pořádek a nám občanům s tím dejte pokoj. Ačkoliv jsem ČSSD nevolil, všude se místo sestavení vládní většiny řeší jen co to dělají socani za hovadiny den po volbách.

Vosí Hnízdo 28.10.2013 12:50, Reagovat

Voliči ČSSD by měli poděkovat své vyvolené straně, jak je zase zaprodá, tentokrát Babišovi a KDU. Po kolikáté už zradili? Komu není rady, tomu není pomoci. Jediná levice jsou tady Komunisti, ale to budou muset lidi držkou rýt v zemi a čumáky si rozrýt pořádně do krve, aby na to přišli!!

Kamil 28.10.2013 12:25, Reagovat

Vysvětlující dopis. Pana Chovance chápu a souhlasím s ním.

michal 28.10.2013 16:01, Reagovat

no já nevím,podle mne je to spíše snůška blábolů se snahou o ospravedlnění se a stavění se do pozice já nic,já muzikant.myslím ,že pana Chovance také neodvolávali členové krajské organizace socdem poté co zde jako jediný v republice prohrál krajské volby s ods.

Honzík 29.10.2013 14:12, Reagovat

Chovanec je zrádce!!!
ČSSD pevnou vládu nesestaví, i kdyby se třeba posrali!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.