Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour

Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Petr KrálPetr Král

předák ve výrobě, člen Odboru přátel Slavia Praha

Více

Bohuslav ČervenýBohuslav Červený

Starosta Stříbra

Více

Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour

Plzeňský kraj, Praha, 25.10.2013, aktualizováno 19:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jednička kandidátky KSČM Karel Šidlo svůj hlas vhodil do volební urny pár minut po čtrnácté hodině v obci Bezděkov u Klatov. Hejtman Milan Chovanec ČSSD jen o půl hodiny později v Plzni v hotelu Primavera. Lídr TOP 09 Marek Ženíšek byl volit v Plzni na Borech přesně ve tři hodiny odpoledne. Asi v 17.15 hodin dorazil po tříhodinové cesty z Prahy do obce Valcha u Plzně také lídr ODS Jiří Pospíšil. Jak hodnotí předvolební kampaň a jaký program je teď čeká?

Hejtman Milan Chovanec přišel k volbám krátce po půl třetí | Autor: Richard Beneš

„Můj následný program je takový polo pracovní a polo odpočinkový. Teď odpoledne půjdu fandit plzeňským hokejistům a večer se ještě jdeme podívat na módní přehlídku. Zítra mě čeká odjezd do Prahy a sledování výsledků v Lidovém domu. Bude-li o čem, tak budeme jednat, budeme se radovat nebo možná smutnit, to se ukáže zítra v osmnáct hodin,“ nastínil svůj nejbližší program lídr ČSSD Milan Chovanec, který k volbám přijel se svojí ženou a dcerou.

Karel Šidlo ve volební místnosti v Bezděkově. | Autor: Jan Dvořák

Je pravděpodobné, že ČSSD bude zítra v Praze jednat s KSČM, kde bude i Karel Šidlo (KSČM). „Většina lídrů krajských kandidátek naší strany bude odpoledne a večer v Praze, včetně mě. Výsledky voleb v Bezděkově se tak, asi poprvé, dozvím v Praze,“ řekl před volební místností Karel Šidlo. Volit přišel sám, ale ve volební místnosti se potkal se svojí manželkou, která je zapisovatelkou.

Marek Ženíšek přijel k volbám přesně ve tři hodiny odpoledne | Autor: Richard Beneš

To lídr plzeňské kandidátky TOP 09 Marek Ženíšek bude zítřejší povolební odpoledne trávit v Plzni. „Do Prahy nejedu. Je domluveno, že tam bude jen předseda a první místopředseda Miroslav Kalousek,“ řekl Ženíšek, který volit přišel sám a ještě dnes odjíždí na chalupu. „Na chalupě budu sbírat jablka a hrabat listí a do Plzně přijedu až zítra odpoledne,“ dodává.

„Měl jsem jet původně na koncert Václava Hudečka do Prahy do Rudolfina, ale protože jsem hodně unavený, tak zůstanu doma na Valše. V sobotu ráno vyrazím do okolí Klatov, podívat se na zámek Klenová, ještě než skončí sezóna. Udělám si pak asi desetikilometrovou procházku v okolí Klenové a Týnce,“ naznačil své plány Jiří Pospíšil. Na toho čekalo před volební místností překvapení v podobě kocoura. Téměř každý z voličů, kteří přicházeli na Valše k volební místnosti, upozornil na kocourka, který ležel na lavici před místní hospůdkou. „To je Pospíšilovic kocour,“ říkali místní a jak se po příjezdu Jiřího Pospíšila ukázalo, měli pravdu. „No jo, to náš Pardál, ten se pořád někde toulá,“ řekl Pospíšil a vzal si kocoura do náručí. S malým Pardálem pod paží pak zamířil do volební místnosti. Kocoura neodložil lídr ODS ani za plentou a s viditelně spokojeným Pardálem v ruce nakonec i vhodil obálku do volební urny. Výsledky voleb bude Jiří Pospíšil vpodvečer sledovat v plzeňském sídle ODS.

Lídr ODS Jiří Pospíšil odvolil s kocourem v náručí | Autor: Richard Beneš 

Karel Šidlo, Milan Chovanec, Marek Ženíšek a částečně i Jiří Pospíšil se shodují, že předvolební kampaň byla čistá. „Kampaň byla čistší než kdykoliv předtím, nezaznamenal jsem nějaké osobní útoky. Chodí anonymy a občas se vylepují nějaké letáky a lidem se hází do schránek dokumenty nevalné kvality, ale to bývá v každé kampani,“ hodnotí Chovanec.

„V kampani nebyly letos žádné excesy, čekal jsem to horší a negativnější. Viděl jsem jen včera nějaké černé přelepy našich konkurentů, ale to se stává. Kampaň byla hektická tím, že byla krátká. Zhubnul jsem a také trochu zešedivěl,“ tvrdí Marek Ženíšek.

„Kampaň byla náročná stejně jako předchozí kampaně. Jsem rád, že až na Víta Bártu se k sobě všichni kandidáti chovali vůči sobě korektně. Byla to férová kampaň, kdy jsme se střetávali na základě rozdílných programů a názorů, nikoliv na základě lživé a negativní kampaně. Jediný, kdo ji dělal, byl Vít Bárta. Já sám jsem zvědavý, jak tuto jeho kampaň voliči ohodnotí,“ dodal Pospíšil.

„Kampaň proběhla relativně v klidu. Nezaznamenal jsem žádný útok proti nám tady v kraji. Ale ukazuje se tam síla peněz jednotlivých subjektů. Ta kampaň, jak byla krátká, se odehrávala především přes tu velkoplošnou reklamu a doručování různých tiskovin do domácností,“ dodává Karel Šidlo.

Autor: Jan Dvořák, Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.