Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour

Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ŠvecJiří Švec

Starosta Nepomuk

Více

František BláhaFrantišek Bláha

Starosta obce Břasy

Více

Jiří UhlíkJiří Uhlík

Místostarosta MO Plzeň 1

Více

Volby začaly, všichni házeli hlas do urny sami, jen Jiřímu Pospíšilovi asistoval kocour

Plzeňský kraj, Praha, 25.10.2013, aktualizováno 19:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jednička kandidátky KSČM Karel Šidlo svůj hlas vhodil do volební urny pár minut po čtrnácté hodině v obci Bezděkov u Klatov. Hejtman Milan Chovanec ČSSD jen o půl hodiny později v Plzni v hotelu Primavera. Lídr TOP 09 Marek Ženíšek byl volit v Plzni na Borech přesně ve tři hodiny odpoledne. Asi v 17.15 hodin dorazil po tříhodinové cesty z Prahy do obce Valcha u Plzně také lídr ODS Jiří Pospíšil. Jak hodnotí předvolební kampaň a jaký program je teď čeká?

Hejtman Milan Chovanec přišel k volbám krátce po půl třetí | Autor: Richard Beneš

„Můj následný program je takový polo pracovní a polo odpočinkový. Teď odpoledne půjdu fandit plzeňským hokejistům a večer se ještě jdeme podívat na módní přehlídku. Zítra mě čeká odjezd do Prahy a sledování výsledků v Lidovém domu. Bude-li o čem, tak budeme jednat, budeme se radovat nebo možná smutnit, to se ukáže zítra v osmnáct hodin,“ nastínil svůj nejbližší program lídr ČSSD Milan Chovanec, který k volbám přijel se svojí ženou a dcerou.

Karel Šidlo ve volební místnosti v Bezděkově. | Autor: Jan Dvořák

Je pravděpodobné, že ČSSD bude zítra v Praze jednat s KSČM, kde bude i Karel Šidlo (KSČM). „Většina lídrů krajských kandidátek naší strany bude odpoledne a večer v Praze, včetně mě. Výsledky voleb v Bezděkově se tak, asi poprvé, dozvím v Praze,“ řekl před volební místností Karel Šidlo. Volit přišel sám, ale ve volební místnosti se potkal se svojí manželkou, která je zapisovatelkou.

Marek Ženíšek přijel k volbám přesně ve tři hodiny odpoledne | Autor: Richard Beneš

To lídr plzeňské kandidátky TOP 09 Marek Ženíšek bude zítřejší povolební odpoledne trávit v Plzni. „Do Prahy nejedu. Je domluveno, že tam bude jen předseda a první místopředseda Miroslav Kalousek,“ řekl Ženíšek, který volit přišel sám a ještě dnes odjíždí na chalupu. „Na chalupě budu sbírat jablka a hrabat listí a do Plzně přijedu až zítra odpoledne,“ dodává.

„Měl jsem jet původně na koncert Václava Hudečka do Prahy do Rudolfina, ale protože jsem hodně unavený, tak zůstanu doma na Valše. V sobotu ráno vyrazím do okolí Klatov, podívat se na zámek Klenová, ještě než skončí sezóna. Udělám si pak asi desetikilometrovou procházku v okolí Klenové a Týnce,“ naznačil své plány Jiří Pospíšil. Na toho čekalo před volební místností překvapení v podobě kocoura. Téměř každý z voličů, kteří přicházeli na Valše k volební místnosti, upozornil na kocourka, který ležel na lavici před místní hospůdkou. „To je Pospíšilovic kocour,“ říkali místní a jak se po příjezdu Jiřího Pospíšila ukázalo, měli pravdu. „No jo, to náš Pardál, ten se pořád někde toulá,“ řekl Pospíšil a vzal si kocoura do náručí. S malým Pardálem pod paží pak zamířil do volební místnosti. Kocoura neodložil lídr ODS ani za plentou a s viditelně spokojeným Pardálem v ruce nakonec i vhodil obálku do volební urny. Výsledky voleb bude Jiří Pospíšil vpodvečer sledovat v plzeňském sídle ODS.

Lídr ODS Jiří Pospíšil odvolil s kocourem v náručí | Autor: Richard Beneš 

Karel Šidlo, Milan Chovanec, Marek Ženíšek a částečně i Jiří Pospíšil se shodují, že předvolební kampaň byla čistá. „Kampaň byla čistší než kdykoliv předtím, nezaznamenal jsem nějaké osobní útoky. Chodí anonymy a občas se vylepují nějaké letáky a lidem se hází do schránek dokumenty nevalné kvality, ale to bývá v každé kampani,“ hodnotí Chovanec.

„V kampani nebyly letos žádné excesy, čekal jsem to horší a negativnější. Viděl jsem jen včera nějaké černé přelepy našich konkurentů, ale to se stává. Kampaň byla hektická tím, že byla krátká. Zhubnul jsem a také trochu zešedivěl,“ tvrdí Marek Ženíšek.

„Kampaň byla náročná stejně jako předchozí kampaně. Jsem rád, že až na Víta Bártu se k sobě všichni kandidáti chovali vůči sobě korektně. Byla to férová kampaň, kdy jsme se střetávali na základě rozdílných programů a názorů, nikoliv na základě lživé a negativní kampaně. Jediný, kdo ji dělal, byl Vít Bárta. Já sám jsem zvědavý, jak tuto jeho kampaň voliči ohodnotí,“ dodal Pospíšil.

„Kampaň proběhla relativně v klidu. Nezaznamenal jsem žádný útok proti nám tady v kraji. Ale ukazuje se tam síla peněz jednotlivých subjektů. Ta kampaň, jak byla krátká, se odehrávala především přes tu velkoplošnou reklamu a doručování různých tiskovin do domácností,“ dodává Karel Šidlo.

Autor: Jan Dvořák, Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.