Jaký smysl má vstupovat podruhé do stejné řeky?

Jaký smysl má vstupovat podruhé do stejné řeky? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Jaký smysl má vstupovat podruhé do stejné řeky?

23.10.2013, aktualizováno 15:45 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

1200 dnů.
Právě tolik času uběhlo od doby, kdy se oficiálně ujal vlády kabinet Petra Nečase. ODS sice tehdejší volby nevyhrála, ale získala post předsedy a mohla pokračovat v díle, které započalo již v roce 2006, kdy stal se premiérem Mirek Topolánek. Někdejší člen jeho vlády Miroslav Kalousek, místopředseda tehdejší "horké novinky" TOP 09, usedl znovu do křesla na klíčovém ministerstvu financí. Benjamínkem kabinetu byla poměrně nečitelná odnož bezpečnostní agentury, která nesla hrdý název Věci veřejné. Před volbami její předáci tvrdě kritizovali pravici a s politickými dinosaury nechtěli mít nic společného. Krátce po sečtení hlasů však bylo vše jinak a spojili s nimi síly.

Koalice rozpočtové odpovědnosti, vláda práva a boje proti korupci, jak se pravicový kabinet nazval ve svém programovém prohlášení, slibovala zásadní reformu veřejných financí s cílem zastavit zadlužování českých občanů. Vzkvétat mělo podnikání, protože vytváří dlouhodobě udržitelná pracovní místa a zásadní změny se měly odehrát i v adresnosti sociálního systému, penzích a ve zdravotnictví. Nemenší pozornost hodlala koalice ODS, TOP 09 a VV věnovat i boji s korupcí a byrokracií.

Líbivá slova z července roku 2010 se změnila v realitu. Po více než třech letech můžeme proto bilancovat, sčítat a měřit výsledky. Veřejný dluh se zvýšil na 41 % HDP. Státní dluh se tak za vlády pravice zdvojnásobil z 0, 8 bilionu na 1, 6 bilionu korun. Daň z přidané hodnoty se zvedla trojnásobně. Raketově proto zdražily léky, potraviny, knihy a další citlivé položky. Česko, jako jediná země ve střední Evropě, je v hluboké recesi. Klesly reálné mzdy lidí a poprvé od roku 1993 se meziročně snížil i čistý příjem domácností na hlavu. Dalo by se pokračovat - o zpackaném II. pilíři důchodové reformy, zadlužených nemocnicích, vzrůstajícím počtu lidí, kteří se ocitli na hranici chudoby a korupci, která nejméně oblíbenou vládu neustále provázela a byla i jednou z příčin jejího konce.

I dnes je republika oblepena předvolebními slogany, které slibují okamžité zavedení pořádku a brzký ráj v naší zemi. Jejich nositelé sami sebe označují za nepolitiky, kteří jsou dokonale jiní, protože nestojí vlevo, ani vpravo. Není to až tak dávno, co byly na billboardech a plakátech slogany velmi podobné. 1200 dnů uteklo jako voda a paměť člověka je navíc milosrdná, protože umožňuje zapomínat. Na druhou stranu, jaký smysl má vstupovat podruhé do stejné řeky?

 

Autor: Milan Chovanec

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Josef 26.11.2013 21:52, Reagovat

Milane, pučisto pak očisto, snad ne ministře vnitra, to bude nakonec pěkný držkopád! Venku už to dost klouže!

Dobrman 29.10.2013 14:18, Reagovat

Pane hejtmane, zalezte pod zem, Vaše zrada je politické svinstvo! Vystupte z ČSSD! Zrádci tam nemají so dělat.

Hrnčířová 26.10.2013 12:41, Reagovat

http://www.novinky.cz/domaci/317390-druhy-muz-vysocinske-kandidatky-ano-odstoupil-zatajil-minulost-politruka.html

Insider 23.10.2013 17:50, Reagovat

Pěkná úvaha, jenže háček má hned na začátku. Nevstupovat podruhé do jedné řeky znamená nevolit strany, které byly od revoluce ve vládě.

Josef 23.10.2013 16:20, Reagovat

Pane hejtmane, více by Vám slušelo nekrást a nelhat. Co Rath, Zemanovo a Sobotkovo prodej Mostecké uhelné, Sobotkovo prodej bytů a dolů OKD Bakalovi,Grosovy kšefty, Luftjarda v ČSA, Váš diplom atd...

Alfa 23.10.2013 16:45, Reagovat

Rath je nejdéle držený vězeň ve vazbě. Proč asi? Kdyby kradl, tak ho odsoudí hned.

Kamil 23.10.2013 16:15, Reagovat

Když si vzpomenem - vláda "rozpočtové odpovědnosti" měla víc než pohodlné postavení - 118 hlasů ve Sněmovně. Postupně je promarnila, až neměla ani tu "stojedničku". A navíc se ukázalo, že vládu vlastně neřídí Nečas, ale paní Nagyová. ODS a TOP 09 by slušela opoziční role. Dejme šanci ČSSD. Na "nové spasitele" po zkušenostech s Věcmi veřejnými nevěřím.

Volič 23.10.2013 16:32, Reagovat

Ani ČSSD nejsou spasitelé. Sobotka už ve Vládě byl a jaký udělal státní dluh víme. Pojďme dát šanci novým uskupením. Ať ukážou, co v nich je.

Alfa 23.10.2013 16:44, Reagovat

Kdyby Sobotka nemusel sanovat banky zničené privatizací, tak by takový dluh neudělal...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.