Sociální podnikání - panelová diskuze

Sociální podnikání - panelová diskuze | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Sociální podnikání - panelová diskuze

Rokycany, 23.10.2013, aktualizováno 11:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dne 21. 10. 2013 se na ÚP ČR, KrP v Plzni, Kontaktním pracovišti Rokycany uskutečnila panelová diskuze na toto téma. Byla to již druhá akce tohoto typu – první proběhla již v měsíci září t.r. v sídle krajské pobočky.

 

Program obou akcí zajišťovala paní Jitka Čechová, ambasadorka sociálního podnikání Jihozápad, z firmy People Planet Profit, o.p.s. (Blíže viz www.p-p-p.cz nebo www.ceske-socialni-podnikani.cz.)  Přednáška paní Čechové byla stěžejní částí diskuse a obsahovala přehledné a konkrétní informace v souvislosti se sociálním podnikáním – co je důležité zvažovat při záměru založit sociální podnik, jaká je jeho definice, kam je možné obrátit se o radu, jaké jsou zkušenosti z již fungujících podniků tohoto typu Atd.

Prezentaci Úřadu práce ČR zajistila paní Iveta Šimanová, vedoucí referátu zaměstnanosti KoP Rokycany. Seznámila účastníky nejen se souborem nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, ale také upozornila na nový trend ve službách zaměstnanosti, a to na zřízení nové pracovní pozice pro intenzivní kontakt úřadu se zaměstnavateli regionu.

K úspěchu celé akce přispěli její účastníci z řad zaměstnavatelů - svoji činnost prezentovala obecně prospěšná společnost MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s., a to ukázkou projektu "Kavárna a čajovna Kačaba - tréninkový pracovní program pro osoby s mentálním postižením", který funguje v Plzni, a projektu Second Help, který má od letošního roku provozovnu i v Rokycanech. Do diskuse se zapojili i zástupci dalších firem z okresu Rokycany, s nimiž Úřad práce dlouhodobě spolupracuje při zaměstnávání osob, které jsou na trhu práce znevýhodněny.

Závěrečnou řeč pronesla paní doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., senátorka PČR. Je nutno připomenout, že právě na základě její iniciativy došlo ke společnému jednání a  propojení všech subjektů, tedy firmy People Planet Profit, o.p.s., Úřadu práce a dalších institucí a především firem z regionu, které vyústilo v toto setkání. Panelová diskuse se tak může stát východiskem pro další spolupráci a rozvoj aktivit v okrese Rokycany, které povedou k zakládání sociálních podniků a  zlepšení situace v zaměstnávání lidí, kteří bez pomoci nacházejí práci jen velmi obtížně.

Autor: Milada Emmerová

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.