Čím pomůžou lídři ve Sněmovně Plzeňskému kraji? Ptali jsme se za vás, díl druhý

Čím pomůžou lídři ve Sněmovně Plzeňskému kraji? Ptali jsme se za vás, díl druhý | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Jan KönigsmarkJan Königsmark

Místostarosta Přeštic

Více

Miroslav PazderaMiroslav Pazdera

starosta obce Babylon

Více

Čím pomůžou lídři ve Sněmovně Plzeňskému kraji? Ptali jsme se za vás, díl druhý

Plzeňský kraj, Praha, 22.10.2013, aktualizováno 10:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lídrům všech kandidujících stran a hnutí v Plzeňském kraji, se kterými jsme v posledních šesti týdnech nedělali velké rozhovory, jsme zaslali tři otázky, na které jsme chtěli odpovědět. Dnes přinášíme odpovědi na druhou z nich.

Odpověď na první otázku najdete ZDE.

 

Druhá otázka zní: Pokud budete zvolen, co potřebného pro obyvatele Plzeňského kraje budete chtít prosadit?

Odpovědi nejsou nijak redakčně upravovány ani kráceny a jsou řazeny podle vylosovaných volebních čísel politických stran a hnutí, za které lídři kandidují.

 

ČSSD – Milan Chovanec

S lídrem sociální demokracie jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

 

Strana svobodných občanů – Jiří Hemerle

Nevím, do jaké míry jsou volby do PS Parlamentu ČR výchozí pro řešení krajských problémů. Přesto si myslím, že ty největší problémy kraje a jeho obyvatel, jsou stejné jako problémy v ostatních regionech republiky. Ty jsem popsal společně s řešením v první otázce.

 

Česká pirátská strana – Adam Šoukal

V Plzeňském kraji chybí malí a střední podnikatelé mimo Plzeň a okolí. Města jako Horažďovice, Klatovy nebo Domažlice jsou dnes prakticky mrtvá a všichni mladí se stěhují do Plzně nebo do Prahy. Byrokratická a finanční zátěž pro malé podnikatele dělá z tohoto způsobu obživy prakticky přežívání, které nemůže nikdy vést k růstu a zvyšování počtu zaměstnaných osob.

 

TOP 09 a STAN – Marek Ženíšek

S lídrem TOP 09 jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

Hlavu vzhůru – Jiří Baumruk

Do Poslanecké sněmovny se volí v krajích, ale poslanec není volen tak jako v krajských nebo senátních volbách za jednotlivé kraje. Pochopitelně, že každý tedy i já, bude klást důraz na aktuální problémy obyvatel daného kraje. V tuto chvíli bych za klíčové body považoval nezaměstnanost způsobenou z velké části vysokými náklady zaměstnavatele, podporoval bych přeshraniční spolupráci, jednoznačně však v rámci zachování integrity a suverenity českých národních zájmů. Důležitým momentem je také soustředit vyplácení jakýchkoliv sociálních dávek ze všech veřejných rozpočtů jen těm, kteří je opravdu potřebují - z důvodů nemoci, stáří nebo jiného neovlivnitelného důvodu.

 

ODS – Jiří Pospíšil

S lídrem občanské demokratické strany jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

Hnutí Změna – Martin Marek

Na zaslané otázky do této chvíle neodpověděl.

 

 

Strana Soukromníků ČR – Rostislav Senjuk

Na zaslané otázky do této chvíle neodpověděl.

 

 

 

 

KDU-ČSL – Václav Krása

S lídrem KDU-ČSL jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

 

Suverenita – Petr Kocman

Podporu středních a menších regionů a měst v ekonomické oblasti, jejich větší finanční nezávislosti na nejrůznějších rádoby státních dotačních podporách. Neboť města a regiony sami nejlépe vědí, co je v daném místě potřeba udělat. A jednoznačně výrazně vylepšit dopravní infrastrukturu a dopravní obslužnost rovnoměrně v celém kraji, a nejenom na hlavních tazích, je to i základní podmínka pro snížení míry nezaměstnanosti v těchto oblastech. Všude žijí a pracuji lidé a chtějí tam i nadále žít a pracovat. Nemůžeme se přeci všichni přestěhovat do obrovských měst a z ostatního udělat skanzeny, či prostory bez lidí. Ve správně fungujícím státě není přeci možné, aby někde bylo nesmyslně přelidněno a jinde nebyla práce žádná.

 

SPOZ –Jan Kůrka

S lídrem SPOZu jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury – Vít Bárta

Na zaslané otázky do této chvíle neodpověděl.

 

 

DSSS – Jiří Štěpánek

Tak jako v ostatních krajích je to nezaměstnanost. I když v Plzeňském kraji jsou průmyslové zóny, tak výraznou většinou jsou v nich zaměstnáváni cizinci, kteří tam pracují za minimální mzdy, tím berou práci našim lidem a ještě „kazí“ mzdy. I v kraji se rozrůstá nepřizpůsobivý styl života, především cikánského etnika, které má pocit všemocné ochrany policie a státních úřadů. Požadujeme, aby zákony a povinnosti platily pro každého. Bez rozdílu. Je nutné zlepšit situaci v pohraničních zemědělských okresech jako je Tachovsko, tam musí jít státní subvence a ne do různých neziskových procikánských organizací, které si z toho udělaly výnosnou živnost. 

 

ANO 2011 – Josef Vozdecký

Problém zaměstnanosti v Plzeňském kraji je stejně důležitý a způsob řešení stejný jako v celé ČR. Vždyť aktuálně zde máme 23 tisíc nezaměstnaných a to je 6,1% práceschopných obyvatel. Velmi diskutovaným a specifickým Plzeňského kraje je Národním park Šumava. Důvodem je současně platný nevyhovující zákon i pro občany ale i obce o Šumavském národním parku. A tak se tvoří zákon nový a sešly se dva návrhy jeden Ministerský a druhý z Krajů a v nich zejména protichůdné názory na počet a velikost bezzásahových zón, tedy toho už historického problému – „kácení a nebo nekácení“ Nechci a nebudu se zabývat hlouběji celým problémem, neboť to je záležitost expertů z více oborů, ale na konci musí vzniknout dobrý zákon pro Šumavu. A je jedno, jestli to bude z pera vládních politiků nebo návrh kraje či krajů. Lidem kteří na Šumavě bydlí a nebo tam jezdí za odpočinkem, turistikou je to opravdu jedno. Důležitý bude výsledek. Přitom si myslím, že nejdůležitější je názor šumavských obcí. Neboť Obec je ta, která by si na svém území měla řešit svůj rozvoj. Jde o to, aby zákazy a příkazy nesměřovaly proti zájmům lidí tam žijících a nevytěsňoval je mimo jejich území a Národního parku. O co bude pol. hnutí ANO usilovat? Aby byla posílena pravomoc obcí, které katastrálně patří do území Národního parku Šumava (je jich 9 s 2000 obyvatel), zaměstnanost lidí na Šumavě v lesích, turistice, řemeslech. Také zpřístupnění historických cest a původních turistických chat veřejnosti. Dále doporučujeme  propojení cest s národním parkem Bavorských les v Německu, což tak v minulosti vždy bývalo. 

 

KSČM – Karel Šidlo

S lídrem KSČM jsme zveřejnili velký rozhovor ZDE.

 

 

 

 

LEV21 Nár. Soc. – Ivan Šterzl

Na zaslané otázky do této chvíle neodpověděl.

 

 

 

Strana zelených – Svatava Štěrbová

Ráda bych se zasadila o zkvalitnění života občanů v Plzeňském kraji. Problémů je mnoho, ale z těch, která jsou stěžejní pro naši stranu a máme připraven recept, jak je řešit, bych zmínila náš boj o to, aby každé dítě od tří let věku mělo nárok na místo v mateřské školce. To je věc, která trápí mnoho obyvatel Plzně i venkova. Také se vynasnažíme o to, aby se zlepšila kvalita potravin. Jednou z cest je podpora zemědělství v kraji a zkrácení cesty potravin ke spotřebiteli. Tím dojde také k ekonomickému růstu regionu a omezení dopravy. Situaci, kdy jsou v kamionech převáženy potraviny nevalné kvality přes půl republiky, je proti zdravému rozumu. Z  dalších problémů bych se ráda zasadila o zkvalitnění a lepší dostupnosti  veřejné dopravy, hlavně v železniční dopravě máme velké mezery.

 

Koruna Česká – Jan Drnek

Na zaslané otázky do této chvíle neodpověděl.

 

 

 

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 22.10.2013 16:05, Reagovat

Chci varovat před tím, čím se nechal slyšet MILIARDÁŘ Babiš. Prý chce devalvovat korunu. Bude mu vyhovovat co nejslabší koruna. Není co se divit, aby mohl vyvážet své sajrajty. To by znamenalo, že by si člověk už nemohl dojet do Bavor ani za levnějšími a kvalitnějšími nákupy. Co je to za budoucího ústavního činitele, když tohle prohlásí. Přeje si snižování hodnoty vlastní měny. To je prohlášení přímo vlastizrádné!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.