Primátor Martin Baxa: Čtyři projekty zlepší centrum Plzně i Lochotínský park

Primátor Martin Baxa: Čtyři projekty zlepší centrum Plzně i Lochotínský park | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín KmochAntonín Kmoch

Více

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Miroslav BurdaMiroslav Burda

Strojvedoucí

Více

Primátor Martin Baxa: Čtyři projekty zlepší centrum Plzně i Lochotínský park

Plzeň, 01.10.2013, aktualizováno 03.10.2013 15:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hned čtyři projekty, které mají zkrášlit historické jádro Plzně a Lochotínský park, doporučila rada města ke schválení zastupitelstvu a následně předložit do aktualizované 15. výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad, pro získání dotace. Jedná se o Revitalizaci uliční sítě historického centra města Plzně – část I – Riegrova, Dominikánská, dále pak o Revitalizaci uliční sítě historického centra města Plzně – část II - Sedláčkova, Divadelní terasy - úprava JZ části sadového okruhu historického jádra města Plzně a Lochotínský park, informoval primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

„Projekt nazvaný Revitalizace uliční sítě historického centra města Plzně – část I – Riegrova, Dominikánská se zaměřuje na rekonstrukci celkem dvou ulic v centru města. V rámci projektu dojde k návratu k historickému vzhledu centra města a tím se významně zvýší atraktivita tohoto prostoru. Ulice Riegrova je koncipována jako pěší zóna, čímž dojde ke zlepšení podmínek pro pohyb chodců, kteří chodí mezi nejdůležitějšími veřejnými prostranstvími města, centrálním náměstím a parkovým okruhem. Ulice tak získá podobu plnohodnotného veřejného prostranství. Ulice Dominikánská si i po rekonstrukci zachovává stávající funkci,“ uvedl primátor Baxa. Celkové náklady realizace projektu se odhadují v maximální výši 36 milionů korun.

Projekt Revitalizace uliční sítě historického centra města Plzně – část II - Sedláčkova se zase zaměřuje na rekonstrukci Sedláčkovy ulice v centru města. „Sedláčkova ulice byla vybrána z důvodu postupné regenerace centrální části historického jádra města Plzně. Dalším důvodem byl špatný technický stav komunikace a chodníků, do nichž byly v průběhu času opakovaně pokládány inženýrské sítě. V průběhu projektových prací byla zjištěna nutnost provést současně s rekonstrukcí komunikace také rekonstrukce hlavního kanalizačního řadu, z něhož docházelo k průsakům do historického podzemí, které je v dané oblasti značně rozsáhlé,“ uvedl technický náměstek primátora Petr Rund (ODS). V tomto případě se náklady na revitalizaci odhadují na 50 milionů.

Koncepce projektu Divadelní terasy - úprava JZ části sadového okruhu historického jádra města Plzně, navazuje na historické řešení sadů. Díky projektu vznikne relaxační prostředí parku a to na rozhraní s tranzitní Klatovskou třídou. „Celý prostor bude maximálně zjednodušen a očištěn, terasy čeká demolice, stejně tak i komín kotelny a zmizí i skupiny keřů. Zelená plocha na jižní straně bude zjednodušena a bude vysázena stromová alej podél Klatovské třídy, což si vyžádá množství přeložek inženýrských sítí. Zásadním krokem bude zvětšení stávající severní terasy přístavbou nových prostor pro předprodej vstupenek, tím se také umožní využití vlastní terasy pro různé kulturní akce,“ řekl primátor Baxa. Celkové náklady realizace projektu se odhadují na 60,3 milionu korun.

Současný stav a vzhled Lochotínského parku není již podle primátora, parkem, ale udržovaným lesem. Stávající cesty ne zcela respektují změněné okolní cíle, chybí propojení sídliště Vinice, chybí propojení cyklostezky na Karlovarskou, chybějící odvodnění cest způsobuje hluboké erozní rýhy v parku. „Lochotínský park je vymezen svým stávajícím rozsahem a ohraničen okolními komunikacemi. Poloha parku na prudkém svahu a odkanalizování městské zástavby nad ním jsou hlavními příčinami nedostatku vody v parku. Revitalizace parku by měla přijít na necelých padesát milionů korun,“ dodal primátor Martin Baxa. 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.10.2013 12:12, Reagovat

Projekt je jistě zase zaměřen na zištné cíle developerů na úkor řadového občanstva. A soukromé firmy pochopitelně napojeny na bosse z městského zastupitelstva. A že trošku odbočuji od tématu, i nadcházející Pilsner Fest je pěkný paskvil. Ani jedna dechová kapela, harmoniky ap., jak by se k pivu správně hodilo (viz Oktoberfest v Mnichově), kapely přímo strašidelné úrovně typu jak když hrbatej padá ze schodů a za kelímek prý budou chtít zálohu 50Kč!!!! Vše samozřejmě předražené a ještě šizené. Vyhnout se obloukem takové akci!!

Alfa 01.10.2013 13:53, Reagovat

Pilsner Fest je soukromá akce. Jestli vám to vadí, tak tam nechoďte. Nikoho to mrzet nebude. Je to uděláno hlavně pro mladší ročníky.
Jestli Vám chybí dechovka, tak si pozvěte pár kapel k sobě na zahradu a pivo dejte za 10 korun. připadnou ztrátu z téhle akce zadotujte z vlastních úspor.

Volič 02.10.2013 13:35, Reagovat

Je to přesně jak píše Alfa. Když se ti to Vosáku nelíbí, nechoď tam.

Kelímky jsou plastové se zálohou 50,- Kč z jednoho důvodu a tím je ekologie. Jedná se o tvrdý plastový kelímek, do kterého si dáš pivo a poté přijdeš - oni jej vymyjí a nalejou do něj znova pivo. Tedy podobně jako se sklenicí v hospodě. Ve výsledku to tak znamená méně bordelu. Ale to asi tobě nemá smysl vysvětlovat :)

Ano, OctoberFest je jen jeden a chce-li Prazdroj dělat festival jinak, ať to tak dělá. Já se na festival určitě podívat půjdu. Jsou tam kapely co mám rád. A že se tobě nelíbí, neznamená, že se nemůžou líbit ostatním. To je ostatně znamením vkusu, který ti neberu. To je jako s designem, ne vše se prostě líbí všem. Stejně jako u komoušů - taky je nevolí všichni a nelíbí se všem. Ale rozumím těm, kteří si je zvolili jako tu správnou stranu.

Vosí Hnízdo 04.10.2013 10:53, Reagovat

A nikdo nebere nikomu kulturu, co se mu líbí i když o kulturní úrovni člověka, kterému se líbí to, co na Pilsener Festu bude hrát si člověk udělá obrázek sám. Ale na prvních "festech" bylo zvykem, že na jedné scéně hrála kapela řekněme pro mladou generaci a na druhé hrála dechovka, heligonkáři, jezdila tam např. kapela Viktorky atd., prostě kapely, co k pivu a pivní kultuře patří. Pak se radní přes kulturu v Plzni stala kulturní prznitelka Krejsová, která festivalu udělila ten "správný" dekadentní ráz a podle toho to vypadá do dneška. No, vždyť ani úroveň jejího režisérského kamarádíčka Menzela není valná. Stačilo si poslechnout jeho výblitky o komunistických prasatech ve vztahu k volbě prezidenta....

Volič 04.10.2013 11:51, Reagovat

Pokud vím, ta dechovka o které mluvíš, hrála vždy v pivním stanu hned na nádvoří. Ani na jedné z velkých stage, dechovka nikdy nehrála. Byla vždy ve stanu a to i z důvodu, že si zde starší generace může sednout a v klidu poslouchat.
Další tvé výlevy nebudu komentovat. Líbí se mi hudba, která na Pilsnerfestu hraje a takový Čechomor se symfonickým orchestrem bude lahůdka :)

Vosí Hnízdo 04.10.2013 18:56, Reagovat

Přeji příjemné kulturní utrpení. Čechomor se symfonickým orchestrem by se možná hodil hrát na pohřbu, ale na pivních slavnostech....?? Ještě Lucie Bílá s jejími žalmy a bylo by vymalováno!! Obloukem se vyhnout!!

Volič 07.10.2013 11:58, Reagovat

O kultuře nevíš zhola nic. Pusť si doma Káju Gotta a radši nevycházej :-).
Hudba k pivu, co to podle tebe je? Podle mě žádná.

Vosí Hnízdo 04.10.2013 10:44, Reagovat

To bych taky musel trkat, abych na takovou akci chodil. V údajném "městě piva" je pivní kultura na takové úrovni, že k zábavě "jen pro mladé" hrajou kapely toho nejhoršího kulturního odpadu, které mi chuť na pivo spíš odpudí, než aby mi chutnalo a vrcholem všeho je pivní kelímek z umělé hmoty na zálohu. Stejnou zálohu, ale na parádní značkové sklo vybíral pivovar Paulaner z Mnichova na plzeňském Apetit festivalu. Možná by se i europivovar Prazdroj měl někam jet učit, jak se dělá pivní kultura. Tak, jak to dělají doposud však rozhodně NE!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.