Více kamer ve městě a více strážníků má zajistit vyšší bezpečnost v Horažďovicích

Více kamer ve městě a více strážníků má zajistit vyšší bezpečnost v Horažďovicích | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeňka HornofováZdeňka Hornofová

Asistentka poslance EP

Více

Václav DušekVáclav Dušek

krajský místopředseda

Více

Pavel FojtíkPavel Fojtík

Podnikatel

Více

Více kamer ve městě a více strážníků má zajistit vyšší bezpečnost v Horažďovicích

Horažďovice, 12.06.2012, aktualizováno 10:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Čtrnáct nových kamer, dva obslužné pulty a mobilní radar na měření rychlosti. Tak je nastavený projekt v hodnotě 3,5 milionu korun, který má v Horažďovicích snížit kriminalitu. Vedení města chystá ale i další kroky, například omezení konzumace na veřejných prostranstvích a navýšení stavu městských strážníků.

„Bohužel nápad trestné činnosti ve městě stoupá, meziročně v řádu o desítek procent. V poslední době je stále více vykradených chat a dalších, hlavně rekreačních objektů. Děsí nás ale i to, že roste počet kapesních krádeží v centru,“ vysvětluje starosta Horažďovic Karel Zrůbek (ČSSD)

Vedení města už loni začalo pracovat na prevenci kriminality a zřídilo pravidelné porady bezpečnostní komise. „V bezpečnostní komisy jsou zástupci městské policie, státní policie, také sociálního odboru města a další, kteří se od podzimu loňského roku schází jednou za měsíc,“ říká starosta Karel Zrůbek.

„Od července také do stálého stavu přibude jeden strážník městské policie a navýší tak stav na čtyři. A máme připravenou vyhlášku, která omezí konzumaci alkoholu na veřejnosti. Tu v této době konzultujeme s ostatními městy, kde podobné vyhlášky už platí a nakonec ji necháme prověřit ministerstvem vnitra. Na zastupitelstvo by se měla dostat už letos v září,“ doplňuje starosta.

Tato vyhláška doplní tu, kterou zastupitelé odhlasovali na začátku května a která omezuje hazard na území města. Více zde.

„Nejzásadnější z celé koncepce bezpečnosti je posílení kamerového systému ve městě. V současné době máme venku tři kamery. Zpracovaný projekt s rozpočtem 3,5 milionu korun ale počítá se čtrnácti kamerami včetně jedné mobilní a také s přenosným radarem na měření rychlosti. Součástí celého projektu je i nákup dvou obslužných pultů, které budou mít jak městští strážníci, tak i Policie ČR v Horažďovicích,“ říká starosta Karel Zrůbek.

Někteří obyvatelé města jsou ale k plánovaným opatřením skeptičtí. „Je pravdou, že se ve městě cítím stále méně bezpečně, ale jestli se kriminalita sníží tím, že tu budeme mít o jednoho strážníka navíc nebo plno kamer, tak tomu moc nevěřím,“ říká obyvatelka Horažďovic paní Jana.

„Všechna opatření, která děláme, mají za úkol zvýšit prevenci kriminality a konkrétně kamerový systém bude zásadní při objasňování trestné činnosti,“ zakončuje starosta.

Na kamerový systém už město získalo dotaci ve výši 1,5 milionu korun z Plzeňského kraje, hotový by měl být v příštím roce. 

 

Také o problematice bezpečnosti v Horažďovicích budete moci diskutovat na stránkách RegionpodLupou.cz. A to ve čtvrtek 21. června, kdy hostem na chatu bude od 13:00 hodin starosta Horažďovic Karel Zrůbek (ČSSD)

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 14.06.2012 10:25, Reagovat

No vidíte, a já pamatuju když v Horažďovicích žádné kamery nebyly, na město stačila 2 členná policejní hlídka na služebně a byl klid, člověk neměl strach po setmění, někdy i za dne vystrčit ven nos. A to si představte, že to bylo za těch ZLÝCH komunistů! Kde že ty loňské sněhy jsou?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.