ODS dnes vybere kandidáty do předčasných voleb, starosta Klatov Rudolf Salvetr bude chybět

ODS dnes vybere kandidáty do předčasných voleb, starosta Klatov Rudolf Salvetr bude chybět | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tereza KubalíkováTereza Kubalíková

studentka FF ZČU

Více

Václav DuffekVáclav Duffek

Starosta Koutu na Šumavě

Více

Vlastimil KonrádyVlastimil Konrády

zastupitel města Domažlice

Více

ODS dnes vybere kandidáty do předčasných voleb, starosta Klatov Rudolf Salvetr bude chybět

Plzeňský kraj, Praha, 02.09.2013, aktualizováno 15:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Delegáti regionálního sněmu ODS dnes večer v Plzni sestaví kandidátku do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny. Předpokládá se, že jejím lídrem bude místopředseda strany Jiří Pospíšil (ODS) a hned za ním pak bývalý poslanec Jiří Papež (ODS). Jisté je, že na kandidátce bude chybět starosta Klatov Rudolf Salvetr (ODS), který se v loňských senátních volbách v kraji dostal, jako jediný člen ODS, do druhého kola.

Jiří Pospíšil je jednoznačným favoritem na pozici lídra kandidátky ODS v Plzeňském kraji. Loni vyhrál krajské volby, je považován za jednoho z nejpracovitějších ex-ministrů, je místopředsedou ODS a navíc stále patří mezi nejoblíbenější politiky v zemi.

Našemu serveru ale důvěryhodný zdroj prozradil, že někteří jeho spolustraníci ho na pozici lídra nechtějí. Klatovské sdružení ODS mělo na svém zasedání místní rady v Klatovech údajně vyzvat Jiřího Pospíšila a Jiřího Papeže aby do letošních voleb do Poslanecké sněmovny vůbec nekandidovali.

„To musím jednoznačně dementovat. Na zasedání proběhla pouze diskuze o tom, že strana by měla projít zásadní sebereflexí a reformou, ale že by na kandidátce neměl být pan Pospíšil nebo pan Papež, tak to tam rozhodně neproběhlo. To jednoznačně odmítám, nic takového tam nepadlo,“ vyvrátil předseda místního sdružení Klatov Štěpán Bečvář (ODS).

Návrh klatovského místního sdružení se přitom měl objevit i v usnesení zasedání oblastního sněmu. Navíc její delegáti měli odmítnout na kandidátku jakoukoli nominaci.

„Je to nesmysl, nic takového v usnesení není. Nominace pana Pospíšila a Papeže se tam neřešily. Naopak jsme navrhli kandidáty na kandidátní listinu a to starostu Sušice Petra Mottla (ODS), místostarostu Horažďovic Jana Buriánka (ODS) a Michala Šnebergra mladšího (ODS),“ vysvětluje předseda oblastního sdružení Klatovy Michal Šnebergr (ODS).

Mezi nominovanými tak chybí asi nejvýraznější postava klatovské oblasti ODS, starosta Klatov Rudolf Salvetr, který se v loňských volbách do Senátu dostal až do druhého kola, ve kterém prohrál s Janem Látkou (ČSSD) o pouhých 737 hlasů.

„Mě prioritně zajímá komunální politika a jak jsem viděl možnost sloučit mandát senátora a starosty, tak sloučení mandátu poslance s výkonem starostovských povinností není možné. Proto jsem nominaci odmítl,“ dodává Rudolf Salvetr.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

guma 02.09.2013 17:38, Reagovat

No to je právě jejich sebereflexe - k čemu jsou nové volby, když se tam cpou na přední místa zase ti, kteří mají dlouhodobě podíl na pádu volebních preferencí ODS. Osobní odpovědnost vyřeší tím, že se zase nacpou do sněmovny. A neskončí dokud nepadne ODS naprdel úplně. Ještě že máme to kroužkování!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.