Kdo nahradí hejtmana, zopakuje se tři roky stará historie?

Kdo nahradí hejtmana, zopakuje se tři roky stará historie? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan HájekMilan Hájek

provozní technik Diecézní charity Plzeň

Více

Vít ProcházkaVít Procházka

Student ZČU v Plzni

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Kdo nahradí hejtmana, zopakuje se tři roky stará historie?

Plzeňský kraj, Praha, 29.08.2013, aktualizováno 30.08.2013 19:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny pravděpodobně působí rošádu ve vedení Plzeňského kraje. Pokud hejtman Milan Chovanec (ČSSD), lídr kandidátky ČSSD v Plzeňském kraji, uspěje a půjde na službu do Prahy, bude se hledat hejtman nový. Milan Chovanec řekl exkluzivně našemu serveru svůj tip, kdo by ho mohl nahradit.

Pokud Milan Chovanec uspěje v předčasných volbách, bude mít Plzeňský kraj nového hejtmana. | Autor: Roman KliskýPokud Milan Chovanec uspěje v předčasných volbách, bude mít Plzeňský kraj nového hejtmana. | Autor: Roman Kliský

Pokud Milan Chovanec ve volbách uspěje, bude se, jako přes kopírák, opakovat situace ze září roku 2010, kdy do poslanecké sněmovny odcházela tehdejší hejtmanka Milada Emmerová. Nahradil ji právě Milan Chovanec, tehdejší první náměstek mající na starosti ekonomiku.

„Já jsem příznivcem evoluce a proto by nebylo dobré přemýšlet o někom, kdo s krajem nemá vůbec zkušenosti. Můj případný nástupce by se měl rekrutovat z mých náměstků,“ říká Milan Chovanec.

S největší pravděpodobností by se případným novým hejtmanem mohl stát Václav Šlajs (ČSSD), Jaroslav Bauer (ČSSD) nebo Ivo Grüner (ČSSD).

„Já vidím nejméně dvě jména, o kterých by se dalo mluvit, jako o mých nástupcích. Nejvážnějším kandidátem je pan Václav Šlajs a to i z titulu prvního náměstka. Budeme o tom ale ještě diskutovat,“ doplňuje hejtman Chovanec.

Pokud Milan Chovanec vymění post hejtmana za poslanecký mandát, o jeho nástupci by mělo být jasno na nejbližší možném zasedání zastupitelstva kraje po volbách, které se bude konat pravděpodobně v prosinci nebo na začátku ledna.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Více ke kauze Předčasné volby do Poslanecké sněmovny

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Pavel27 30.08.2013 00:01, Reagovat

Takže ČSSD zase všechny vypekla, stejně jako s Emmerovou hejtman po roce zdrhne do Prahy. No vzhledem k tomu, jaké má teď kraj dluhy se mu nedivím, já bych běžel taky. Estébák Šlajs to má na dožití, kandidovat nebude, tak je mu to jedno.

KAB 30.08.2013 09:24, Reagovat

Myslím že se mýlíte a to dokonce ve všem :)

Za prvé ČSSD nikoho nevypekla, Chovanec PŘED volbami jasně řekl, že pokud dostane nabídku přejít do centrální vlády, odejde do Prahy. Byť jsem ČSSD nevolil, tohle jsem od něj slyšel a voliči tohle tedy velmi přesně věděli.

Plzeňský kraj - jako jediný - není zadlužený a to je do značné míry právě zásluha hejtmana Chovance. Byť nejsem jeho volič, tak si i ode mne za toto zaslouží poděkování a myslím že od nás všech.

Byl to člověk - a stále je, volby ještě neproběhky :) - na svém místě. Ty jeho náhradníky, neznám, netuším tedy co bude dál, s kým a jak kvalitně, to ukáže až čas.

Kamil 30.08.2013 05:42, Reagovat

Jaké má kraj dluhy? Že o tom nic nevím. Mám za to, že Plzeňský kraj je jediný nezadlužený. Nesmíte věřit všemu, co říká a píše pan Pospíšil! Nestal se hejtmanem, tak pomlouvá, jak může. Ale teď myslím má ODSka dost starostí sama se sebou.

pepe 01.09.2013 17:45, Reagovat

Tak to se všichni hrozně mýlíte. Kraj už je v dluhu z roku 2012. Podívejte se na stránky kraje, kde je rozpočet z roku 2012 a jak kraj hospodařil, je to darda. Také jsem na zastupitelstvu byl, a tam jsem to také slyšel.

KAB 01.09.2013 18:59, Reagovat

Pročetl jsem si oba rozpočty (2012 i 2013) a žádný dluh tam ani jeden rok nevidím.

Kdyby zlodějský trotl Pospíšil a jeho strana takto hospodařila na celostátní úrovni, nezvýšil by se státní dluh ČR o více než 700 miliard za tu dobu co byli u moci.

Dudl 29.08.2013 19:25, Reagovat

Jasně, jako vždy pan hejtman tajemný a mlží. Jenže místo něho není nikdo tak dobrý jako on. Ale on do Prahy patří.

Kamil 29.08.2013 22:19, Reagovat

Ano, bude to ztráta pro Plzeňský kraj. Ale pan Chovanec je politický talent. Pokud se stane ministrem dopravy, tak to bude velká pozitivní změna po Šmerdovi, Dobešovi a Stanjurovi. No, ta "vláda rozpočtové zodpovědnosti" toho udělala pramálo pozitivního.

zdenda 03.09.2013 18:49, Reagovat

Pan hejtman spolu s ČSSD opět podvedli své voliče. Pan Chovanec se nechal zvolit pouze na dva roky a teď odchází do Prahy. Jako svého nástupce zde nechá prvního náměstka bývalého agenta STB RsDr.Václava Šlajse. Kamile opravdu počkejte s Vašimi závěry až o nějaké vykonané práci. Bojím se a jsem i jist, ze budeme všichni zklamáni.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.