Centrální obvod se zabývá možnostmi elektronických aukcí energií

Centrální obvod se zabývá možnostmi elektronických aukcí energií | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Centrální obvod se zabývá možnostmi elektronických aukcí energií

05.08.2013, aktualizováno 20:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rostoucí ceny energií trápí dnes snad každého spotřebitele, občany Městského obvodu Plzeň 3 nevyjímaje. Již několik měsíců zjišťujeme podmínky a výhodnost energetických aukcí pro občany.

Máme zpracované výsledky jednotlivých energetických aukcí z jiných měst a já osobně jsem se 13. června setkal s místostarostou Prahy 6, kde taková aukce v letošním roce proběhla. Řada lidí má již negativní zkušenosti s různými podomními prodejci energií, a tak jsem se zajímal o všechny zkušenosti a podrobnosti, abychom občany ochránili před možnými riziky souvisejícími se změnou dodavatele energií.

V současné době má již vedení připravený materiál do Rady městského obvodu Plzeň 3, na kterém od jara pracuje řada odborů úřadu. Ten obsahuje přesný harmonogram energetické aukce v našem obvodu. Pokud Rada schválí podmínky a termíny, nebude již nic bránit tomu, aby se občané do aukce přihlásili a zajistili si tak levnější energie na nastávající období.

Po zasedání Rady 13. 8. bude ÚMO Plzeň 3 veřejnost informovat prostřednictvím médií o konkrétních krocích a termínu konání energetické aukce. Podrobné informace najdou zájemci také na webu obvodu www.plzen3.eu.  

V této souvislosti je ale zcela nepochopitelné, proč někteří zastupitelé za TOP 09, jmenovitě pan Škarda, vydávají v současné době prohlášení do médií, že obvod se touto problematikou nezabývá. Jelikož Radoslav Škarda vykonává na MO Plzeň 3 funkci uvolněného předsedy Kontrolního výboru, má o všech krocích jasné informace a také ví, že se podmínky pro uskutečnění energetické aukce budou projednávat právě v polovině srpna. Pro občany samotné by jistě bylo přínosnější, aby se opozice aktivně zapojila do práce na přípravě energetické aukce než vydávat kritická prohlášení pro média.

 

 

Autor: Jiří Strobach

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Alfa 07.08.2013 08:25, Reagovat

Jééé tak nejdřív nám Modří ptáčkové v parlamentu zvednou daně a DPH, čímž se zdraží i elektrika a pak nám jí pomocí aukce budou chtít zase zlevnit.

Mám pocit, že pravá ruka neví co dělá levá

Jiří Valenta 05.08.2013 09:58, Reagovat

Tak to jsem ani nevěděl, že na "trojce" je i místopředseda Kontrolního výboru uvolněnou funkcí. To mi zase pan starosta nemile překvapil :-)

Volič 05.08.2013 10:50, Reagovat

Pokud vím, tak Radek Škarda je uvolněným předsedou KV na trojce. V článku je chyba :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.