VÍME PRVNÍ! Policie zahájila trestní stíhání šéfa Mladých konzervativců. Hrozí mu až osm let za mřížemi

VÍME PRVNÍ! Policie zahájila trestní stíhání šéfa Mladých konzervativců. Hrozí mu až osm let za mřížemi | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie ŠamanováMarie Šamanová

Koordinátorka sociálních služeb

Více

Miroslav NenutilMiroslav Nenutil

Senátor PČR

Více

Lukáš BartoňLukáš Bartoň

Konstruktér, Krajský předseda Pirátů

Více

VÍME PRVNÍ! Policie zahájila trestní stíhání šéfa Mladých konzervativců. Hrozí mu až osm let za mřížemi

Plzeň, 18.07.2013, aktualizováno 20.07.2013 11:55 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po lednové amnestii byl šéf sdružení Mladých konzervativců Jiří Fremr čistý jako lilie. Pravomocný dvouletý podmíněný trest s odkladem na dva roky za trestné činy ublížení na zdraví, výtržnictví a poškozování cizí věci, kterých se měl dopustit při venkovské potyčce v květnu 2010, mu byl prominut a podle usnesení Okresního soudu Plzeň - město se na něj musí pohlížet jako by nebyl odsouzen. Tím by příběh Jiřího Fremra skončil a my bychom neměli o čem psát. Jenže policie začala psát příběh s pořadovým číslem dvě, který může pro Jiřího Fremra skončit až osmiletým trestem za křivé obvinění.

Usnesení policie o zahájení trestního stíhání převzal šéf mladých konzervativců před několika dny. V minulosti se nám nepodařilo získat jakékoliv jeho vyjádření či stanovisko, tentokrát s námi sice s rozpaky, ale hovořil. „Ano, je pravda, na co se mě ptáte. Obdržel jsem usnesení policie o zahájení trestního stíhání mé osoby za křivé obvinění.“. Jiří Fremr nám dále potvrdil, že jde skutečně o kauzu potyčky z roku 2010, při které se dostal do střetu s Milošem Knedlhansem. „Zastal jsem se ženy, kterou slovně i fyzicky napadl. Nelituji, že jsem to udělal, udělal bych to znovu. Průběh potyčky soud posoudil v můj neprospěch, už ho nebudu komentovat, byl jsem amnestován. O to více jsem nemile překvapen z toho, co teď předvádí policie,“ konstatoval Fremr.

Jistě všem bleskne hlavou otázka, co tedy vlastně policisté šetří a proč se po amnestii ke kauze znovu vrátili? Odpověď je prostá. V odůvodnění usnesení o zahájení trestního stíhání Jiřího Fremra ze dne 5. června 2013 policisté uvádějí, že ke svým poznatkům přišli při prošetřování podnětu z června 2010, který podal právě Jiří Fremr na Miloše Knedlhanse. V něm ho označil jako útočníka s tím, aby policie prošetřila, zda nespáchal trestný čin. Policisté zřejmě měsíce vyčkávali, jak dopadne soud. Ten uvěřil verzi Miloše Knedlhanse a potrestal Jiřího Fremra. A i když mu byl amnestií trest prominut, policie usoudila, že Fremr svým podáním Knedlhanse křivě obvinil a začala konat. Podle našich informací navíc hodlá také zahájit trestní stíhání čtyř svědků, kteří tehdy u soudu vypovídali ve prospěch šéfa mladých konzervativců a to za křivé svědectví. Možná to zní podivně a složitě, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Vraťme na začátek naše příběhu. Co se v květnu před třemi lety stalo? Podrobně popisovat venkovskou potyčku, kterou řešily soudy více než dva roky by zabralo několik stran. Podstatné je, že pár minut po půlnoci na první máj v roce 2010 šel Jiří Fremr se svou kamarádkou po chodníku a před nimi běžel pes. Toho měl autem ohrozit řidič Miloš Knedlhans. Z úst dvojice padlo na adresu řidiče pár tvrdších slov. Knedlhans zastavil, vystoupil a došlo k potyčce. Fremr měl poškodit auto a také zranit Knedlhanse. Každý z účastníků popisuje incident jinak, dokonce i Fremrovi svědci, o kterých soud prohlásil, že své výpovědi přibarvovali. Šéf mladých konzervativců byl nakonec loni v prosinci pravomocně odsouzen k dvouletému trestu s podmíněným odkladem na dva roky. A náš první příběh končí lednovou amnestií prezidenta Klause.

Ten druhý začíná zahájením trestního stíhání Jiřího Fremra. Kdo k němu píše scénář? Přesune se jeho děj do soudní síně? Jak skončí? A kdy? Je politická angažovanost mladého konzervativce a znovuotevření kauzy věc čistě náhodná? „Víte, chci věřit, že orgány činné v trestním řízení u nás fungují dobře a nezaujatě. Ale když si vezmu, že teď po třech letech si policie najednou vzpomene, že mě musí z něčeho obvinit, přijde mi to dost zvrácené,“ dodal Jiří Fremr.

Autor: Alena Maršálková

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Více ke kauze Jiří Fremr, obvinění za křivé obvinění


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (37 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Spravedlnost 23.10.2015 17:02, Reagovat

Soud zmírnil trest předsedovi Mladých kozervativců Fremrovi
Plzeň – Odvolací soud ve čtvrtek už potřetí rozhodoval o republikovém předsedovi Mladých konzervativců, který úzce spolupracuje s ODS.

Jiří FremrAutor: Archiv Deníku
Za křivé obvinění dostal Jiří Fremr již dvakrát podmínku, ale Krajský soud v Plzni věc vždy vrátil Okresnímu soudu Plzeň – město. Ten Fremra sice zprostil části obžaloby, ale v druhé části politika potrestal 24měsíční podmínkou s odkladem na zkušební dobu osmnácti měsíců. Verdikt není pravomocný, protože státní zástupce se odvolal.
Soud projednává kauzu proto, že Fremr křivě obvinil Miloše Knedlhanse z napadení, ke kterému mělo dojít na jaře roku 2010. Fremr navíc tvrdil, že mu zasahující policisté uštědřili facku.
Vše se týká incidentu, který se odehrál v noci na 1. května 2010. Fremr se tehdy v plzeňském Újezdu vracel se známými z májky a kolem projíždělo auto, ve kterém seděl Miloš Knedlhans. Fremr na auto vulgárně pokřikoval a v tu chvíli Knedlhans zastavil. Opilý Fremr se dostal se sokem do potyčky. Knedlhans nakonec musel podstoupit operaci. Za tuto rvačku dostal na konci roku 2012 Fremr podmínku – vše ale bylo zahlazeno prezidentskou amnestií.
Jenže tím kauza neskončila, protože státní zástupce dospěl k závěru, že po konfliktu Fremr nařkl řidiče, že ho napadl první, a obžaloval politika ještě z křivého svědectví.
Okresní soud před rokem a půl potvrdil, že Fremr neříkal pravdu, a za křivé svědectví mu vyměřil 28měsíční podmínku. Poté, co krajský soud na okres kauzu vrátil kvůli neúplnému dokazování, zmírnila soudkyně Martina Modráková trest na 25 měsíců s odkladem na dva roky. Také druhý verdikt krajský soud zrušil, protože ten okresní nevzal v potaz věrohodnost Knedlhanse a jeho manželky.
„Není pochybnost, že obžalovaný obvinil poškozeného s cílem zakrýt či zlehčit svůj trestný čin,\" odůvodnila ve čtvrtek rozsudek Modráková.
16.10.2015

Autor: Martin Švec

Vrána 24.07.2013 13:04, Reagovat

Ty samý prasárny co tady dřív dělali komáří teď dělají ODSácí. taky si myslí, že jsou nadlidi!!!

Vosí Hnízdo 24.07.2013 17:55, Reagovat

No tak já si myslím, příteli, že proti dnešním prasárnám Modrého Moru byli i ti, co byli tzv. "u Komunistů" (všelijací kariéristé a podvraťáci, dnes nalezlí právě u Modrého Moru) sborem vídeňských slečinek. Systém je totiž držel na uzdě. A jestli podle vás byly ty prasárny Komunistů to, že dali lidem důstojnou práci, dali lidem najíst, nikdo nebyl bezdomovcem, nebylo možno si vzít úvěr bez jistoty splacení, zdraví nebylo za peníze, studia zdarma, byly jistoty na stáří a nemoc.....ad ad, tak jsem Vás asi špatně pochopil.

PRÁVNÍK 22.07.2013 20:15, Reagovat

Dlouho jsem tady nebyl,ale neuškodilo by vám malé školení v právu. Za co chce policie Fremra stíhat? Za to, že po rvačce oba podali na sebe trestní oznámení? Kdyby tak šetřili každou kauzu po každém soudu, tak jsme zavaleni žalobami. Jsou to amatéři. Jestli se propůjčili k politickému boji, tak to měli udělat chytřeji.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 07:14, Reagovat

Naštěstí existuje i správný výklad práva a nejen ty vaše polemiky pochycené na plzeňských právech. Vrchol drzosti je, že tento násilník, opilec a hospodský rváč si dovolí ještě někoho obviňovat. A slušný člověk by musel trkat, aby si to od toho vyvrhela ještě nechal líbit. Politický boj jsou násilnické výpady bojůvek Mladých konzervativců proti slušným lidem s opačným názorem. Politický boj je najímání kriminálnických mlátiček na nepohodlné lidi dokonce z vlastních řad.... Toho si všímejte "PRÁVNÍKU". Chápu, že jako kobyla v posledním tažení se budete zastávat této lidské spodiny z řad Modrého Moru a jeho přicmrndávačů, ale věřte, že vám to bude houby platné. Lidé už ví, jaká havěť se jim postarla o totální zničení a zaprodání země i jejich budoucnosti a lidé se postarají o to, aby ta havěť skončila, kde skončit má. Na Pankráci, Borech nebo ve Valticích, případně na Mírově.

GK 22.07.2013 19:54, Reagovat

Největší gay klub v republice - Mladí konzervativci - si myslí, asi díky studiím na plzeňských právech, že jsou jeho členové nedotknutelní. Omyl.

xXx 19.07.2013 13:41, Reagovat

Modrá základka!!! tohle nám potom vládne!!!

KAB 19.07.2013 07:30, Reagovat

No on přece dostal amnestii za tu rvačku (odhaduji t.ř. výtržnictví, možná ublížení na zdraví). Vyšetřován je pro t.č. křivého obvinění.

Za tím nikdo stát nemusí a nejspíš ani není, jde o naprosto standardní a správný postup: policie to vyšetřit musí a pak se uvidí, jak výsledek šetření posoudí státní zástupce.

Policie přece nemůže říct "no jo, to je známej ODSák, to šetřit nebudeme" - platí tu nějaká procesní pravidla a částečně máme i právní stát. Tohle se děje běžně, akorát jde z pohledu ODS o anomymní lůzu a tak jim to nevadí, jen když jde o ně samé, to se ozvou.

Vosí Hnízdo 19.07.2013 06:00, Reagovat

Je dobře, že tento vyvrhel a hospodský rváč si své výpady jen tak za klobouk nedá. Však známe jeho téměř polofašistickou bojůvku a její soukmenovce z řad Mladých konzervativců. Zahleděl se někdy někdo do jejich tváří a zaposlouchal se do jejich názorů? Pokud ano, je mu jasné co za nebezpečné lidi má před sebou. Z historie víme, že Hitlerův Hitlerjugennd byl nejfanatičtější ke zrůdným myšlenkám a tady je to to samé.

Vosí Hnízdo 24.07.2013 10:55, Reagovat

Fanatičtější než Němci jsou komunisté.I já to denně při svých konáních dokazuji.
Ať žije LENIN! I když je už 90 let chcíplej.

Alfa 19.07.2013 08:49, Reagovat

Jediný rozdíl mezi fašistou a kumunistou je v tom, že Hitler zabil méně lidí než Stalin

K. 19.07.2013 09:48, Reagovat

A mezi komunistou a kapitalistou? :) Upřímně, když si mám vybrat a za rok ve volbách budu muset, po zkušenostech s kapitalisty já budu volit komunisty, považuji je za mnohem menší zlo.

Alfa 19.07.2013 13:39, Reagovat

Kolik kapitalista zabil, umučil a popravil lidí? Kolik jich nehnal do koncentráku a do pracovních táborů?

K. 19.07.2013 15:42, Reagovat

To nikdo neeviduje, protože to není in. Ale lidí, co spáchali sebevraždu, protože neměli z čeho koupit jídlo, novorozeňat v kontejnerech, bezdomovců - řádově odhaduji několik miliard zničených životů.

A zbytek v neustálem strachu z toho, že za měsíc přijdou o práci a budou muset skočit ze zoufalství pod vlak (sem patřím i já a je to hodně pravděpodobný scénář).

Zkusil jsem si život v obou režimech, v obou jsem byl normální poctivě pracující člověk, co nikdy nic nekradl a nikdy nikoho nepodvedl - a dnes poprvé se ve svém pozdně středním věku bojím o svůj život.

A abych se nemusel bát, že budu muset spáchat sebevraždu, budu volit komunisty - poprvé jsem je volil nedávno do kraje a budu už stále, pokud mě dřív kapitalisté nezlikvidují.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 07:42, Reagovat

Za svých milovaných komunistů jsme kradli všichni a veřejně. Kdo nekradl, okrádal svoji rodinu.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 15:11, Reagovat

Komunisti byli horší než fašisti.
Za jejich vlády všude všeobecný nedostatek všeho, cenzura nesvoboda, zadrátovaný Absurdistán. Politické vraždy a kriminály. Komunisti byli vrazi, krev na rukou mají dodnes s Filipem a Grebeníčkem, jehož táta byl válečný zločinec a vrah řady politických vězňů.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 15:49, Reagovat

O vrazích vím jen o jedněch. O těch, kteří Grebeníčkovo tátu uštvali k smrti!!

Vosí Hnízdo 24.07.2013 10:59, Reagovat

Brebeníčkovo táta byl největší moravskej vrahoun. Nebyl uštván, protože strachy nevylez ani mezi dveře. Věděl, proč má v kalhotech pořád plno.

Vosí Hnízdo 24.07.2013 17:48, Reagovat

Drž se raději tématu diskuse. Toto je diskuse o syčákovi z Mladých konzervativců a ne tahání věčných kostlivců ze skříně z 50. let. Ale vyprávěj něco dutohlavovi, co si nevymyslí ani vlastní nick a ještě blbě mele. Rád s tebou podiskutuji blíže, až na to tady bude téma, ale myslím si, že tady je to od věci. Jen vyrušuješ, když dospělí diskutují. klone.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 15:47, Reagovat

Tos mi zase pobavil. Na jaké škole tě to učili? Že by zvláštní sorbona?

Alfa 19.07.2013 16:07, Reagovat

Je-li někdo dnes komunista, nese také cejch všech zvěrstev i z 50tých let, kterých se lidé v duchu komunismu dopouštěli.

Vosí Hnízdo 24.07.2013 11:00, Reagovat

Plně souhlasím. I já jsem odpovědnej blbec.

Jiří Valenta 20.07.2013 00:09, Reagovat

..to je naštěstí pouze Váš zcestný a hodně nekvalifikovaný názor. .a většina společnosti již dokáže odlišit "kdo je kdo" a netové anonymní plácání prázdných frází nikoho nepřesvědčí..Snažte se pro tento stát něco vůbec udělat a ne takto ploše anonymně exhibovat

Vosí Hnízdo 24.07.2013 11:01, Reagovat

Tak je nečni, soudruhu...

Vosí Hnízdo 23.07.2013 07:47, Reagovat

Opírat se o momentálí mínění ve společnosti a tak pak jednat je hodně riskantní. V Německu v roce 1933 stál celý národ za Hitlerem a ječho ideologií. A JAK TO DOPADLO! Skoro tak, jako po komunistech!

Vosí Hnízdo 23.07.2013 08:56, Reagovat

Když už píšeš pod cizím nickem, tak alespoň nemel takové bláboly. Skutečně tomu věříš nebo píšeš jen tak ze setrvačnosti? Tak se zeptej pamětníků, pokud nevíš, jak vypadala naše země po Komunistech. Jen státní dluh připomenu. Kolik byl tehdy a kolik teď. Dále jsme byli soběstační v zemědělství, ve většině průmyslové výroby, lidi měli své jistoty, byla zaměstnanost.... mám pokračovat. Chudáku, když už něco takového vypustíš, trochu přemýšlej, ať se neztrapníš zase. JInak mne těší, že pozorně čteš mé příspěvky a chápu, že jedinec tvé ráce si svůj výstižný nick vymyslet nedokáže. Co čekat od někoho, kdo napíše tak přitroublé srovnání.

K. 19.07.2013 16:16, Reagovat

No dobře, to je nějaké heslo z protikomunistického školení. Já se ale v kapitalismu bojím o život a jinou možnost než volit socialismus nemám - jedině ten život ukončit preventivně hned, což se mi zatím nechce, nejdřív zkusím změnu, která by podle mě měla být k lepšímu.

Jinak kapitalismus páchal stejná nebo spíše větší zvěrstva jako Francouzi ve Vietnamu, Britové v Africe či Indii, Belgičané v Kongu a Američané v Koreji a Vietnamu.

Režimy si nemají co navzájem vyčítat, rozdíl je pouze ve jménech, nikoliv akcích a postupech.

Vosí Hnízdo 23.07.2013 07:49, Reagovat

A Rusové na vlastním národě a po celé Evropě! Jejich děti jsou dnes největší a nejkrutější mafie na světě!

Vosí Hnízdo 23.07.2013 09:01, Reagovat

Mám v Rusku dost známých a nikdo z nich mafián není a ani jeho děti. Mafie jsou v každé zemi a je to plod kapitalismu. Nevím jestli je ruská mafie nejkrutější, nicméně rozhodně celý ruský národ nejsou mafiáni. Opravdu věříš tomu, cos napsal?

RINGO 18.07.2013 23:52, Reagovat

Nechci se zastávat někoho, kdo se pere, když ho soud potrestal, tak asi věděl proč, ale nechápu, že když dostal amnestii, zase ho policajti vyšetřují? To je fakt přitažené za vlasy.

123občan 18.07.2013 23:32, Reagovat

Co to píšete za nesmysly, je to likvidační akce Fremra, někomu vadí a tak se ho snaží zničit.

taba 18.07.2013 23:23, Reagovat

Kecy, proč by se socani mstili kmotrovi Jurečkovi. Je to akce bývalých členů ods, kteří teď škodí pod hlavičkou občané.cz

ZAZU 18.07.2013 23:20, Reagovat

Hele, ať je to socan nebo odeésák, je to svinstvo. Policajti by sami na nic takového nepřišli. Po městě jdou drby, že to je akce socanů, aby se pomstili Jurečkovi, ten se Fremra zastal.

Jiří Valenta 19.07.2013 08:56, Reagovat

Myslím si,že to bude jednodušší. Když Vás někdo v opilosti bezdůvodně zmlátí a těžce zraní (viz podmínka na dva roky) je to věc první. Ale když Vás pri vyšetřování a u soudu ještě samotný pachatel označí za viníka, tak se jedná o věc, kterou by si asi nenechal líbit žádný slušný člověk. .Takže jaká válka?

Alfa 19.07.2013 08:47, Reagovat

Tohle je vnitřní válka ODS.

KAB 18.07.2013 17:36, Reagovat

Z toho kluka vyroste správně ODSák, má našlápnuto dobře :) Ještě nějakou štětku, aby jí mohl dávat z veřejných peněz několik set tisíc měsíčně a nějakou tajnou službu, nejlépe vojenskou, na hraní - a bude jako pan předseda.

Alfa 18.07.2013 15:56, Reagovat

Modrý výkvět...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.