Ekoaktivisté se znovu ukázali jako ekoteroristé

Ekoaktivisté se znovu ukázali jako ekoteroristé | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Ekoaktivisté se znovu ukázali jako ekoteroristé

12.07.2013, aktualizováno 19:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Již ve svém článku 24.9.2012 jsem si postěžoval, jaké poměry panují na Šumavě, ale i jinde, když se do problému zapojí rádoby "ochránci přírody", kteří mnohdy nerozeznají kosa od vrány.

Téměř 70 let nemohli pěší turisté na pětikilometrovou tůru na přechod Modrý sloup. Za totality 40 let po této trase hřměly motory vozidel pohraniční stráže.

Letos se měli turisté konečně dočkat. Ministerstvo životního prostředí ve shodě s NP Šumava a se všemi šumavskými obcemi vydalo rozhodnutí otevřít trasu pro pěší turisty od 15. července. Společným výzkumem s bavorskou stranou se prokázalo, že přítomností návštěvníků chráněný tetřev hlušec nebude ohrožen. I já jsem se těšil na pěknou tůru do prostoru, který byl hned v Modravě u cesty kdysi označen cedulemi "Hraniční pásmo, vstup jen na povolení".

Všichni turisté a skuteční milovníci přírody dostali pěknou facku - Krajský soud v Českých Budějovicích vyhověl žalobě ekologických aktivistů a zamítl Rozhodnutí MŽP o otevření trasy. Znamená to, že letos se určitě na Modrý sloup nepodíváme. Aktivisté opět zabodovali nad standartními postupy úřadů. Opět ukázali, že jim vůbec nejde o ochranu přírody, ale o bohapusté vyštvávání lidí ze Šumavy. Je to pro mne další smutné poznání, co různí ekologičtí aktivisté a ekologická hnutí dokážou. Zmařili rozhodnutí, které bylo v souladu MŽP, Správy NP Šumava a všech šumavských obcí v čele se starostou Modravy panem Antonínem Schubertem.

Když jsem v minulém roce viděl aktivisty, jak se přivazují mke stromům v místech řádně povoleného kácení stromů, napadlo mi jediné řešení, aby od rodičů dostali pořádně páskem na zadní část těla.

Různí rádoby ekologičtí aktivisté by na Šumavě měli konečně přestat překážet. Když se shodli MŽP, NP Šumava a všechny obce Šumavy, je to pro mne jasný signál o správnosti řešení.

Držím obci Modrava a panu starostovi Antonínu Schubertovi všechny palce v dalším postupu při prosazení ušlechtilého záměru!

Autor: Jan Poduška

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 29.07.2013 07:22, Reagovat

To s sebou bohužel přináší nová doba. Tihle aktivisté jsou zpravidla frackové z vysoce postavených rodin, papánek jim dá auto, kapesné vyšší než má průměrná čtyřčlenná rodina příjem a fracek se nudí, tak si najde téma, kde si může zablbnout. A pak se holt přivazují ke stromům a škodí ostatním jak to jen jde - oni jsou nad nimi, jsou zajištění, vysmátí a ostatní ať uhnou z cesty a této zlaté mládeži nepřekáží.

Josef 26.07.2013 15:55, Reagovat

Zaplať PánBůh, že ekologičtí aktivisté pomáhají a soudy vyhrávají. Hluboko se skláním před těmito lidmi, kteří pomáhají chránit přírodu bez ohledu na nebezpečí, které jim hrozí. Jinak by už ze Šumavy dávno bylo jedno velké rekreační středisko... A lidé typu Jana Podušky by se měli stydět, protože skuteční škůdci jsou oni, ne ekologičtí aktivisté.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.