Rusnok je odborníkem, kterého uznává Nečas i Kalousek. Není to o kamarádech, tvrdí Dita Portová

Rusnok je odborníkem, kterého uznává Nečas i Kalousek. Není to o kamarádech, tvrdí Dita Portová | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan FluxaJan Fluxa

Místostarosta MO Plzeň 2 - Slovany

Více

Jiří CimpelJiří Cimpel

Obchodní ředitel

Více

Miroslav RauchMiroslav Rauch

Starosta Hostouně

Více

Rusnok je odborníkem, kterého uznává Nečas i Kalousek. Není to o kamarádech, tvrdí Dita Portová

Plzeňský kraj, Praha, 26.06.2013, aktualizováno 27.06.2013 10:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Je možné hledat spojení nového premiéra Rusnoka, jeho ministrů se Stranou práv občanů – Zemanovci nebo ne? Podle některých politiků z levicových a také pravicových stran je toto spojení jasné. Místopředsedkyně SPOZu a zároveň předsedkyně SPOZ Plzeňského kraje Dita Portová tvrdí, že kdo hledá, najde, ale je to prý nesmysl. Miloš Zeman pověřil vládou odborníka.

Dita PortováDita Portová

Jak hodnotíte krok prezidenta Miloše Zemana, který musel vědět, že se jmenování úřednické vlády nesetká ve Sněmovně s pochopením?

„Pan prezident se v každém případě choval očekávatelně a pro mě a jistě i pro mnohé další, to nemohlo být překvapení. Nejméně týden před tím se spekulovalo, že má zájem o úřednickou vládu. Navíc on nemohl jmenovat vládu Nečase bez Nečase, protože ta vládní velká kauza není došetřená a bylo by to obrovské riziko do dob příštích. Nevím, jestli by tam nebyla rozkolísaná záruka vyšetřování. Na druhou stranu nevím, jak velká jistota by byla vláda opírající se o 101 hlasů. Nevím, jaká by byla její živostnost. Ona Karolína Peak řekne něco a za chvíli udělá něco jiného. Nesporné je, že podporu ji podepsala, ale otázka je, jak vážně to myslí.“

 

Jste pro předčasné volby nebo jste pro to, aby tato úřednická vláda fungovala třeba až do řádných voleb?

„Předčasné volby by v této fázi byly nejčistším řešením, k čemuž jsem se už vyjadřovala dříve. Na druhou stranu nikdo nepochybuje, že pan Rusnok je odborník a jsem přesvědčená, že dokáže sestavit kvalitní rozpočet. Navíc, jména členů vlády, o kterých se teď mluví, byli i členové předchozí úřednické vlády, kterých se shodly i nejsilnější strany, nikdo proti nim nic nenamítal a pan Rusnok je členem NERVu, kam si ho dosadil sám Petr Nečas, jako odborníka. Dosadila ho tam pravicová vláda, takže ho uznává nejen Nečas, ale i Kalousek.“

 

Je SPOZ připravena na případné předčasné volby?

„Určitě jsme připraveni, jako ostatní politické strany.“

 

Podle některých politiků a komentátorů Miloš Zeman jmenoval premiérem svého kamaráda a nepřímo tak podporuje vaši stranu. Může být na tom něco pravdy?

„Toto jsou takové klasické spekulace, které se daly očekávat. Když totiž budu kritizovat tuto vládu, já říkám odborníků, tak na odbornících nemůžete nic najít. Jsou to skuteční odborníci, bývalí členové úřednické vlády, na kterých se shodly největší parlamentní strany. Přeci by si do NERVu pan Nečas nevzal někoho, kdo není odborník. A na vládě odborníků proto musíte něco hledat, protože na nich nic nenajdete, ale kdo hledá, najde. A tady si našli linku, že jsou to kamarádi prezidenta a SPOZu, ale žádní kamarádi to nejsou, jsou to odborníci.“

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Více ke kauze Vládní krize

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Bobr 28.06.2013 10:11, Reagovat

SPOZ banda neskutečných bezmozků, bohužel se obávám jejich volebního úspěchu. A to nám pak pomáhej Bůh. To jsou stejní tragédi jako VV a Lidem...

Josef 27.06.2013 13:11, Reagovat

Pan prezident je už velmi senilní, každý den se u televize bavím , jak se tváří a motá...Všechmy, které si ve vládě představuje, jsou býzvalí spolupracovníci, se kterými si v rozporu s protokolem hradu tyká. Současně chce taky naštvat ČSSD.Podle čeho se pozná, že všichni bývalí členové Zemanovy vlády jsou nyní odborníci? Pana Rusnoka jsem dosud považoval za chytrého člověka. Teď začínám pochybovat, neboť vzal veliké riziko na chaos, kdy nedá dohromady funkční vládu. Prezident strácí rozlišovací schopnosti, je zahleděn do sebe a nedozírné následky pro celou republiku jsou mu šum a fuk.Ministrům, kteřído toho půjdou, je to také jedno , za neěkoliksdenní vládnutí dostanou zajímavé peníze a po demisi tučné odstupné, jako kdyby byli ve vládě několik let. Vážená Dito, varujte SPOZ před vstupem do této vlády před zesměšněním.

Kamil 08.07.2013 10:58, Reagovat

Josefe, podle mě se velice mýlíte. Panu prezidentovi to náramně "pálí" a má promyšleno několik "tahů" dopředu. V současné době udělal to, co je pro naši zemi v tuto chvíli nejlepší. Snad byste nechtěl, aby byla znovu jmenována hrůzovláda Nečase jen s kosmetickou změnou? Rovněž pan Rusnok je schopný člověk a docela dobře se může stát, že jeho vláda získá důvěru. Pokud ODSce a TOPce vadí všechno možné, pročpak se nepostarají o rozpuštění sněmovny?

Alfa 27.06.2013 13:05, Reagovat

Krok prezidenta Zemana vítám, ale je nad slunce jasné, že sestavuje vládu SPOZ... sbírá pro ně kladné body do voleb.
Pro mě lepší zemanovo vláda, než tahle současná...

KAB 27.06.2013 14:17, Reagovat

Máte pravdu a stejně jako Vy na tom nevidím nic špatného. Jediné, co je skutečně důležité, je, že z vlády tímto krokem museli odejít lidé jako Nečas, Kalousek, Drábek (ten tam byl v zastoupení), Kubice, Peake a všechny tyto kreatury.

A když sleduji postupně se objevující jména nových ministrů, tak tam zatím mezi nimi není nikdo, kdo by mi vadil - některé dokonce považuji za odborníky, kteří budou těmi pověstnými lidmi na svém místě.

Otázka samozřejmě je, co bude dál. Na jedné straně vláda dostane důvěru jen těžko (ale vyloučené to není), ale na druhé straně je Miloš Zeman velmi inteligentní a schopný člověk, který vidí několik tahů dopředu a těžko hraje vabank.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.