Modrava investuje, za 18 milionů koupila penzion

Modrava investuje, za 18 milionů koupila penzion | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MottlPetr Mottl

Starosta Sušice

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Jan DrnekJan Drnek

spisovatel a sociální pracovník

Více

Modrava investuje, za 18 milionů koupila penzion

Modrava, 20.06.2013, aktualizováno 21.06.2013 22:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obec Modrava se rozhodla část svých milionů, které má na svých účtech, investovat do nemovitostí. Tento týden koupila plně vybavený, sedm let starý Modrý penzion, přímo v centru Modravy za 18 milionů korun. Vedle ubytování tu zachová i obchod se smíšeným zbožím a občerstvení. Obec tak v posledních letech investovala už do druhé nemovitosti, kterou koupila ze soukromých rukou.

Modrý penzion v centru Modravy teď bude provozovat sama obec. | Autor: Obec ModravaModrý penzion v centru Modravy teď bude provozovat sama obec. | Autor: Obec Modrava

První nemovitostí, kterou obec koupila a chce provozovat je rozestavěná farma na Filipově Huti. Modrava ji chtěla pronajmout s tím, že nájemce ji bude provozovat se vším všudy, tedy s chovem domácích zvířat, krav, koz nebo ovcí a vyrábět mléčné výrobky. Jenže narazila na hygienické předpisy. „To, co hygiena vyžaduje je nesmysl. Oddělené stáje, samostatnou dojírnu, samostatnou výrobnu a samostatné skladovací prostory. Prakticky ke všem pak nutnost vybudovat sociální zázemí pro personál,“ vysvětluje starosta Modravy Antonín Schubert (BEZPP). „Kvůli tomu se projekt nejen neskutečně prodraží, ale zmizí tím i to genius loci té malé vesnické farmy,“ dodává.

Co naopak bude ihned fungovat, je Modrý Penzion, který je v provozu sedm let. Obec ho za 18 milionů korun koupila od soukromníka, včetně vybavení. Chod penzionu, který obec převezme tento týden v pátek, se tak před nadcházející letní sezonou vůbec nezastaví.

„Dnešní finanční trh nedává možnosti, aby se na účtech zhodnocovaly peníze tak, jako před ekonomickou krizí a ta hodnota peněz klesá. Je tedy vhodné ty peníze dobře investovat. Zastupitelstvo proto rozhodlo, že koupě Modrého penzionu je dobrou investicí,“ vysvětluje jeden důvod nákupu starosta.

„Je tam ale ještě jeden důvod nákupu a to je stabilizace obce. My ji totiž můžeme stabilizovat pouze tím, že se najdou pracovní příležitosti pro místní občany. Právě pro ně je obec, potažmo jí zřízená organizace Služby Modrava s.r.o., největším zaměstnavatel na tomto území,“ dodává.

Obec tak aktuálně vyplácí mzdu osmi zaměstnancům, díky nákupu Modrého penzionu přibydou další dva lidé. Penzion by přitom měl hospodařit se ziskem, návratnost investice ale bude, podle starosty, o něco delší, než 10 let.

Obec už dostala nabídkou koupit další penzion, tu ale odmítla. „Kupní cena tohoto penzionu byla, podle mínění zastupitelů, přemrštěná a neodpovídala skutečnému stavu. A my opravdu nebudeme nakupovat za každou cenu,“ uzavřel starosta Modravy Antonín Schubert.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 20.06.2013 17:37, Reagovat

Je rozumná takováto investice obce. Zato Plzeň se jen a jen zbavuje městského majetlku a pak se křičí, že na nic není. Mělo by být podporováno obecní investování a vlastnictví, stejně jako státní vlastnictví. Bohužel je to ale jen malá vlaštovka a co se týče státu, musí se nejdříve změnit systém na socialismus.

Alfa 20.06.2013 12:28, Reagovat

Když tam platí daně Bakala, tak se to hospodaří :-) :-) Jako obyvatel Plzně jim to závidím :-) :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.