Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva

Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,48%
Spokojený46,94%
Zklamaný19,05%
Zdrcený12,24%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 147

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Libor PickaLibor Picka

Starosta Bělé nad Radbuzou

Více

Věra PavlíčkováVěra Pavlíčková

chirurg, lékařka FC Viktoria Plzeň, lékařka národního družstva LH

Více

Petr NeumannPetr Neumann

ředitel střediska Diakonie ČCE

Více

Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva

Plzeň, 03.06.2013, aktualizováno 05.06.2013 10:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Poprvé pohromadě byly v pondělí k vidění během jednání krajského zastupitelstva Plzeňského kraje dvě nejcennější trofeje „Plzeňského doublu“, které získali v nejvyšších soutěžích již dříve hokejisté a čerstvě v sobotu také fotbalisté FC Viktorie Plzeň. S poháry se přišli pochlubit za hokejisty Martin Straka a za fotbalisty trenér Pavel Vrba, majitel klubu Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek. Dostalo se jim potlesku a poděkování za skvělou reprezentaci.

Oba poháry za vítězství fotbalistů i hokejistů v nejvyšších soutěžích byly poprvé spolu k vidění na jednání zastupitelstva Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPKOba poháry za vítězství fotbalistů i hokejistů v nejvyšších soutěžích byly poprvé spolu k vidění na jednání zastupitelstva Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Server Region podlupou.cz zajímalo, jak boj o titul fotbalistů sledoval primátor Plzně Martin Baxa (ODS) a jeho náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Vítězství fotbalistů je samozřejmě obrovským úspěchem a hlavně se nám podařilo historicky poprvé získat v jednom městě oba nejcennější tituly, když samozřejmě nepočítám Prahu. Oslavovalo se už v sobotu na náměstí Republiky, měl jsem tu čest přinést pohár na tribunu. Fotbalisté nyní dostanou v polovině června na památku historickou pečeť města jako ocenění za jejich výkon. Samotný zápas jsem celý neviděl, protože jsme měli velkou akci v souvislosti s připomenutím událostí z 1. června 1953, byl jsem s pamětníky na radnici a pokoutně jsem průběh zápasu sledoval prostřednictvím telefonu. Posledních 20 minut už jsem pak viděl v reálu v televizi,“ popsal své zážitky primátor Baxa.

„Sledoval jsem fotbal na chalupě v hospodě a moc jsem si to užil, protože vícekrát za život se něco takového asi nestane. Fandil jsem jak fotbalistům, tak i hokejistům, mám moc rád oba tyto sporty. Byl to úžasný zážitek a teď se samozřejmě těšíme na Ligu mistrů. Doufám, že si oslavy kluci užívají a také náležitě užijí. Jsem rád, že se nám ve městě nyní podařilo vytvořit velmi dobré podmínky pro fotbalisty, pro hokejisty se to povedlo již o něco dříve. Je skvělé, že to nyní oba kluby městu tímto způsobem vrací, protože ho skvěle propagují,“ řekl Martin Zrzavecký. 

S pohárem se přišel pochlubit trenér fotbalistů Pavel Vrba i kapitán hokejistů Martin Straka | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.