Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva

Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav MachMiroslav Mach

Starosta Domažlic

Více

Vladimír BarnášVladimír Barnáš

OSVČ, učitel autoškoly

Více

Josef ŠtichaJosef Šticha

živnostník – papírnictví

Více

Slavný "Plzeňský double" byl poprvé k vidění na jednání krajského zastupitelstva

Plzeň, 03.06.2013, aktualizováno 05.06.2013 10:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Poprvé pohromadě byly v pondělí k vidění během jednání krajského zastupitelstva Plzeňského kraje dvě nejcennější trofeje „Plzeňského doublu“, které získali v nejvyšších soutěžích již dříve hokejisté a čerstvě v sobotu také fotbalisté FC Viktorie Plzeň. S poháry se přišli pochlubit za hokejisty Martin Straka a za fotbalisty trenér Pavel Vrba, majitel klubu Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek. Dostalo se jim potlesku a poděkování za skvělou reprezentaci.

Oba poháry za vítězství fotbalistů i hokejistů v nejvyšších soutěžích byly poprvé spolu k vidění na jednání zastupitelstva Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPKOba poháry za vítězství fotbalistů i hokejistů v nejvyšších soutěžích byly poprvé spolu k vidění na jednání zastupitelstva Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Server Region podlupou.cz zajímalo, jak boj o titul fotbalistů sledoval primátor Plzně Martin Baxa (ODS) a jeho náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Vítězství fotbalistů je samozřejmě obrovským úspěchem a hlavně se nám podařilo historicky poprvé získat v jednom městě oba nejcennější tituly, když samozřejmě nepočítám Prahu. Oslavovalo se už v sobotu na náměstí Republiky, měl jsem tu čest přinést pohár na tribunu. Fotbalisté nyní dostanou v polovině června na památku historickou pečeť města jako ocenění za jejich výkon. Samotný zápas jsem celý neviděl, protože jsme měli velkou akci v souvislosti s připomenutím událostí z 1. června 1953, byl jsem s pamětníky na radnici a pokoutně jsem průběh zápasu sledoval prostřednictvím telefonu. Posledních 20 minut už jsem pak viděl v reálu v televizi,“ popsal své zážitky primátor Baxa.

„Sledoval jsem fotbal na chalupě v hospodě a moc jsem si to užil, protože vícekrát za život se něco takového asi nestane. Fandil jsem jak fotbalistům, tak i hokejistům, mám moc rád oba tyto sporty. Byl to úžasný zážitek a teď se samozřejmě těšíme na Ligu mistrů. Doufám, že si oslavy kluci užívají a také náležitě užijí. Jsem rád, že se nám ve městě nyní podařilo vytvořit velmi dobré podmínky pro fotbalisty, pro hokejisty se to povedlo již o něco dříve. Je skvělé, že to nyní oba kluby městu tímto způsobem vrací, protože ho skvěle propagují,“ řekl Martin Zrzavecký. 

S pohárem se přišel pochlubit trenér fotbalistů Pavel Vrba i kapitán hokejistů Martin Straka | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.