Nad plzeňskou ODS již „slunce zapadá“

Nad plzeňskou ODS již „slunce zapadá“ | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Nad plzeňskou ODS již „slunce zapadá“

Plzeň, 29.05.2013, aktualizováno 30.05.2013 10:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

     Krajskou metropolí znovu zmítá závažný skandál. Trojice vlivných členů ODS byla protikorupční policií obviněna ze stamilionových daňových úniků při podvodech s pohonnými hmotami a hrozím jim tak až desetiletý trest. Jednat by se mělo o člena Rady Městského obvodu Plzeň 1 Radka Mráze, současně také člena Regionální i Oblastní rady ODS a člena dozorčí rady městské společnosti Parking Pilsen, dále o Adama Soleha, dříve externího poradce ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a bývalého člena dozorčí rady Plzeňské teplárenské a.s. a Tomáše Vlčka, asistenta náměstka primátora Plzně Petra Runda. To znamená přesně toho náměstka, který je v současnosti také souzen za údajnou krádež fotoaparátu. Na toho podal ale nejdříve trestní oznámení aktivista Václav Rais, tvrdící, že jej náměstek také chytl ve své kanceláři pod krkem a pěstí mu naznačoval inzultaci, když nesmaže blog, kde obšírně popisuje nekalé radniční praktiky.

     Dalo by se snad ještě pochopit, že se v každé sociální skupině mohou vyskytovat jedinci, mající zvýšenou tendenci a chuť k porušování zákona, ale na plzeňskou ODS je toho za poslední léta již jaksi opravdu trochu moc. Závažné protispolečenské jevy se již stávají pod křídly plzeňského „modrého ptáka“ pozvolna pravidlem.

     Pro objektivitu ale chvíli rekapitulujme, neboť každá hypotéza by měla mít nejdříve svoji validitu, jinak řečeno, skutečně ověřenu svoji platnost!

     Tak například v roce 2007 byl místopředseda plzeňské ODS Zdeněk Koutecký, současně i předseda Komise pro zdravotnictví Rady města Plzně, odsouzen za porušování povinností při správě cizího majetku a k tomu byl dále ještě souzený pro jiný trestný čin. Ve stejném roce začalo policejní vyšetřování Petra Tofla, člena Rady Městského obvodu Plzeň 1 a taktéž městského zastupitele za ODS. Za úplatkářství a padělání a pozměňování veřejné slitiny obdržel „pan radní“ později, v září 2012, od plzeňského soudu dvouletou podmínku s odkladem na tři roky. V červenci téhož roku byl odvolán z dozorčí rady B.I.C. s.r.o. (Podnikatelské a inovační centrum, ve 100% majetku Plzně) Karel Steininger, člen Regionální rady ODS a místopředseda Sdružení ODS v Plzni – Doubravce, který byl potrestán osmiměsíčním podmínečným trestem za to, že jako důvěrník bytové samosprávy si dva roky neoprávněně vyplácel odměny z fondu oprav.

     O rok později, v lednu 2008, svolal člen „stranické buňky“ ODS v Plzni na Lochotíně Václav Bureš neonacistický průvod Plzní kolem židovské synagogy, a to ve dnech 66. výročí prvních transportů Židů do koncentračních táborů. Z podobných důvodů potom musel skončit v ODS student práv Štěpán Sládek, který byl registrován v místním sdružení ODS v Doubravce. Ke své práci v Komisi Rady města Plzně pro statut a integraci obcí města se účastnil akcí pravicových extrémistů. Strana tyto problémy začala řešit až po tlaku veřejnosti a médií, která přinesla Sládka, jak pózuje v tričku kultovní neonacistické skupiny.

     Rok 2009 přinesl velké problémy členovi Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti Karlu Palečkovi a taktéž místostarostovi MO Plzeň 3 Stanislavu Kopáčkovi, který je i dnes zastupitelem obvodu a také členem představenstva Plzeňské teplárenské a.s. Podle ověřitelných informací měli oba politici v baru Utopie v Poděbradově ulici v Plzni zastrašovat městské policisty, kteří sem několikráte po sobě přijeli řešit oznámení o rušení nočního klidu. Ze služebního záznamu lze vyčíst, že z jejich úst měly padat na adresu zasahujících dokonce věty: „Víte, kdo já jsem...?“ či „Nejsem natolik ožralý, abych nevěděl, co povídám, ale ujišťuji Vás, že se rád postarám o to, abyste si zde už ani neškrtla...“.

     V květnu 2010 surově zbil v Plzni-Újezdě člen dozorčí rady společnosti Plzeňská teplárenská a.s., ale zejména předseda celorepublikové organizace Mladých konzervativců a kandidát do městského zastupitelstva za ODS Jiří Fremr Miloše Knedlhanse. Kopal mu do auta a vyhrožoval, že zařídí, aby jeho švagra, který pracuje u policie a studuje práva, vyhodili z práce i ze školy. V březnu 2012 sice Fremr své předsednictví „modré přípravky“ znovu obhájil, ale současně „závdavkem“ obdržel od soudu za těžkou újmu na zdraví i dvouletý podmíněný trest.

    Další významná kauza se v roce předešlých komunálních a parlamentních voleb rozehrála v Plzni - Doubravce. Firma S.K.I. Plus Martina Otýse, člena a štědrého předvolebního sponzora ODS, který například věnoval středočeské ODS 1,5 mil. Kč, měla údajně předražovat nekvalitně vykonané stavební zakázky obdržené od obvodu, konkrétně „proslavenou“ silnici „odnikud nikam“ a některá místní parkoviště. Samotný Otýs byl, po mediálním zklidnění této kauzy, v dubnu 2013, dokonce umístěn do zajišťovací vazby. Tentokráte ale pro podezření z podvodů s půjčováním peněz a vydíráním. Podle policie společně se třemi společníky obrali podvodem nebo pohrůžkami poškozené, nacházející se v těžkých životních situacích, o miliony. 

     Myslím, že pro rámcovou orientaci je tento „delikventní koktejl“ plně dostačující i když jsem mohl další závažné či méně závažné kauzy ještě připojit. Snažil jsem se však jen o hrubé postižení časového výseku, tvořícího mé zastupitelské působení v Plzni, za které se snažím být veřejnosti alespoň informačně odpovědný.

     Při zjištění, že ODS vyhrála, sice velice těsně, nejen komunální volby v Plzni v roce 2010, ale i krajské volby o dva roky později, kdy dokonce chtěl být pan Pospíšil „za každou cenu“ hejtmanem, jsou však uvedené případy o to více alarmující. A přitom se domnívám, že toto je jen pouze jakási „špička jíž naštěstí tajícího ledovce“.

     Bohužel pro ODS se již ale nejedná o „prkotiny“ a morální poklesky, jakým byl například ten před deseti lety, kdy byl mladý Jiří Pospíšil donucen, z titulu své partajní funkce, veřejně okomentovat výtržnost mocného šéfa lochotínského sdružení ODS a kontroverzního podnikatele Petra Štrunce. Pro jistotu se tehdy takticky omezil jen na alibistická tvrzení, že se „jeho kolega prý opil a pak se dobýval do zamčeného hotelového pokoje, kde spal. A rozkopal při tom prý dveře“.

     Na úplný závěr tohoto smutného pojednání je nutno dodat, že trestním kauzám, nebo alespoň podezřením z nich, neušla v historii ani dnešní hlava ODS v Plzni, široce zvaná „plzeňským kmotrem“, oficiálně však „pouze“ místopředseda Oblastní i Regionální rady ODS, Roman Jurečko. Ten byl například v roce 2002 polapen hned dvakrát po sobě, jak v podnapilém stavu řídil. Od „mužů v taláru“ vyfasoval, ke svému neskrývanému překvapení, trestní příkaz o dvouletém zákazu řízení a pokutu 30 tisíc Kč, přičemž ale podle některých zdrojů takto nehazardoval poprvé. Podezření z pojistného podvodu, kdy mu prý „neznámý“ pachatel zapálil auto, se nakonec nepotvrdilo, stejně jako nelegální  duty free obchody na Folmavě.

      „Takže vážený čtenáři - voliči, až tedy zase někdy časem uvidíš před volbami v Plzni proklamativní hesla ODS typu: „Nevzdáváme boj za kraj bez korupce“, „Měníme s Vámi Plzeň“ či „Dobrý modrý den“, měl bys být již alespoň částečně poučen. A jestli nikoliv, potom Tvá volba bude již pouze a jen Tvou chybou!

 

Autor: Jiří Valenta

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Nečas se chová jako Gustáv Husák. Bývalý člen ODS promluvil 30.05.2013 14:28, Reagovat

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Necas-se-chova-jako-Gustav-Husak-Byvaly-clen-ODS-promluvil-273608

ing. Zdeněk Šmíd 30.05.2013 14:26, Reagovat

otevřeny dopis

Pane bývalý primátore hl. m. Prahy.
S naprostým pochopením jsem přijal zprávu o Vašem odvolání z funkce primátora hl. m. Prahy, neboť Vaše neschopnost řešit skutečné problémy Prahy byla již po velmi dlouhou dobu zcela evidentní a jednoznačná a nebylo možno o ní jakkoliv pochybovat.
Po celou dobu Vašeho relativně krátkého trvání členství v ODS, zvláště pak v době, kdy jste byl ve struktuře ODS předsedou jejího pražského regionu, nejvíce však v době, kdy jste byl ustaven jako reprezentant ODS do funkce primátora hl. m. Prahy jste se soustředil na jedinou věc - na upevňování Vaší osobní moci a návazně i moci osob Vám osobně nápomocným, osob vykonávajících z Vašeho pověření a ve Vašem zájmu „černou“ práci a osob Vám sloužícím a pochlebujícím.
Po celou uvedenou dobu jste konal tak, že bylo patrno, že jste přesvědčen jednak o své neomylnosti ale hlavně o svém Vám příslušejícím nezadatelném právu likvidovat své demokraticky konající politické oponenty a to užitím prostředků zcela bezprecedentně nedemokratických jakými bylo např. naprosto účelové, ničím byť i jen formálně odůvodněné odebrání licence stranickým sdružením s následným vylučováním ze strany.
Zahájil jste v ODS naprosto bezprecedentní proces zcela bezdůvodných, účelových a svou samotnou podstatou ubohých prověrek a vylučování, někdy i velmi dlouholetých členů ODS. Zahájil jste proces, který nelze než postavit na roveň politickým prověrkám, které realizoval po roce 1968 v tehdejším ČSSR režim Gustava Husáka, Vasila Bilaka, Aloise Indry a jim podobným a který byl jimi, taktéž jako dnes i Vámi, tehdy iniciován a použit. Za toto Vaše konání se stydím.
Tak jako jsem v srpnu 1968 nesouhlasil s okupací naší vlasti vojsky Varšavské smlouvy, tak i v uplynulých týdnech a měsících jsem nesouhlasil a nadále i nesouhlasím s Vámi iniciovaným a realizovaným vylučováním a prováděním prověrek členů ODS a to v rozsahu jaký nikdo za celou dobu existence ODS nepamatuje. Myslím si, že za takovéto své konání byste se měl stydět i Vy osobně.
Pro zdůvodnění odebrání licencí jednotlivým OS jste Vy a Vaši pomahatelé použili lživé argumenty. Toto navíc plošně a při naprostém znemožnění byť i jen náznaku možnosti takto postižených MS v oblastech se bránit a případně dokázat, že účelově konstruované a použité obvinění ohledně náboru nových členů je v celé řadě konkrétních MS právě jen a pouze vykonstruované a účelové.
Váš naprosto diletantský a pouze na udržení Vaší osobní moci zaměřený postup při řízení hl. m. Prahy a současně i při řízení pražské organizace ODS zapříčinil pro ODS poprvé po 22 letech ztrátu pražské radnice a navíc ještě i přispěl k naprosto ostudně nízké hodnotě preferencí a strmému a neřiditelnému pádu popularity ODS.
V tomto je nutno i připustit, že na této situaci má též obrovskou vinu a zásluhu též i Váš osobní protektor a velký zastánce předseda strany p. P.Nečas.
S opravdovým zájmem budu sledovat, jak si nyní poradíte v ZHMP, neboť tam způsob likvidace vyloučením politických oponentů, nebo např. odebráním licence klubům ostatních demokratických stran, tedy postup, který jste použil a používal ve vnitřní struktuře ODS, nelze použít. A k tomuto já dodávám: „zaplať pán bůh……..“
Řadu slušných a na rozdíl od Vás (!!) dlouholetých, poctivých, čestných, bez nároku na odměnu pro stranu pracujících a angažujících se členů ODS jste znechutil a to tak zcela, že již nemohli dále pokračovat členství v ODS a tím jste je přinutil k tomu, že po dlouhých letech členství v ODS se tohoto členství museli vzdát a ze strany museli vystoupit. Toto mj. i proto, že již dále nechtěli být členy stejné politické strany, ve které jste byl členem Vy a osoby Vám charakterově a konáním podobné.
Soudím, že vzhledem k tomu, že Vaše kariéra ve funkci primátora hl. m. Prahy je ukončena, pokud tedy máte alespoň nějakou čest, měl byste ze vzniklé situace vyvodit osobní odpovědnost.
Vím, že nyní nastane čas, kdy si budete ztěžovat na všechny okolo Vás, na křivdy, které Vám byly a jsou činěny, na podrazy, které vůči Vám byla a jsou činěny a hlavně na nedemokratický postup, který byl a je vůči Vám uplatňován.
Ne pane trestně obviněný bývalý primátore hl. m. Prahy! To Vy jste zvolil nedemokratické postupy, nedržení slova, podrazy!
Zasel jste vítr, sklidil bouři.
Hlavní cenu za toto Vaše konání nezaplatíte Vy jako takový, ale bohužel ho zaplatí pravice v této zemi, pravicová politika v této zemi a hlavně samotná ODS.
Ing. Zdeněk Šmíd
Bývalý člen ODS a bývalý předseda MS Kunratice Praha4

koloděj 29.05.2013 23:36, Reagovat

Starosto, Mirku Brabče, nemněl bys rezignovat?

koloděj 29.05.2013 23:47, Reagovat

Míro, tvoje zdvižená ruka pro prodej polikliniky na Slovanech bude vždy vidět:-))))

Václav Heřman 29.05.2013 23:06, Reagovat

No a teď jsem zvědav na vysvětlování p. Pospíšila. Každopádně www stránky J. Valenty, kde jsou výpisy z novinových článků za posledních sedm let vše potvrzují.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.