Majetková komise města překvapivě odhlasovala prodej polikliniky Slovany

Majetková komise města překvapivě odhlasovala prodej polikliniky Slovany | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kvido KuželkaKvido Kuželka

Radní města Rokycany

Více

Karel MalýKarel Malý

Starosta obce Dnešice

Více

Lubomír PorvichLubomír Porvich

zemědělský technik, zastupitel MZ Horšovský Týn

Více

Aktualizováno: Majetková komise města překvapivě odhlasovala prodej polikliniky Slovany

Plzeň, 16.05.2013, aktualizováno 19.05.2013 20:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Majetková komise města Plzně v úterý na svém jednání překvapivě odhlasovala prodej městské polikliniky Slovany. Pro prodej hlasovalo osm členů majetkové komise, což je většina. Proti byl Petr Sova (ČSSD), hlasování se držel starosta městské části Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS) a starosta centrálního obvodu Jiří Strobach (ODS). Rozhodnutí o prodeji ovšem není zdaleka definitivní, projednávat se bude na červnové schůzi zastupitelstva Slovan a zřejmě se dostane i na program jednání velkého zastupitelstva na plzeňském magistrátu.

„O budoucnosti naší polikliniky se již jednou na majetkové komisi města jednalo. Tehdy se mluvilo o podmínkách, které má pronajímatel zařízení dodržet, aby fungovalo tak, jak si město představuje. Nyní se rozhodlo, že nebude pronajímateli prodloužena nájemní smlouva a objekt se prodá ve výběrovém řízení. Já osobně pro prodej nejsem, k fungování současného provozovatele polikliniky nemá radnice žádné připomínky, vše je naprosto v pořádku,“ uvedl pro server Regionpodlupou.cz starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Slovanský starosta se pozastavil nad tím, že majetková komise hlasovala o prodeji polikliniky bez stanoviska obvodu, což prý není obvyklé, zvláště když se jedná o objekt takového významu. 

Hlasování se vedle Aschenbrennera zdržel i další člen majetkové komise města, starosta centrálního obvodu Jiří Strobach (ODS). „To hlasování přišlo jako blesk z čistého nebe, původně se jednalo prodloužení smlouvy stávajícímu nájemci a nyní se přišlo s návrhem na prodej. Tento návrh považuji za unáhlený. O tak důležité věci nejde hlasovat bez předchozího důkladného projednání. Z mého pohledu poliklinika Slovany funguje bezproblémově. Proto jsem se zdržel hlasování,“ řekl Jiří Strobach.

„Na základě diskuse, která proběhla na majetkové komisi, jsme byli pro jinou variantu, než automatické prodloužení nájmu současnému provozovateli, navrhovali jsme nové výběrové řízení na nájemce, ale s variantou prodeje jsme neměli problém. Zvedli jsme pro tuto variantu ruku já i kolega Václav Lacyka,“ řekl Ondřej Ženíšek (oba TOP 09). „Tento návrh překvapivě prošel, ale naší prioritou by bylo, aby došlo k novému výběrovému řízení. Do nového výběrového řízení by se daly nastavit parametry stejné, aby nájemce dál poskytoval zdravotní služby. Předpokládám, že by se do výběrového řízení nepřihlásil asi jiný nájemce, ale ten současný by mohl za nájem poskytnout více peněz,“ konstatoval Ondřej Ženíšek.

Projednávání dalšího osudu polikliniky Slovany bylo řádně na programu jednání majetkové komise. Po půlhodinové diskusi okolo tohoto bodu se ozval člen komise Petr Štrunc (ODS), který nadhodil otázku, zda by nebylo lepší vyhlásit nové výběrové řízení, zároveň předsedkyně komise Helena Matoušová (ODS) řekla, že by bylo lepší objekt prodat a začala nová diskuse. Po deseti minutách diskuse padl návrh Petra Štrunce na prodej objektu, který se následně odhlasoval.

O stanovisko jsme požádali i některé další členy majetkové komise, předsedkyni Helenu Matoušovou,  Petra Štrunce a Miroslava Brabce (ČSSD). Na jejich vyjádření zatím čekáme, do 16,30 hodin se neozvali. Na majetokové komisi nebyl v úterý přítomen například Michal Chalupný (ČSSD) nebo Vladimír Duchek (PVP).       

    

     

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Dan 18.05.2013 08:22, Reagovat

Jasně, všechno prodat..Vyhodit doktory a udělat z toho supermarket . Boháči mají svá sanatoria a ti ostatní se léčit nemusí...

Alfa 17.05.2013 10:30, Reagovat

Je pravda, že ta budova je městu k ničemu. ale hlavně, ať se prodá za její skutečnou hodnotu. Né, aby si jí koupil Štrunc nebo Jurečko za pár kaček !!!!!!!!!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.