ROP Jihozápad má šanci získat další miliony, které neutratí neúspěšné operační programy

ROP Jihozápad má šanci získat další miliony, které neutratí neúspěšné operační programy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk ChmelířZdeněk Chmelíř

hostinský

Více

Václav DuffekVáclav Duffek

Starosta Koutu na Šumavě

Více

Petr SuchýPetr Suchý

Člen krajského předsednictva TOP09

Více

ROP Jihozápad má šanci získat další miliony, které neutratí neúspěšné operační programy

Plzeňský kraj, 15.05.2013, aktualizováno 27.05.2013 11:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Část z 600 milionů korun nad rámec původně vyčleněných 17 miliard korun má v letošním roce na dosah ruky Regionální operační program Jihozápad, kde o dotace společně žádají subjekty z Plzeňského a Jihočeského kraje. Zmíněné prostředky pocházejí z jiných operačních programů, jejichž zástupcům se nepodaří do konce letošního roku alokované finance dočerpat. Jedná se především o ROP Severozápad, kde čerpání dotací provází značné problémy. Pro server Regionpodlupou.cz to uvedl předseda regionální rady ROP Jihozápad Ivo Grüner (ČSSD).

„Ministerstvo pro místní rozvoj oslovilo ROP Jihozápad společně s ROP Jihovýchod a Moravskoslezsko s nabídkou, získat 600 milionů korun z jiných operačních prostředků. Společně s kolegy jsme navrhli čtyři oblasti podpory, kam by tyto finance mohly směřovat. Jedná se o modernizaci regionální silniční sítě, kde by mohl ROP Jihozápad čerpat 250 milionů korun, dále je to modernizace vozového parku veřejné dopravy s podporou 60 milionů korun, na rozvoj školské infrastruktury by mohlo směřovat 150 milionů korun a do rozvoje infrastruktury pro sociální integraci dalších 120 milionů korun,“ řekl Grüner. Nové výzvy by chtěl ROP Jihozápad vyhlásit nejdéle v září nebo v říjnu.

ROP Jihozápad prodělal očistnou kůru v podobě přehodnocení problematické 5. výzvy, uhrazeny byly i korekce nejen za 5. výzvu, ale i za 2. a 3. výzvu. „Veškeré procesy nyní probíhají podle zákona a státní úřady o nich mají veškeré informace. Na jednání s Evropskou komisí nám řekli, že ROP Jihozápad vnímají minimálně rizikově. Řádně kontrolujeme proplácení a máme nízkou chybovost, která se pohybuje kolem 2,3 procenta," informovala nově jmenovaná ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Šímová.

V Plzni zasedal Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, zleva Jaromír Slivka, místopředseda regionální rady, Ivo Grüner, předseda regionální rady Ivo Grüner a nově jmenovaná ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Šímová | Autor: Richard Beneš

Za období 2007 až 2012 podali v rámci ROP Jihozápad žadatelé celkem 2711 projektových žádostí o poskytnutí dotací. Podepsáno bylo 690 smluv o podmínkách poskytnutí dotace ve výši 14,7 miliardy korun. Finančně je ukončeno 486 projektů ve výši 8,8 miliardy korun, proplaceno bylo 54 procent alokovaných prostředků. Celkem 51 procent šlo do jižních Čech, které podaly dvě třetiny ze všech žádostí. 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.