Dobrá zpráva, nezaměstnanost v regionu opět mírně klesla, bez práce je 6,2 procenta obyvatel

Dobrá zpráva, nezaměstnanost v regionu opět mírně klesla, bez práce je 6,2 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan BozděchJan Bozděch

výzkumný pracovník strojního oboru ZČU v Plzni

Více

Igor JakubčíkIgor Jakubčík

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

Dobrá zpráva, nezaměstnanost v regionu opět mírně klesla, bez práce je 6,2 procenta obyvatel

Plzeňský kraj, 10.05.2013, aktualizováno 14:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pokles růstu nezaměstnanosti v Plzeňském kraji pokračoval i v dubnu a v porovnání s předchozím měsícem klesl počet lidí bez práce o tři desetiny procentního bodu. Bez práce tedy bylo ve sledovaném období v regionu 6,2 procenta obyvatel. K 30. 4. 2013 bylo v Plzeňském kraji v evidenci celkem 24 724 uchazečů o zaměstnání, což je o 1268 více než v březnu. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 24 212 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pátek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Od letošního roku přešlo Ministerstvo práce a sociálních věcí na nový ukazatel míry nezaměstnanosti. Nyní se uvádí podíl nezaměstnaných osob vůči obyvatelstvu ve věku 15 až 64 let, zatímco dřívější míra nezaměstnanosti poměřovala uchazeče o zaměstnání pouze k ekonomicky aktivním lidem.

„Během dubna 2013 evidujeme v Plzeňském kraji nově 2379 uchazečů o zaměstnání, což je o 29 méně než v březnu. Z evidence jsme vyřadili 3647 uchazečů, tedy o 700 více než minulý měsíc. Do nového zaměstnání během dubna nastoupilo 2178 osob, což je o 550 více než v březnu. Bez umístění jsme vyřadili 1459 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec. K poslednímu dubnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 12 400 žen, což představuje 50,2 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3144 osob se zdravotním postižením, tedy 12,7 procenta ze všech nezaměstnaných.

Prostřednictvím pracovního úřadu hledá v kraji práci 1513 absolventů škol a mladistvých, což je o 69 více než minulý měsíc. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v dubnu celkem 6287 uchazečů o zaměstnání, tedy 25,4 procenta všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje opět okres Plzeň jih, kde je bez práce 4,9 procenta obyvatel, oproti minulému měsíci klesla nezaměstnanost o 0,3 procenta. Naopak nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 8,5 procenta registrujeme tradičně v okrese Tachov, kde nezaměstnanost klesla o 0,8 procenta," řekl Moravec. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 6,5 s poklesem o čtyři desetiny procentního bodu. Pokles nezaměstnanosti o 0,4 procenta zaznamenal i okres Klatovy, kde je bez práce 6,5 procenta obyvatel. Klatovsko je tak po Tachovsku druhým regionem s nejvyšší mírou nezaměstnanosti.

V Plzni je bez práce 6,1 procenta obyvatel, zde klesla míra nezaměstnanosti o desetinu procenta. Na severním Plzeňsku dosáhla nezaměstnanost hodnoty 5,8 procenta a klesla o 0,4 procenta. V Rokycanech klesla nezaměstnanost o 0,3 na 5,2 procenta. Plzeňský kraj zůstává po Praze druhým regionem s nejnižší nezaměstnaností v rámci celé republiky. Praha má míru nezaměstnanosti 4,7 procenta, zatímco Plzeňský kraj 6,2. Na třetím místě zůstával v dubnu Středočeský kraj s mírou nezaměstnanosti 6,4 procenta. V ČR je nyní míra nezaměstnanosti 7,7 procenta.

K poslednímu dubnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 2702 volných pracovních míst, což je o 57 více než v minulém. Na jedno volné pracovní místo připadá 9,2 procenta uchazečů. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 146 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 123. Záměr hromadného propouštění nenahlásila v dubnu žádná společnost.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 12.05.2013 06:23, Reagovat

Takové snížení nezaměstnanosti je nicneříkající. Důležitá je zaměstnanost za důstojnou mzdu, tedy mzdu takovou, která bez problémů uspokojí mé základní potřeby na výdaje nutné s bydlením, komoditami, stravou, ošacením, péčí o rodinu a ještě mne zbyde na úspory, zábavu, koníčky, atd. A to jak u kvalifikovaných oborů, tak i u nekvalifikovaných. Jako příklad uvedu mzdový systém za socialismu. Jestliže dnes nájemné stojí 80% mzdy mnohých, nelze hovořit o zaměstnanosti, ale spíš o otročině!!! Proto mne vůbec nezajímají nějaké sliby a plány na snížení nezaměstnanosti. Důležité je za kolik ta zaměstnanost je. V Německu není stanovena minimální mzda, ale se zlou by se potázal zaměstnavatel, který by měl tu drzost(!!!) dát zaměstnanci za práci od nevidím do nevidím, 6 dní v týdnu (mnohdy i více) 400€ nebo ještě méně. Či dokonce nazaplatit vůbec, jak je tu také častým zvykem. To by s takovým vyběhl i ten nejposlednější gastarbaiter. A tady si páni kapitalisti hrají pomalu na pánybohy, jak by měli být vážení, když ucmrndnou lidem otročinu, která nestačí ani na základní životní potřeby. Slušnému chování po dobrém je už asi nenaučíme, na to je dost pozdě, to už se hodně rozežrali, tak je třeba zákonem stanovit minimální mzdu, kopírující skutečné náklady na dnešní existenci, na dnešní poměry cca 25000Kč, pod kterou by zaměstnavatel jít nesměl. A pokud to nedokáže a myslí si, že by chudáčkovi nezbylo dost, aby si mohl postavit 4. barák, či po 2 létech koupit nové auto za 3/4 milionu, tak ať to zabalí a předá lidu. A lidi by se neměli nechat vydírat takovými syčáky - otrokáři, měli by mít svoji hrdost a s takovými parazity zatočit.

KAB 10.05.2013 17:54, Reagovat

Jelikož jde o statistiku zfalšovanou díky vymyšlení metodiky, která není nikde jinde na této planetě a vymyslelo ji MPSV ČR jen proto, aby číslo bylo opticky nižší než ve skutečnosti je (tedy méně než 10%, když ve skutečnosti je už nad), nehodlám to moc komentovat - nicméně na první pohled tam vidím nesoulad:

- "v porovnání s předchozím měsícem klesl počet lidí bez práce o tři desetiny procentního bodu"

- "K 30. 4. 2013 bylo v Plzeňském kraji v evidenci celkem 24 724 uchazečů o zaměstnání, což je o 1268 více než v březnu."

To je zřejmě vliv té zfalšované statistiky - nezaměstnaných je sice o 1268 více, ale nezaměstnanost je kupodivu o 0.3% nižší. To číslo tedy je úplně k ničemu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.