Hejtmanství navštívil v den vrcholících Slavností svobody americký velvyslanec, který má české předky

Hejtmanství navštívil v den vrcholících Slavností svobody americký velvyslanec, který má české předky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alena DrlíkováAlena Drlíková

ředitelka Oblastní charity Rokycany

Více

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Eva HerinkováEva Herinková

Náměstkyně primátora (pro oblast školství a sociálních věcí)

Více

Hejtmanství navštívil v den vrcholících Slavností svobody americký velvyslanec, který má české předky

Plzeň, 06.05.2013, aktualizováno 07.05.2013 09:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V obležení bodyguardu bylo v pondělí ráno sídlo Plzeňského kraje ve Škroupově ulici. Důvodem bezpečnostních opatření byla návštěva amerického velvyslance Normana L. Eisena. Blízký přítel amerického prezidenta Baracka Obamy se setkal v den, kdy vrcholí v Plzeňském kraji Slavnosti svobody, s hejtmanem Milanem Chovancem (ČSSD) a se členy rady kraje. Mluvilo se o politice, ekonomice a o partnerství Česka a USA.

Americký velvyslanec v ČR Norman Eisen navštívil Plzeňský kraj | Autor: Jindra Radová - KÚPKAmerický velvyslanec v ČR Norman Eisen navštívil Plzeňský kraj | Autor: Jindra Radová - KÚPK

„Plzeň je pro nás velice důležité město, protože zde je možné vidět, že Spojené státy americké a Česká republika jsou nejlepší přátelé. Je krásné být tady, obzvláště v tento den. Jsme velmi poctěni a každý rok se sem velice těšíme,“ řekl americký velvyslanec Norman Eisen, který ve své funkci v České republice působí od ledna 2011 a v Plzni se účastní pravidelně oslav osvobození města americkou armádou.

Společný rozhovor hejtmana s velvyslancem trval téměř hodinu a týkal se nejrůznějších témat. Americký velvyslanec se zajímal o aktuální politickou situaci v Česku, kterou sám pozorně sleduje. Hovořilo se také o ekonomické krizi a o partnerství mezi ČR a USA. „Říkám všem, že spolupráce s českými partnery je bude těšit,“ uvedl Norman L. Eisen. V souvislosti s tím oba muži krátce diskutovali o dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Na získání této exkluzivní zakázky si totiž brousí zuby americká firma Westinghouse. Americký velvyslanec se zajímal i o strategii v oblasti dopravy. „Je potřeba především stabilizovat systém, vrátit na ministerstvo odborníky a účelně čerpat peníze,“ shrnul Milan Chovanec nejdůležitější body strategie v dopravě.

Došlo i na zápis do pamětní knihy Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Po rozhovoru s hejtmanem se americký velvyslanec setkal s dalšími členy Rady Plzeňského kraje. Znovu připomněl, jaký význam pro něj má návštěva Plzně, přičemž zmínil i důvody čistě osobní. „Moje maminka byla z Československa. I proto je pro mě návštěva tady tak krásná,“ vysvětlil česky Norman Eisen. „Chceme více spolupracovat, chceme otevřít jakýsi americký koutek na univerzitě, kde by byly knihy, filmy a informace,“ řekl velvyslanec s tím, že podobné informační a kulturní místo už existuje v Brně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Americký velvyslanec v ČR Norman Eisen navštívil Plzeňský kraj | Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • Velvyslanec se podepsal do pamětní knihy Plzeňského kraje | Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • Americký velvyslanec s českými předky v družném rozhovoru s hejtmanem Milanem Chovancem | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 06.05.2013 19:13, Reagovat

No, tak do zas do Plzně přijeli hosti. Copak nám přivezli užitečného, pro lidi, pro kraj? Tedy mimo choutek na radary a podobné zvrhlosti. A bodygardů tam prý bylo jako much, doslova obležení. Ten sakra má o sebe strach! Jen si vzpomínám přátelé, že za těch "zlých a nepřátelských" Komunistů, v komunistické baště, kde by se takový americký ambassador měl opravdu klepat strachy aby ho nějaký zuřivý estébák nebo Komunista nezbaštil k večeři, jezdil americký vyslanec k pomníčkům téměř bez ostrahy, jen za dozoru několika příslušníků Státní policie v civilu, kteří samozřejmě byli škarohlídy považování za tajné, co mají za úkol sledovat lidi, kteří tam přišli. Jejich úkol však byl ochrana diplomatů. Úplně bez problémů bylo možno si tehdy s americkým velvyslancem podat ruku i prohodit pár slov. Nojo, no, tehdy ještě nevedli tak zlotřilou agresi ve světě, dneska je to nejnenáviděnější národ na světě, tak holt americký vyslanec musí jezdit s armádou bodygardů. I těch lidí na těch Dnech svobody prořídlo, že se kameraman musel setsakra snažit, aby švenknul správným úhlem, aby to udělalo dojem většího počtu, možná použili i trik klonování. Přeci jen faktem zůstává, že republiku osvobodila Rudá armáda. Jen škoda, že se na počest osvobození taková pompa nedělá v Praze a vždy se to shrne jen do měnších pietních vzpomínek na Rudoarmějce většinou pořádaných jen Komunisty.

biolit 06.05.2013 21:47, Reagovat

Nauč se gramatiku, ty pako. Do slova "komunista" nikdy nepatřilo ani nepatří velké K.

Vosí Hnízdo 07.05.2013 10:13, Reagovat

Tak koukám, že pravičácký usmrkanec, když mu došly argumenty zase uráží a poučuje. Usmrkanče, návrh inovace pravidel pravopisu připouští používat v podstatných jménech důležitých pro tu danou osobu velkých písmen. Například Otec, Matka atd. Komunistům dávám velkou důležitost a proto s velkám K. Zato tobě dávám význam zanedbatelný, proto s malým t, ač pravopis obvykle užívá T velké. Mezi slušnými lidmi, což se ale o tobě říci nedá. Kapišto?

pepe 09.05.2013 23:11, Reagovat

Koukám jako blázen,když ho někdo chce opravit, tak okamžitě každého nazve pravičáckým usmrkancem. Pokud vím, tak rád každého opravuje, kritizuje a také každému nadává.Ty kapííííšto, už jdi někam do haje. Třeba do pr.....
Komunista zůstane jenom vždy komunistou.

Volič 09.05.2013 06:27, Reagovat

Ač budeš mít jakékoliv argumenty, komunista (i když s velkou důležitostí) bude vždy s malým k. :-)

Vosí Hnízdo 10.05.2013 07:54, Reagovat

Blíží se doba, kdy se Komunista bude psát s velkým K běžně. Však sledujme světový vývoj. S velkým K by to měl psát každý slušný člověk, který si uvědomuje, že socialismus pod vedením Komunistů bylo to nejlepší, co jsme tady kdy v dějinách mohli mít. Kapišto?

K. 10.05.2013 13:37, Reagovat

No ty vole :)) Já jsem sice volič KSČM (víceméně ze zoufalství, protože vývoj po roce 1989 jde podle mě absurdním směrem a k horšímu), ale i tak mě tyhle kecy baví tím jak jsou stupidní :)

Sidi 06.05.2013 18:17, Reagovat

Vážený autore, když už o něčem píšete, tak by neškodilo zjistit si přesnou adresu sídla Plzeňského kraje. Vy to asi berete podle rčení, že mezi holinkami a hodinkami není rozdíl, protože oboje se natahuje. Takže Škréta jako Škroup, oba byli umělci...

Sidi 08.05.2013 18:03, Reagovat

No sláva, už je to opravené. Doufám, že alespoň víte, kdo to byl Škroup ( mimochodem, vámi původně uvedená Škrétova ulice v Plzni vůbec není ).

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.