Začala u ČSSD už předvolební kampaň? TOP 09 tvrdí, že ano

Začala u ČSSD už předvolební kampaň? TOP 09 tvrdí, že ano | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan HohlJan Hohl

informatik

Více

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Začala u ČSSD už předvolební kampaň? TOP 09 tvrdí, že ano

Plzeňský kraj, 06.05.2013, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na volby do Poslanecké sněmovny je sice ještě více než rok čas, ale podle návštěv vrcholných představitelů jednotlivých stran to vypadá, že předvolební kampaň už začala. Za první čtyři měsíce letošního roku zavítali do Plzeňského kraje lídři některých stran, ministři i představitelé stínové vlády. Nejaktivnější je v poslední době ČSSD.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka při své návštěvě v Plzeňském kraji. | Autor: Richard BenešŠéf ČSSD Bohuslav Sobotka při své návštěvě v Plzeňském kraji. | Autor: Richard Beneš

Právě předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka navštívil Plzeňský kraj na konci dubna. Zajímala ho situace v oblasti sociálních služeb. Během návštěvy proto navštívil mimo jiné i Domov Harmonie Mirošov pro seniory, který zřizuje Plzeňský kraj.

„Kolega Sobotka jezdí do krajů běžně, bez ohledu na to, jestli je týden nebo tři roky před volbami. Nedá se to tedy úplně brát jakou úplná součást nějaké volební kampaně,“ říká poslanec Václav Votava (ČSSD).

Jiného názoru je ale předseda plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek, podle kterého právě návštěva Bohuslava Sobotky měla znaky předvolební kampaně. „Když už se předseda opoziční strany začne v regionu vyjadřovat k sociální problematice, uspořádá tiskovou konferenci, tak to podle mě signalizuje začínající předvolební kampaň,“ říká Ženíšek.

Pro TOP 09 je problematika sociálních věcí velmi citlivá, protože ministerstvo práce a sociálních věcí původně vedl Jaromír Drábek (TOP 09), který například změnil systém vyplácení dávek, když pracovníky sociálních odborů sloučil s úřady práce a prosadil sKarty, které stále obhajuje jeho nástupkyně Ludmila Müllerová (TOP 09).

„Naše ministryně Müllerová měla do Plzně přijet už minulý týden, ale kvůli pracovní vytíženosti musela návštěvu regionu přesunout na neurčito,“ vysvětluje Ondřej Ženíšek. „Tady je vidět výhoda opozice, která na návštěvy a tedy i svým způsobem na kampaň, má více času. Naši vrcholní představitelé, ministři mají své povinnosti především ve svých rezortech. Přesto si k nám našel cestu na začátku března ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), který přijel podepsat smlouvu o spolupráci našich a německých záchranářů,“ dodává.

Přítomnosti vrcholných politiků z TOP 09 si v Plzeňském kraji užijeme dostatek. V druhé polovině října proběhne v Měšťanské besedě v Plzni dvoudenní volební sněm TOP 09. 

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.