Třetím nejoblíbenějším hejtmanem v ČR je Milan Chovanec, David Rath z žebříčku vypadl

Třetím nejoblíbenějším hejtmanem v ČR je Milan Chovanec, David Rath z žebříčku vypadl | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LöffelmannJan Löffelmann

Starosta města Kdyně

Více

Václav PetrusVáclav Petrus

Starosta Švihova

Více

Josef VozdeckýJosef Vozdecký

poslanec parlamentu ČR

Více

Třetím nejoblíbenějším hejtmanem v ČR je Milan Chovanec, David Rath z žebříčku vypadl

Praha, 01.06.2012, aktualizováno 04.06.2012 14:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bronzová příčka v oblíbenosti českých hejtmanů patří podle průzkumu společnosti Sanep hejtmanovi Plzeňského kraje Milanu Chovancovi (ČSSD). Předstihl jej na prvním místě primátor Prahy Bohuslav Svoboda, kterého průzkum zařazuje rovněž mezi hejtmany. Na druhém místě se umístil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Milan Chovanec je třetím nejoblíbenějším hejtmanem v ČR | Autor: FacebookMilan Chovanec je třetím nejoblíbenějším hejtmanem v ČR | Autor: Facebook

Nejhůře hodnoceným hejtmanem se pak aktuálně stal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Žebříček ovlivnil i korupční skandál dnes již bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, který nebyl v průzkumu společnosti SANEP hodnocen, nicméně respondenti se k jeho osobě vyjadřovali i po jeho odstoupení z hejtmanského postu. I před korupční aférou se David Rath tradičně umisťoval na poslední příčce jako nejhůře hodnocený hejtman.

Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec obdržel 47,9 procenta kladných hlasů. Oproti březnu tohoto roku si tak pohoršil o 8,4 procentního bodu a jednu příčku. „Rád bych poděkoval za důvěru, která je mi v průzkumech vyjadřována. Jsem si vědom toho, že pouze a jen volby budou tím nejobjektivnějším a rozhodujícím ukazatelem, ale i této podpory si nesmírně vážím,“ komentoval výsledky průzkumu bronzový Milan Chovanec.

Z průzkum Sanep vyplynulo, že po zatčení a obvinění Davida Ratha zaznamenala ČSSD značný pokles voličského zájmu a všem sociálnědemokratickým hejtmanům, ve srovnání s posledním průzkumem společnosti SANEP, značně ubylo jejich příznivců. Například Michal Hašek obdržel téměř o deset procent kladných hlasů méně než v březnu tohoto roku, kdy byl nejlépe hodnoceným hejtmanem. Karlovarský hejtman Josef Novotný si oproti březnu tohoto roku pohoršil dokonce o více jak patnáct procentních bodů a o tři příčky. V průměru si pak sociálnědemokratičtí hejtmané pohoršili o sedm procentních bodů.

Tento jev tak může v krajských volbách nahrávat jak komunistickým kandidátům, tak i kandidátům menších politických uskupení. Případný odliv sociálně demokratických voličů by pak v případě krajských voleb mohl znamenat zásadní politické změny na úrovni krajů. Je tak otázkou, jakým směrem se tato kauza bude vyvíjet a jakým způsobem fakticky ovlivní další vnímání sociálnědemokratických hejtmanů. Průzkumu společnosti Sanep se ve dnech 16. - 25. května 2012 se zúčastnil vzorek 21 291 dotázaných ve věkové kategorii 18 - 69 let.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Franta S. 02.06.2012 20:33, Reagovat

Za posledních 10 let jsem lepší vtip neslyšel. Chovanec a třetí nejoblíbenější? K smíchu.

KAB 02.06.2012 22:11, Reagovat

A proč ne? Hejtmanů je jen 13. Rath z toho tak nějak už vypadl :) A cca 5 jich je bezejmenných (nikdo o nich nikdy neslyšel). Takže Chovanec třetí mi připadá jako celkem logické a věrohodné umístění (Hašek je logicky známější celorepublikově).

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.