I přes pokles výstavby porota nominovala 19 objektů do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje

I přes pokles výstavby porota nominovala 19 objektů do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radim LisenkoRadim Lisenko

Právník

Více

Ivana ŠiftováIvana Šiftová

Manažerka

Více

Jiří PospíšilJiří Pospíšil

Poslanec Evropského parlamentu, zastupitel PK

Více

I přes pokles výstavby porota nominovala 19 objektů do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje

Plzeňský kraj, 30.04.2013, aktualizováno 11:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O titul Stavba roku Plzeňského kraje 2012 bude soutěžit 19 nominovaných objektů. Nejvíce nominací je v kategorii rekonstrukce budov, kde porotci udělili hned šest nominací. Pět nominovaných má kategorie sportovní a volnočasové stavby, čtyři novostavby budov a po dvou pak kategorie dopravní i inženýrské stavby a veřejná prostranství. Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2012 se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance a primátora města Plzně Martina Baxy.

O titul Stavba roku Plzeňského kraje 2012 bude bojovat v kategorii rekonstrukcí farma Špatův dvůr | Autor: Archiv Regionpodlupou.czO titul Stavba roku Plzeňského kraje 2012 bude bojovat v kategorii rekonstrukcí farma Špatův dvůr | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„Jubilejní 10. ročník veřejné soutěže, která si klade za cíl seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní stavitelství na území kraje za uplynulý rok opět překvapil velkým množstvím přihlášených staveb v době, kdy se nadále projevuje celkový pokles výstavby. Řada z nich je na překvapivě vysoké architektonické i řemeslné úrovni,“ upřesňuje Miloslav Michalec, předseda poroty z Odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje.

„Porota se však setkala v mnoha případech i s českými bolestmi dnešní doby. Na úkor významu realizovaného díla se málo vypisují veřejné architektonické soutěže, obchází se význam tvorby architekta a musí se realizovat projekt za nejnižší cenu poplatný vypsanému dotačnímu titulu. Tím dochází k devalvaci vložených prostředků, nikoli k jejich kulturnímu, společenskému a ekonomickému zhodnocení. Ale protože chce tato soutěž především motivovat a povzbuzovat, soustředila se porota hlavně na hodnocení pozitivních stránek přihlášených děl,“ objasňuje význam soutěže i nelehkou práci poroty její mimoplzeňský člen Karel Janda.

V kategorii dopravní a inženýrské stavby soutěží také malá vodní elektrárna České Údolí na řece Radbuze | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Novinkou letošního ročníku je udělení Ceny veřejnosti. Z nominovaných staveb má široká veřejnost možnost zvolit nejsympatičtější stavbu a aktivně se tak podílet na výsledcích letošní soutěže. Vybrat si stavbu a hlasovat je možné od 26. 4. na www.stavbarokuPK.cz. Cenu veřejnosti obdrží z rukou zástupce spol. Česká spořitelna a.s. přihlašovatel vítězné stavby na slavnostním vyhlášení soutěže dne 28. května v Měšťanské besedě.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.