Triumf plzeňských hokejistů prožívali v napínavém duelu i plzeňští politici

Triumf plzeňských hokejistů prožívali v napínavém duelu i plzeňští politici | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav VondrovskýVáclav Vondrovský

Více

Václav HavlíkVáclav Havlík

předseda sdružení na ochranu spotřebitelů PK, vysokoškolský učitel

Více

Milan FialaMilan Fiala

kastelán

Více

Triumf plzeňských hokejistů prožívali v napínavém duelu i plzeňští politici

Plzeň, 22.04.2013, aktualizováno 23.04.2013 12:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nádherné vítězství plzeňských hokejistů v extralize si nenechali ujít ani plzeňští politici. Někteří sledovali utkání doma a další byli přímo na utkání ve Zlíně a jiný se zúčastnil i bouřlivého přivítání, hokejistů po jejich příjezdu do Plzně. Všichni se ovšem shodují v tom, že vítězství to bylo fenomenální, zasloužené a celému týmu patří obrovská gratulace nejen za finále, ale i za celou zlatou sezónu.

Bouřlivé ranní přivítání plzeňských mistrů na náměstí Republiky | Autor: Televize ZAKBouřlivé ranní přivítání plzeňských mistrů na náměstí Republiky | Autor: Televize ZAK

V rodinném kruhu sledoval hektické utkání hejtman Milan Chovanec (ČSSD) a jak sám uvedl, okousal si prý všechny nehty na rukou a k těm na nohou se naštěstí nedostal. „Fandila celá moje rodina, do tří jsem z toho pak nemohl usnout a v pět už jsem byl přivítat hokejisty na zimním stadionu. Dramaticky prožívala utkání manželka, která neustále někam v kuchyni odbíhala, dělala různé domácí práce, zametala kolem domu, protože říkala, že se na to nemůže dívat. Pokaždé když byl na ledě slyšet nějaký větší hluk, tak odněkud přiběhla,“ popsal průběh zápasu hejtman. Jak jeho manželka, tak i syn s dcerou jsou prý velkými fanoušky plzeňského hokeje i fotbalu.

„Hrozně moc ten titul přeji Martinu Strakovi i celému týmu, který kolem něho je. Moc hezké je i to, jak si plzeňští fotbalisti i hokejisti navzájem fandí. To je trend, který není nikde jinde vidět než v Plzni a toho si nesmírně vážím. Hokejisty jsme na Krajský úřad pozvali ještě předtím, než vyhráli. Nemyslím si, že bychom je teď zvali na úřad, spíše se pokoušíme s městem připravit nějakou společnou oslavu pro fanoušky, protože oni byli tím dalším hráčem, který může za ten dobrý výsledek,“ dodal hejtman Chovanec.

Celý zápas neviděl primátor Plzně Martin Baxa (ODS), ale díky dvojitému nastavení si závěrečné minuty a zisk titulu mohl také náležitě vychutnat před televizní obrazovkou. „Přestože jsem v neděli večer zahajoval 26. ročník tradičního filmového festivalu Finále, díky telefonu jsem mohl sledovat i finálové klání mezi Plzní a Zlínem. Přiznávám se tedy, že jsem byl trochu rozpolcen. Vítězný gól kapitána Martina Straky ve druhém prodloužení už jsem ale viděl. Hokejistům patří poděkování nejen mé osobní, ale za celé město. Těší mne, že mohu jako primátor Plzně být u vytouženého vítězství po tolika letech. Děkuji hokejistům za skvělou reprezentaci a přeji hodně sil a štěstí do dalšího ročníku extraligy,“ vzkázal čerstvým mistrům primátor Baxa.

Přímo ve Zlíně sledoval rozhodující zápas play off mezi Plzní a domácím Zlínem také náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiří Struček (ČSSD). „Nepamatuji si, že bych tolik nervozity nakumuloval do jednoho okamžiku. Všichni jsme si to moc užili. Určitě je třeba ale vyzdvihnout i jednání plzeňského obránce Tomáše Slováka, který se přiznal k teči, jež zapříčinila vhazování v obraném pásmu našich hokejistů 18 sekund před koncem. Díky tomu pak Zlín deset sekund před koncem vyrovnal na 3:3. Když jsem mluvil s Tomášem po zápase v kabině, tak říkal, že to prostě musel udělat, protože celá republika to viděla. On by s tím jako věřící člověk nedokázal žít, kdyby pak někdo říkal, že díky podvodu získala Plzeň titul neoprávněně. Ten titul si pak Martin Straka vystřelil a bylo to úplně nádherné. Je to jako příběh na film nebo na knížku. Atmosféra po zápase v šatně byla dýmová, nechyběly doutníky, šampus, kouř se valil ven z kabiny ven,“ popsal své zážitky z finále Jiří Struček. Sám osobně absolvoval kromě čtyř utkání všechny zápasy, která Plzeň sehrála během celé sezóny doma. V play off byl i venku na všech utkáních se Slávií i se Zlínem.

Mezi politiky lze přiřadit i kapitána plzeňské Viktorie Pavla Horvátha, jenž je členem zastupitelstva v městské části Praha – Dubeč a kamarádům hokejistům fandil během playy off přímo v hledišti, kdy jen bylo možné. Těsně před finálovým duelem jim dodával kuráže svým osobitým humorem, kdy se chytil za břicho a zvolal: „Chlapi, tenhle pupek honil po hřišti Messiho a vy se zaleknete nějakého Zlína?“   

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (16 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Alena Maršálková 26.04.2013 09:17, Reagovat

Přeji všem diskutujícím hezký slunečný den a chtěla bych vás všechny požádat, abyste se vrátili k věcné a argumentační diskusi. Je s podivem, jak dokážete u článku o hokeji probrat všechny oblasti života a ještě se u toho vzájemně urážet. Pokud budete v tomto duchu pokračovat, budu muset diskusi ukončit, což bych nerada, přece jen máme svobodu slova. Děkuji. Alena Maršálková, šéfredaktorka

Vosí Hnízdo 25.04.2013 07:58, Reagovat

I žvanění do příspěvků je svým způsobem dělání pro to, aby se něco změnilo, aby lidé znali jiné názory než ty tzv. oficiální. A důrazně připomenu, že všchny ty věci, na které byl člověk hrdý tady byly za socialismu!! A lidi s Vaším smýšlením se postarali o to, aby byly zlikvidovány ku prospěchu hrstky všehoschopných syčáků. Ostatně máte být na co hrdá. Doufám, že jste hrdá i na Vašeho štědrého sponzora pana Otýse. Už bručí a doufám, že nebude jediný....

Věra Rubáková 25.04.2013 13:50, Reagovat

Vážený pane,
jestli pan Otys byl zatčen a policie mu prokáže, že něco udělal, nechť jde sedět a bude to jedině dobře. Na tohoto pána nejsem hrdá a vůbec ho neznám, přesto, že dal ODS peněžní dar.Rozhodně se takových lidí nezastávám a zastávat nikdy nebudu. Naší oblasti nedal nikdy žádné peníze a také bych si je od něj nikdy nevzala.Neházejte nás všechny do stejnéhoho pytle. Kdokoliv něco podobného udělá, ať si to odskáče.

Věra Rubáková 23.04.2013 19:08, Reagovat

Vážený pane,
nezlobte se, ale ty Vaše nesmysly se opravdu nedají číst. Pokud jim závidíte, tak ten hokej hrajte také a ty peníze můžete mít taky. Měl byste být hrdý, že něco takového se v Plzni povedlo. Přečetla jsem si některé Vaše články a je mi z toho nanic. Vše Vám vadí, všichni jsou podle Vás bl...Opravdu si myslíte, že máte jenom vy, patent na rozum? Umíte se také radovat z běžných věcí? Nebo jenom pomlouváte a závidíte? V podstatě jste velmi nešťastný člověk, ale buďte tak laskav a nepřenášejte to na druhé lidi.

Vosí Hnízdo 24.04.2013 08:19, Reagovat

Opravdu primitívní odpověď primitívního člověka. No, co čekat od soukmenovkyně Modrého Moru. Jestli je Vám z mých příspěvku na nic, tak je prosím nečtěte, jako já pokud možno nečtu ty Vaše. Stačilo mi Vaše extempore v jakési reality šou, na které jsem se náhodou podíval, než jsem přepnul jinam. Jen se divím, jak člověk s Vaším rozhledem může učit děti. Nevím sice co učíte, pokud matematiku a fyzyku, budiž, ale rozhodně bych lidem jako Vy nedoporučoval učit dějepis nebo občanskou nauku. To by panečku bylo vymývání mozečků chudáků dětí. Jaký jsem člověk nechte prosím na mne a mém okolí, ale jestli se nemýlím, ta opravdová zášť a nenávist k člověku opačného názoru jde z Vás a díky své zarytosti a fanatické zaslepenosti to neumíte ani satiricky zabalit. A pokud jde o hrdost, budu hrdý, až se nejen v Plzni odstraní bezdomovectví, až se odstraní chudoba, až všichni lidé budou mít důstojnou mzdu, nárok na práci, bezplatné zdravotnictví, školství, lacinou MHD (nejlépe zdarma jako např. v Tallinu), až se lidi nebudou sebevraždit z ekonomických důvodů, až astronomickou řadou nebudou přibývat sebevraždy dětí.... no mohl bych pokračovat na co bych byl hrdý, že by na to nestačila tato stránka, ale řeknu Vám, nějaké to vítězství nafoukaných frajerských hokejistů, kteří s opravdovým poctivým sportem mají pramálo společného je v těch mých prioritách hrdosti opravdu hodně daleko.

Vera Rubáková 24.04.2013 12:00, Reagovat

Jste normální kretén.Doporučte raději tyto bláboly Vaší KSČM. Do mého učení a jak učím přenechte raději těm, které učím. Doporučujte si co chcete, ale pokud mě osobně neznáte a děláte si okamžitý úsudek, tak jako člověka je mi Vás líto. Na rozdíl od Vás se dokážu pod článek podepsat. Jste podle mého názoru normální primitiv. A pokud chcete být hrdý, tak začněte u sebe a něco proto dělejte a nežvaňte jenom do příspěvků. Nehrajte si na boha, k tomu máte ještě moc a moc daleko. Jinak mi už neodpovídejte nejsem zvědavá na Vaše bláboly a nesmysly. Rovnou jste měl napsat, že byste chtěl všechno zadarmo, ale takových by tady bylo. Modrý mor jsem určitě a rozhodně se nemám zač stydět.

Vosí Hnízdo 25.04.2013 07:48, Reagovat

Super, to je uroveň!! Já si myslím, že Váš výlev a urážky opravdu nestojí za komentář. Kdyby o Vás nebylo známo, že jste údajně vzdělaná žena (alespoň papírově), myslel bych si, že to psal dlaždič z restaurace 4. cenové!!

Věra Rubáková 25.04.2013 14:06, Reagovat

Vážený pane Vosí Hnízdo.
A co vy? Takže , když něhoho urážíte vy, tak je to v pořádku? Ale ten dotyčný Vám zapomněl říci, že jsem také pěkně od rány a rozhodně si nenechám nic líbit. Pokud se Vaše připomínky budou týkat jenom dané problematiky, tak i já budu korekt... V momentě,kdy nás začnete urážet a bude se to týkat i mé osoby,vrátím Vám to stejným způsobem. Jenom papírově rozhodně vzdělaná nejsem, to Vám také zapomněli říci.Myslím si, že jsme lidé a dokážeme se k sobě chovat slušně, i přesto, že nesdílíme stejné názory. Záleží na síle argumentů a nemusíme se zbytečně napadat. Respektujme názory druhých, myslím si, že je to fér.
S pozdravem
Věra Rubáková

Vosí Hnízdo 26.04.2013 09:08, Reagovat

Každému, kdo si přečte váš výlev vzteku a nenávisti se úrovně Vašeho vzdělání a charakteru dovtípí i kdybyste měla těch papírů třeba deset. Ostatně arogance je přímo povinná u lidí z pravice. Ano, arogance a nenávist, zloba, násilí... Popíráte hrdost na svého soukmenovce, co ho zašili do lochu, no dobrá, ale na takové kmotry Jurečky, Štrunce nebo třeba na pana Julínka (také stíhán) či kmotra Mrázka nebo Viktora KOženého anebo třeba na takového Krejčíře, Topolánka, Langera to jistě hrdá budete, že? Vím, že je dnes doba velice zlá a děje se lecos nepochopitelného, ale takoví lidé jako Vy by děti opravdu učit neměli. Každý slušný rodič by měl své děti vyjmout ze spárů osoby jako jste Vy a přehlásit je na jinou školu.

Vosí Hnízdo 26.04.2013 09:12, Reagovat

Já tady urážím? Vážená, jedinkrát nebo dvakrát jsem tady v minulosti použil trochu ostřejšího výrazu, když jsem se neudržel u nějakých demagogických reakcí a hned jsem byl smazán. Já si nemohu dovolit tady někoho urážet. To jen někteří si tady mohou dovolit urážet, dehonestovat, nadávat a jejich sprosté příspěvky zůstanou bez povšimnutí redakce. Asi tak, vážená paní!

pepe 26.04.2013 22:24, Reagovat

Vážený,
tak dost ta paní nikoho neuráží,ba dokonce nabídla smír a vy jenom zase plivete oheň. To co Vám paní Rubáková napsala je ještě slušné a vy jste si to zasložil. Osobně bych Vám napsal daloko horší věci.Vyzvala Vás, abyste se vrátil k věci a vy zase jenom vypouštíte ty Vaše b..... . Nechápu , kde se ve Vás bere tolik zloby a jak si vůbec můžete dovolit někomu říci, že by neměl učit děti. Znate jí, mluvil jste sní někdy, viděl jste jí někdy na zastupitelstvu? Tak mlčte a nechte si ty hlouposti pro někoho jiného. Málo koho se zastanu, ale osobně jsem jí několikrát slyšel a viděl a dokonce jsem četl její články. Vím také , že píše odborné knihy a jsou velmi dobré a podle nich se také děti učí na střední škole.Když ona vystoupí na zastupitelstvu, to je hukot a fakt dobrý a bez papíru a vše rovnou z hlavy. Když jsem viděl na zstupitelstvu ty Vaše komanče, kteří mlčí a jenom tam čumí, tak před ní klobbouk dolů. Rozhodně se máte co od ní učit.Pokud vím, tak nikdo s Vámi na těchto stránkách nesouhlasil. Je dobře , že Vás mažou a měli by Vás úplně vymazat z planety země. Nic jiného si KČM nezaslouží.

Vosí Hnízdo 26.04.2013 22:48, Reagovat

O jakém smíru to tady píšete. Já tu s nikým přeci neválčím. Smír, nechť máte VY ve vaší hlavičce, udělalo by vám to dobře. Zatím se vám to tam pořádně mele a paranoia s vámi pořádně cloumá!!

Vosí Hnízdo 26.04.2013 22:39, Reagovat

Velice "demokrtaticky" napsané. "Mlčte", "měli by Vás mazat"...., no jen co je pravda. Jinak ani lidé co mají na svědomí tento marasmus v naší zemi diskutovat neumějí. Však známe chování například pana Fremra od ODSJugend. Jak bije lidi opačného názoru - důchodce na potkání a tropí výtržnosti. A že bych se měl od ní učit? No to bych věděl od koho!!! Stačí, že se od ní učíte vy a je to setsakramentsky znát. Ale na rozdíl od vás vám váš názor neberu, Však se to brzy otočí. Začíná to ve Španělsku pořádně vřít a přijde to i sem. A počítejte s tím, že lidi, co podporovali genocidu v této zemi rozhodně trestu neujdou. My jsme tady měli před 23 léty zemi s perfektním systémem, nezadluženou, lidi byli šťastní, byla práce, důstojné platy adekvátní ke kupní síle, bezplatné zdravoptnictví, školství, špičkový sociální systém a mnoho amnoho dalších výhod. A to všechno nám Sametový puč vzal.

pepe 26.04.2013 22:29, Reagovat

Omlouvám se: za KČM - KSČM,
a také slovo s ní. Mohl by pan chatrák říci, že neumím gramatiku.

Vosí Hnízdo 23.04.2013 11:44, Reagovat

To je všechno hezké, ale co je to platné, zadarmo krmit pan Straka ve svém hotelu Plzeňany určitě nebude. Ani nájemné to Plzeňanům nesníží, ani cenu za elektřiny a vodu, dokonce i u lékaře a v lékárnách Plzeňan jako každý jiný občan republiky bude muset platit jako mourovatý, tak k čemu vlastně taková šaráda vlastně je. Hokejisté dostanou zaplaceno tolik, že se o tom řadovému občanovi ani nesní a občan si i tu zapařenou desítku musí zaplatit za své a ještě předraženou a jistě ošizenou.

Volič 23.04.2013 18:24, Reagovat

Ale nejsou placeni z veřejných rozpočtů ... Ať si vydělávají kolik chtějí, dle mého by ale měli mít více peněz než hokejisté doktoři a učitelé ... Zvláště druhá kategorie je silně podhodnocená ...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.