Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila

Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František PodlipskýFrantišek Podlipský

Zastupitel PK

Více

Josef Gilbert MatuškaJosef Gilbert Matuška

Starosta Města Manětín

Více

Petr ŠimonPetr Šimon

Kulturní aktivista a učitel francouzštiny

Více

Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila

ČR, 16.04.2013, aktualizováno 15:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Z aktuálního dubnového průzkumu stranických preferencí společnosti STEM vyplynulo, že do parlamentu by se dnes sice dostalo šest stran, včetně KDU-ČSL a SPOZ. Ty ale nejsou podle vyjádření agentury pro občany velkými „tahouny“ změn. TOP 09 zaznamenává odliv přízně po prezidentských volbách a zůstává druhá po vítězné ČSSD, která si mírně polepšila. ODS zastavila pokles, zůstává však v nízkých číslech na čtvrtém místě. Třetí komunisté dlouhodobě trochu ztrácejí.

Preference politických stran na duben 2013 podle průzkumu agentury STEM | Autor: STEMPreference politických stran na duben 2013 podle průzkumu agentury STEM | Autor: STEM

Sociální demokraté si oproti březnovému průzkumu polepšili o dva procentní body, získali podporu 27,7 procenta a 91 křesel ve Sněmovně. O téměř tři procentní body si pohoršila TOP 09, která má 11,4 procenta, 35 mandátů, což je o jeden méně, než KSČM. O dva poslance více by získala podle průzkumu ODS, která by obsadila 24 křesel. KDU-ČSL by bralo 10 křesel ve Sněmovně a SPOZ by získal šest mandátů. Věcím veřejným nepomohla ani změna v jejich vedení a potácejí se v žebříčku stranických preferencí na 0,5 procenta.

V této situaci se podle STEM všechny zavedené strany opírají o „skalní“ příznivce, kteří jsou pevně odhodláni přijít k volbám. Ve volebním modelu to pomáhá zejména ČSSD, která by měla několik variant, jak sestavit koalici.

Stranické preference ukazují rozložení politických sympatií u celého souboru dotázaných, včetně nerozhodnutých a lidí, kteří nejsou schopni či ochotni jmenovat preferenci žádné strany či otevřeně řeknou, že nebudou volit žádnou stranu. Podíly preferencí pro jednotlivé strany jsou nižší, než by odpovídalo vlastnímu volebnímu výsledku, o němž rozhodují jen účastníci voleb.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Rúfus 17.04.2013 14:32, Reagovat

Je úplně jedno, ze které strany partaje je ta pakáž, jsou všichni stejní. Je potřeba udělat něco, aby už přestali krást.

Rumburak 17.04.2013 14:21, Reagovat

Nemám rád komunisty, ale ani ty modré ptáky. Za to, jakou politiku teď dělají, musí skončit v propadlišti dějin.

Vosí Hnízdo 16.04.2013 17:52, Reagovat

Víme, jak se dělají průzkumy, kór když Komunisté pomalu vedou. Však sledujeme dnes a denně v médiích to antikomunistické běsnění, to skřehotání bab Mašínek, pánů Steigerwaldů, jeho ženušky a podobného bahna. Je jasné, že dělám-li průzkum před VIP přepážkou Komerční banky, Komunistům procenta moc nenaženu. Realita je asi taková, že Komunisté dýchají na paty ČSSD, možná už vedou. V opačném případě by totiž většina lidí musela být sadomasochisti bez absolutního pudu sebezáchovy, případně samý lump, lotr a vyvrhel, což se mi ale nechce zase věřit. A kdybych bral situaci podle svého okolí, známých, příbuzných a blízkých, tak mají Komunisté 99,99%. Jediná cesta z krize je komunistická, marxisticky orientovaná společnost - socialismus. Vše ostatní vede do záhuby.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.