Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila

Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Jiří ŠtanclJiří Štancl

Místostarosta Klatov

Více

Věra PavlíčkováVěra Pavlíčková

chirurg, lékařka FC Viktoria Plzeň, lékařka národního družstva LH

Více

Průzkum stranických preferencí agentury STEM prokázal zastavení poklesu u ODS, vede ČSSD, která posílila

ČR, 16.04.2013, aktualizováno 15:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Z aktuálního dubnového průzkumu stranických preferencí společnosti STEM vyplynulo, že do parlamentu by se dnes sice dostalo šest stran, včetně KDU-ČSL a SPOZ. Ty ale nejsou podle vyjádření agentury pro občany velkými „tahouny“ změn. TOP 09 zaznamenává odliv přízně po prezidentských volbách a zůstává druhá po vítězné ČSSD, která si mírně polepšila. ODS zastavila pokles, zůstává však v nízkých číslech na čtvrtém místě. Třetí komunisté dlouhodobě trochu ztrácejí.

Preference politických stran na duben 2013 podle průzkumu agentury STEM | Autor: STEMPreference politických stran na duben 2013 podle průzkumu agentury STEM | Autor: STEM

Sociální demokraté si oproti březnovému průzkumu polepšili o dva procentní body, získali podporu 27,7 procenta a 91 křesel ve Sněmovně. O téměř tři procentní body si pohoršila TOP 09, která má 11,4 procenta, 35 mandátů, což je o jeden méně, než KSČM. O dva poslance více by získala podle průzkumu ODS, která by obsadila 24 křesel. KDU-ČSL by bralo 10 křesel ve Sněmovně a SPOZ by získal šest mandátů. Věcím veřejným nepomohla ani změna v jejich vedení a potácejí se v žebříčku stranických preferencí na 0,5 procenta.

V této situaci se podle STEM všechny zavedené strany opírají o „skalní“ příznivce, kteří jsou pevně odhodláni přijít k volbám. Ve volebním modelu to pomáhá zejména ČSSD, která by měla několik variant, jak sestavit koalici.

Stranické preference ukazují rozložení politických sympatií u celého souboru dotázaných, včetně nerozhodnutých a lidí, kteří nejsou schopni či ochotni jmenovat preferenci žádné strany či otevřeně řeknou, že nebudou volit žádnou stranu. Podíly preferencí pro jednotlivé strany jsou nižší, než by odpovídalo vlastnímu volebnímu výsledku, o němž rozhodují jen účastníci voleb.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Rúfus 17.04.2013 14:32, Reagovat

Je úplně jedno, ze které strany partaje je ta pakáž, jsou všichni stejní. Je potřeba udělat něco, aby už přestali krást.

Rumburak 17.04.2013 14:21, Reagovat

Nemám rád komunisty, ale ani ty modré ptáky. Za to, jakou politiku teď dělají, musí skončit v propadlišti dějin.

Vosí Hnízdo 16.04.2013 17:52, Reagovat

Víme, jak se dělají průzkumy, kór když Komunisté pomalu vedou. Však sledujeme dnes a denně v médiích to antikomunistické běsnění, to skřehotání bab Mašínek, pánů Steigerwaldů, jeho ženušky a podobného bahna. Je jasné, že dělám-li průzkum před VIP přepážkou Komerční banky, Komunistům procenta moc nenaženu. Realita je asi taková, že Komunisté dýchají na paty ČSSD, možná už vedou. V opačném případě by totiž většina lidí musela být sadomasochisti bez absolutního pudu sebezáchovy, případně samý lump, lotr a vyvrhel, což se mi ale nechce zase věřit. A kdybych bral situaci podle svého okolí, známých, příbuzných a blízkých, tak mají Komunisté 99,99%. Jediná cesta z krize je komunistická, marxisticky orientovaná společnost - socialismus. Vše ostatní vede do záhuby.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.