Co dál s prolukou po zbořeném DK Inwest? Zastupitelé rozhodnou o vypsání architektonické soutěže

Co dál s prolukou po zbořeném DK Inwest? Zastupitelé rozhodnou o vypsání architektonické soutěže | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Markéta VondrováMarkéta Vondrová

Vedoucí provozu

Více

Tomáš BabickýTomáš Babický

technik

Více

Co dál s prolukou po zbořeném DK Inwest? Zastupitelé rozhodnou o vypsání architektonické soutěže

Plzeň, 11.04.2013, aktualizováno 13.04.2013 15:45 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé magistrátu budou rozhodovat o záměru uspořádat ideovou architektonicko-urbanistickou soutěž na řešení území, kde stál bývalý DK Inwest. Dohodli se na tom ve čtvrtek na svém jednání radní. Ta má být podle informace náměstka primátora Petra Runda (ODS) podkladem pro konkrétní kroky v územním plánování. Soutěží dále město získá názor na zástavbu celého území, posoudí rovněž všechny záměry a zohlední výsledek místního referenda.

Na tomto pozemku po DK Inwest hodlala společnost Amádeus vybudovat OC Corso Americká | Autor: Richard BenešNa tomto pozemku po DK Inwest hodlala společnost Amádeus vybudovat OC Corso Americká | Autor: Richard Beneš

Zatím není ovšem vůbec jasné, jak se zastupitelé při zadávání ideové soutěže na vyřešení proluky po bývalém DK Inwest vypořádají se závazným výsledkem referenda, podle kterého na zmíněném místě nesmí stát obchodní zařízení. Stále totiž není jasné, co si lze představit pod pojmem obchodní zařízení. Jeden právní názor na to má ministerstvo vnitra, které o něj požádali úředníci magistrátu. Jiný názor má právní kancelář Mareš Partners, jež zpracovala pro město posudek a jiný názor zřejmě bude mít i další právní kancelář, kterou město oslovilo.

Alespoň prozatím se nebudou v tomto případě měnit regulační podmínky pro lokalitu po DK Inwest, podle nichž na místě nesmí být vybudováno obchodní zařízení.  Alespoň do doby, dokud se neukončí územní řízení se společností Amádeus Plzeň, která tam hodlala vybudovat obří obchodní centrum.  

„Pro aktivisty, kteří prostřednictvím referenda zabránili stavbě OC Corso Americká je obchodním zařízením velký obchodní komplex. Pod pojmem obchodní zařízení si naopak dokáží představit například vlasové nebo masážní studio. Něco malého by se tam tedy mohlo vybudovat. V úvahu dále připadá například kulturní zařízení, zdravotnické zařízení nebo úřady,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD).     

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Více ke kauze OC Corso

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Tomáš Marný 12.04.2013 10:46, Reagovat

DK Inwest byl otřesnou dominantou Plzně. A cokoliv jiného bude stokrát lepší než to, co tam bylo.

Karel Bříza 12.04.2013 08:52, Reagovat

Jasně, udělejte tam úřady, jako kdybychom nebyli jedna z nejbyrokratičzějších zemí na planetě, ještě si je dáme do centra, aby zbyteční úředníci náhodou nemuseli ujít 200 metrů do práce.

Vosí Hnízdo 12.04.2013 08:24, Reagovat

Já bych měl návrh! Postavil bych tam monument s nápisem: "Zde stála dominanta Plzně KD. Proti vůli lidu byl zbořen pro zájmy zizkuchtivých kapitalistů. Toto je výsledek kapitalistické zvůle a arogance". Jen ať to tam stojí jako memento špinavých, korupčnických a zločineckých rejdů kapitalismu. Bořit a ničit, vykořisťovat a okrádat, ničit existence, TO ONI UMÍ!!!

Volič 12.04.2013 10:01, Reagovat

Proti vůli jakého lidu? Osobně mě vadí, když se říká - Plzeňané to tak chtěli. Já to tak třeba nechtěl. Takže bych řekl, proti vůli části plzeňského obyvatelstva. Proluka se mi nelíbí a stejně tak se mi nelíbil ani dům kultury. Architektura hnus. Věřím, že tam vyroste něco architektonicky hodnoté a co bude prospěšné nám všem. Nechci ale, aby se výstavba platila z veřejných rozpočtů. Jsou důležitější věci. Třeba ona zmiňovaná tramvajová trať k univerzitě ...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.