Ministerstvo sociálních věcí poskytne kraji dalších 4,8 milionu, stále je to jen kapka v moři

Ministerstvo sociálních věcí poskytne kraji dalších 4,8 milionu, stále je to jen kapka v moři | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav JašekJaroslav Jašek

Učitel SŠ

Více

Miroslav JarošMiroslav Jaroš

Člen komise pro obnovu venkova PK

Více

Jan LátkaJan Látka

manažer

Více

Ministerstvo sociálních věcí poskytne kraji dalších 4,8 milionu, stále je to jen kapka v moři

Plzeňský kraj, 09.04.2013, aktualizováno 10.04.2013 11:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Poskytovatelé sociálních služeb v Plzeňském kraji dostanou od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dalších 4,879 milionu korun. Záměrem je financovat služby, kterým by hrozil zánik a za něž by nebyla alternativa. Seznam takto údajně ohrožených služeb se však neshoduje s poznatky odboru sociálních věcí Krajského úřadu Plzeňského kraje. Ten proto vytvořil svůj návrh dofinancování služeb, který předloží ministerstvu.

V rámci dotačního řízení letos ministerstvo rozdělovalo částku 6,05 miliardy korun. Pro poskytovatele sociálních služeb z Plzeňského kraje bylo z tohoto balíku peněz určeno jen 276,5 milionu korun. Ti by však potřebovali o dalších téměř 200 milionů korun více. Na konci března Ministerstvo práce a sociálních věcí avizovalo, že v dubnu bude rozdělovat další prostředky, celkem se má jednat o 100 milionů. Pro Plzeňský kraj je přitom vyhrazeno již zmíněných 4,879 milionu korun.

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce peníze rozdělit na základě analýzy, kterou si nechalo zpracovat. Její výsledky se však značně rozcházejí s poznatky odboru sociálních věcí Krajského úřadu Plzeňského kraje. Ten proto sestavil návrh svůj, který vychází zejména z výsledku prvního kola dotačního řízení MPSV z přelomu roku 2012 2013, dále z námitek podaných některými poskytovateli vůči MPSV, z výsledku dotačního řízení MPSV v roce 2012 a z priorit Plzeňského kraje v oblasti sociálních služeb vycházejících ze Střednědobého plánu sociálních služeb PK.

 „Priority a služby, které navrhujeme dofinancovat v první řadě, jsou shodné s prioritami, které preferujeme v rámci dotačního programu Podpora poskytovatelů sociálních služeb v Plzeňském kraji, v jehož rámci jsou rozdělovány finanční prostředky z rozpočtu kraje. Těmito službami jsou raná péče, domovy se zvláštním režimem, domovy pro osoby se zdravotním postižením a domovy pro seniory,“ uvádí Zdeněk Honz (ČSSD), radní pro oblast sociálních věcí.

Podle svého prohlášení chce ministerstvo při rozdělování prostředků přihlédnout k názorům krajů. „Byli bychom rádi, kdyby tomu tak bylo. Situace poskytovatelů sociálních služeb je nejistá, což nepřispívá k personální stabilitě a mohlo by to v důsledku ohrozit kvalitu poskytovaných služeb. Navrhli jsme rozdělení celé alokované částky 4,879 milionu korun a doufáme, že ministerstvo náš návrh vezme v potaz a že se mu podaří v průběhu roku dofinancovat i ostatní sociální služby,“ doplňuje Zdeněk Honz.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.